Walcart's MoneyCenters i inne usługi finansowe

Walmart, największy detalista na świecie, dokonał istotnego kroku w kierunku usług finansowych. Niektóre kluczowe przedsięwzięcia obejmują:

Są to warianty dwóch długotrwałych tematów.

Po pierwsze, supermarkety mają długą historię posiadania istniejących banków, głównie małych lokalnych kas oszczędnościowych i thrifts, wynajmujących przestrzeń w swoich lokalach dla małych oddziałów obsługujących kupujących, zwykle o wydłużonych godzinach w porównaniu do tych w typowym oddziale. Tymczasem Walmart okazuje się być głównym właścicielem dla biur krajowych firm przygotowania podatków H & R Block i Jackson Hewitt. Po drugie, na wielu innych rynkach krajowych (w szczególności w Wielkiej Brytanii) duże sieci supermarketów, takie jak Tesco, miały w przeszłości własne spółki zależne, które prowadziły działalność w swoich obiektach handlowych.

Niektórzy obserwatorzy zauważyli, że supermarkety na ogół traktują o wiele poważniej w zapewnianiu doskonałej obsługi klienta niż banki, które są bardziej oczywiste w podporządkowywaniu usług dla zysku (Special Report on International Banking, The Economist , 16 maja 2009 r.). Podkreślają również, że supermarkety mają przewagę konkurencyjną w zakresie niskich kosztów pozyskania klientów, ze względu na dużą liczbę kupujących, którzy są już codziennie obsługiwani.

Walmart MoneyCenters oferuje te podstawowe usługi:

Sprawdź opłaty za spłatę

Walmart chce służyć osobom o niskich dochodach, które nie mają powiązań bankowych.

Walmart MoneyCenters pobiera 3,00 USD do wypłat gotówkowych, rządowych i podatkowych (ale nie osobistych) czeki o wartości 1000 USD lub mniejszej oraz płaskiej 6,00 USD za czeki powyżej 1000 USD, maksymalnie do 5000 USD. Sprawdź usługi gotówkowe, kontrast, zazwyczaj pobierają prowizje w wysokości od 2% na czekach rządowych do 4% na czekach list płac, za kolumnę Lex w wydaniu Financial Times z 23 czerwca 2010 roku.

Rynek niepubliczny i niedembrowany

Potencjał rynkowy firmy Walmart jest duży, ponieważ FDIC szacuje, że około 17 milionów amerykańskich gospodarstw domowych , czyli 7,7% całości, nie jest bankowych (tj. Bez kont bankowych lub relacji bankowych) i około 40 milionów gospodarstw domowych, czyli 18%, są niedopełnione. Badanie przeprowadzone przez firmę konsultingową Aite z 2008 roku wykazało, że do tego czasu Walmart miał już 11% rynku czeków gotówkowych ("Banks vs. Wal-Mart: Round Two" w Bloomberg Businessweek , 15 sierpnia 2011 r.). Rzeczywiście, Walmart oferuje również bezpłatne zwroty podatku, które obsługują tę część bazy klientów.

Zielona kropka

Walmart ma również niewielki udział kapitałowy w wysokości około 1% w Green Dot, procesorze płatności obsługującym przedpłacone i doładowywane karty Walmart MoneyCards, alternatywę dla klientów o niskich dochodach, którzy nie mają rachunków bankowych.

Tymczasem Green Dot nabył Bonneville Bank, mały bank komercyjny w Utah. Chociaż może to zapewnić Walmartowi możliwość dodania pełnych usług bankowych w USA, firma przestała wykonywać licencję bankową w 2007 r., Po tym jak spotkała się z silnym sprzeciwem ze strony przeciwników politycznych i banków obawiających się konkurencji. Lobbyści sektora bankowego twierdzą, że Walmart MoneyCenters powinien być regulowany przez Biuro Ochrony Konsumentów, utworzone przez rachunek Dodda-Franka (także w Bloomberg Businessweek , 15 sierpnia 2011 r.).

Pożyczki dla małych firm

Członkowie sklepów Sam's Club firmy Walmart mogą uzyskać mały biznes i rozpocząć pożyczkę biznesową w wysokości od 5 000 do 25 000 USD za pośrednictwem internetowego procesu składania wniosków ze zniżką. Superior Financial Group, niezależny emitent Small Business Administration (SBA) ubezpieczonych pożyczek, jest emitentem tych pożyczek, a nie Walmart.

Walmart uruchomił program w 2010 roku, w odpowiedzi na ankietę z 2009 roku, w której 15% członków biznesu Sam's Club wskazało, że odmówiono im kredytu.

Walmart lub Wal-Mart

Firma macierzysta nadal jest legalnie związana z Wal-Mart Stores, Inc. Jednak obecne logo i znak firmowy to jedno słowo bez interpunkcji, Walmart . Niektóre publikacje, takie jak The Wall Street Journal i Bloomberg Businessweek, wykorzystują Wal-Mart. Inne, takie jak Financial Times, śledzą prowadzenie własnej strony internetowej firmy, która wykorzystuje Walmart, podobnie jak nowe oznakowanie w amerykańskich sklepach. Dodając do zamieszania, wiele ciężarówek firmy nadal nosi nazwę dzielonego Wal-Mart i podaje witrynę firmy jako dzieloną wal-mart.com, mimo że adres internetowy został zmieniony na walmart.com, bez łącznika .