Dowiedz się więcej o Merrill Lynch

Uzyskaj informacje o profilu, historii, możliwościach kariery i więcej

Słynny logo byka zostało przyjęte w 1974 roku. ® Bank of America Merrill Lynch

Merrill Lynch jest główną zintegrowaną firmą świadczącą usługi finansowe , nabytą przez Bank of America w 2008 roku. Do jej głównych obszarów działalności należą:

Oferty pracy: Zobacz tę listę ofert pracy w Merrill Lynch.

Rozmiar: firma jest największą w branży, w wielu wymiarach, w tym:

Liczby te są na koniec 2014 roku. Przychody z usług doradcy finansowego sprawiają, że Merrill Lynch jest liderem branży w zakresie tego wskaźnika produktywności.

Historia i kultura korporacyjna

Zasady Merrill Lynch od dawna są wymieniane jako modelowe wartości i standardy korporacyjne, a także wiarygodne okno na temat kultury firmy w ostatnich dziesięcioleciach. W 2010 r. Uruchomienie Merrill Edge było pierwszą okazją firmy do pośrednictwa w obrocie dyskontem.

Merrill Lynch Global Wealth Management (MLGWM) to dział, który koncentruje się na klientach o wysokiej wartości netto, z łącznymi aktywami o wartości ponad 250 000 USD. Zgodnie z literaturą firmy, oferuje "wysoki poziom obsługi klienta".

Zalety

Kompleksowe linie biznesowe i światowy zasięg firmy oferują szerokie możliwości kariery, w tym możliwości zdobywania doświadczenia w wielu sektorach przemysłu.

Jego długa reputacja jako lidera branży sprawia, że ​​wizyta tam w służbie jest doskonałym ulepszeniem twojego CV, gdybyś później szukał możliwości kariery w innym miejscu.

Przed rozpoczęciem cięć w 2001 roku, Merrill Lynch miał długą historię jako wiodący deweloper nowych doradców finansowych, z dużym i szanowanym programem szkoleniowym.

Jednak w ostatnich latach firma podjęła pewne inicjatywy, aby zatrudnić i przeszkolić absolwentów wyższych uczelni jako doradców finansowych.

Negatywy

Ogromne, wielomiliardowe straty i odpisy w latach 2007-2009 wymazały 2-3-letnie wcześniejsze zyski. Merrill Lynch miał ekstremalną cykliczność w zatrudnieniu w ciągu ostatnich dwóch dekad, z całkowitym zatrudnieniem wahającym się pomiędzy nieckami około 40 000 (w 1987 i 2003) i szczytami około 60 000 (w 2001 i 2007 roku) pracownikami. Przejęcie Merrill Lynch przez Bank of America wzmocniło pozycję finansową firmy, pozostawiając pytania dotyczące przyszłego kierunku strategicznego. Jednym z przykładów tego zamieszania jest decyzja w 2009 roku o odrzuceniu znanego logo byka, jednego z najbardziej znanych znaków firmowych w dowolnym miejscu, a tym samym integralnej części marki Merrill Lynch, a następnie odwrócenia w 2010 roku, z nową kampanią reklamową logo byka.

Różne doniesienia prasowe wskazują, że duża liczba weteranów finansowych doradców Merrill Lynch rozczarowała się strategicznym kierownictwem firmy pod przywództwem Bank of America, pobudzając defraudację do rywali. Butikowe firmy zajmujące się zarządzaniem majątkiem wydają się być szczególnie atrakcyjnymi pracodawcami doświadczonych doradców finansowych Merrill Lynch z dużymi księgami biznesowymi .

Główne obawy doradców finansowych Merrill Lynch to:

W 2014 r. Firma straciła 45 doradców z ponad 18,6 mld USD aktywów klientów. To była największa strata w każdej firmie. W 2013 roku Merrill stracił 10,1 $ aktywów klienta w wyniku pokonania brokerów.

(Źródło: "Merrill traci doradców zarządzających 18,6 miliarda dolarów w 2014 r.", News Investment , 8 stycznia 2015 r.)