Czy Creative Resume pomoże Ci zostać zatrudnionym?

Prawa autorskie Violka08 / iStock

Jeśli chodzi o format CV, co preferują pracodawcy? Czy poświęcenie czasu na kreatywne wznowienie pomoże ci zostać zatrudnionym?

Z badania przeprowadzonego przez The Creative Group wynika, że ​​70% pracodawców preferowało tradycyjne życiorysy (PDF / Word) nawet w przypadku twórczych prac. Tylko 20% było zainteresowanych infografikami, a mniej preferowało profil społecznościowy lub online (4%) lub CV wideo (2%).

Zacznij od podstawowego CV

Z pewnością istnieją okoliczności, w których wizualne CV może zaimponować, ale ważne jest, aby mieć podstawową wersję swojego CV.

Systemy śledzenia kandydatów (ATS), których pracodawcy używają do odświeżania ekranu, nie będą czytać Twojej niesamowitej infografiki ani nie będą analizować twoich umiejętności i doświadczenia z filmu wideo. Nawet jeśli uważasz, że to naprawdę fajne, może nie jest to coś, co chce zobaczyć menedżer ds. Rekrutacji.

Najważniejsze jest, aby firma zatrudniała dokładnie to, o co prosi. Jeśli chcą dokumentu PDF lub Word, daj im jeden. W przeciwnym razie możesz zostać wyeliminowany z rywalizacji o pracę, zanim aplikacja zostanie wyświetlona.

Oto, dlaczego tradycyjne wznowienia nadal mają znaczenie od Lisa Gibello, starszego menedżera ds. Kont w The Creative Group:

Jak zdobyć kreatywność dzięki CV

Jeśli jesteś osobą kreatywną lub w dziedzinie kreatywnej kariery, robienie czegoś innego z CV może być dobrym sposobem, szczególnie dla osób poszukujących pracy, które chcą dostarczyć online przykładów swojej pracy, aby podkreślić swoje umiejętności i doświadczenie w sposób, który jest bardziej atrakcyjne wizualnie i wciągające niż tradycyjne CV, które po prostu pokazuje twoją historię zatrudnienia.

Zanim przejdziesz do formatu CV, rozważ uważnie swoją branżę. Jeśli jesteś w branży szczególnie kreatywnej, takiej jak marketing lub projektowanie lub media społecznościowe, możesz rozważyć nietradycyjne CV, które pokaże twoje umiejętności projektowe. Jeśli chcesz wyświetlać obrazy, klipy dźwiękowe, filmy lub inne prace związane z polem, CV online może być dobrym rozwiązaniem.

Jednak najlepszym wyjściem będzie nadal tworzenie nietradycyjnych formatów CV uzupełniających tradycyjne CV (szczególnie w przypadku podania o pracę, które konkretnie wymaga tradycyjnego CV). Zastanów się nad twórczymi sposobami rozprowadzania nietradycyjnego CV, aby usprawnić poszukiwania pracy. Na przykład, jeśli masz CV lub profil online, udostępnij go połączeniom, które mogą być w stanie skierować cię do pracy. Prześlij link do nietradycyjnego CV na stronach społecznościowych i zawodowych.

Możesz także dodać elementy nietradycyjne do tradycyjnego CV. Na przykład możesz chcieć wpisać adres URL swojego profilu LinkedIn w swoim CV . Jeśli masz portfolio online lub osobistą stronę internetową, dodaj to również do swojego CV. Oto jeszcze więcej porad na temat korzystania z nietradycyjnych CV i porady, jak stworzyć życiorys infografika .

Zaoszczędzisz sobie dużo czasu na poszukiwaniu pracy, skupiając się na działaniach, które zapewniają najlepszy zwrot z inwestycji czasu.

Bezpłatne twórcze CV witryn

Jeśli chcesz być kreatywny, nie musisz być technikiem, aby twórcze wznowić. Istnieją bezpłatne witryny do wznawiania, które przeprowadzą Cię przez proces projektowania i tworzenia CV, zapewnią miejsce do przechowywania danych w trybie online w celu obsługi CV i podadzą osobisty URL, który możesz udostępnić pracodawcom i kontaktom. Będziesz mógł aktualizować swoje CV online i udostępniać je swoim powiązaniom sieciowym i potencjalnym pracodawcom.

O mnie
Na stronie About.me użytkownicy tworzą jednoskładnikowe internetowe życiorysy społecznościowe. Użytkownicy mogą łączyć znajomych na Facebooku, Twitterze i innych portalach społecznościowych na swojej stronie. About.me pozwala również użytkownikom śledzić, kto widzi ich profil.


About.me Przykład

Prezi
Prezi to oprogramowanie do prezentacji, które pozwala użytkownikom tworzyć "wstępne", życiorysy online zawierające tekst, obraz i wideo. Podczas gdy użytkownicy muszą płacić za specjalne funkcje, takie jak dodatkowa przestrzeń dyskowa, podstawowe funkcje są bezpłatne.

Resoomay
Resoomay to witryna do tworzenia profili wideo. Użytkownicy mogą promować swoje filmy za pośrednictwem sieci społecznościowych, otrzymywać informacje zwrotne i śledzić, ile pracodawców ich interesuje.

Re.vu
Re.vu pomaga użytkownikom projektować wizualne wznowienia online za pomocą kombinacji widżetów, spersonalizowanych ustawień i motywów. Dzięki kontom LinkedIn użytkownicy tworzą wizualne reprezentacje swoich osiągnięć. Re.vu zapewnia szczegółową analizę tego, kto patrzy na CV każdego użytkownika.

SlideRocket
SlideRocket to narzędzie do prezentacji, które osoby poszukujące pracy mogą wykorzystać do tworzenia online życiorysów planszowych. Każdy użytkownik otrzymuje adres URL prezentacji, który może umieścić na stronie internetowej lub blogu lub opublikować na swoim koncie LinkedIn lub innym koncie sieciowym. SlideRocket oferuje bezpłatne członkostwo z ograniczonymi usługami, a także bardziej rozbudowane płatne subskrypcje.

VisualCV
VisualCV oferuje użytkownikom bezpłatne CV online. Osoby poszukujące pracy mogą zawierać filmy wideo, próbki pracy, wykresy i wykresy. Użytkownicy otrzymują adres URL, który mogą udostępniać przyjaciołom, kontaktom i pracodawcom.
Przykład VisualCV

Vizualize.me
Dzięki Vizualize.me użytkownicy tworzą jednostronicowe życiorysy online oparte na swoim profilu LinkedIn.

Więcej informacji na temat twórczych CV: Nietradycyjne CV | Wskazówki dotyczące używania nietradycyjnego CV