Wznów przykłady podane według stylu

Jakiego rodzaju CV powinieneś użyć podczas ubiegania się o pracę? Istnieje kilka różnych stylów życiorysów używanych do składania ofert pracy. W zależności od historii zatrudnienia i celów zawodowych opcje wznowienia obejmują życiorysy chronologiczne, funkcjonalne, kombinowane lub ukierunkowane. Istnieją również nietradycyjne CV, takie jak cyfrowe lub internetowe życiorysy, których używają niektórzy poszukujący pracy.

Nie masz pewności, który styl wznowienia użyć? Przeczytaj poniżej, aby uzyskać informacje na temat każdego stylu CV, z poradą, kiedy użyć danego stylu. Zobacz także przykłady CV uporządkowane według rodzaju CV. Poniższe przykłady pomogą Ci sformatować własne CV.

 • 01 Wznów style

  tommaso79 / iStock

  Istnieje wiele różnych rodzajów życiorysów, z których możesz skorzystać przy pisaniu CV. W zależności od osobistych okoliczności wybierz chronologiczny, funkcjonalny, kombinację lub ukierunkowane CV.

  Istnieją również inne rodzaje życiorysów, takie jak życiorysy z planszami, życiorysy z sekcją profilu, mini życiorysy i życiorysy online.

  Uzyskaj informacje na temat każdego rodzaju CV i zobacz przykłady każdego rodzaju.

 • 02 Chronologiczne CV

  Jazz42 / iStockPhoto

  Chronologiczne CV jest najczęstszym formatem CV. W nim spisujesz swoją historię pracy na początku CV. Twoje zadania są wymienione w odwrotnej kolejności chronologicznej z bieżącą lub ostatnią pracą, po pierwsze, a następnie z innymi zadaniami.

  Zaletą chronologicznego formatu CV jest to, że pozwala podkreślić swoje doświadczenie zawodowe. Ponadto, ponieważ jest to najbardziej popularny styl CV, pracodawcy czasami wolą ten format.

  Przeczytaj tutaj, aby zobaczyć przykład chronologicznego CV .

 • 03 Wznowienie funkcjonalne

  NAN104 / iStockPhoto.com

  Funkcjonalne CV skupia się na twoich umiejętnościach, zdolnościach i osiągnięciach zamiast na chronologicznej historii pracy. Ten życiorys może zawierać sekcje, które wymieniają twoje umiejętności w różnych kategoriach lub sekcje, które podkreślają różne rodzaje twoich doświadczeń.

  CV funkcjonalne jest zwykle używane przez poszukujących pracy, którzy zmieniają karierę zawodową, mają luki w historii zatrudnienia lub mają ograniczone doświadczenie zawodowe.

  Przeczytaj tutaj przykład CV funkcjonalnego .

 • 04 Wznowienie kombinacji

  Pricelessphoto / iStockPhoto

  CV wznowienia jest skrzyżowaniem tradycyjnego życiorysu i życiorysu funkcjonalnego. Zawiera listę umiejętności i osiągnięć u góry CV, z historią zatrudnienia poniżej.

  W przypadku tego typu CV możesz podkreślić swoje umiejętności, które są istotne dla pracy, o którą się ubiegasz, a także zapewnić chronologiczną historię pracy. Ponieważ wielu pracodawców chce widzieć tradycyjną chronologiczną historię pracy, jest to często dobry wybór dla osób, które chcą podkreślić swoje umiejętności.

 • 05 Wznów z nagłówkiem

  buradaki / iStock

  CV z nagłówkiem (zwane również tytułem CV) zawiera krótkie wyrażenie na górze, które podkreśla Twoją wartość jako kandydata. Nagłówek powinien być zwięzłą frazą, która łączy twoje umiejętności z pracą, o którą się ubiegasz.

  Nagłówek może być świetnym sposobem na przyciągnięcie uwagi pracodawcy i szybko pokazać mu, że jesteś odpowiednim kandydatem do tej pracy.

  Przeczytaj ten przykład CV z nagłówkiem , a ten wznowi przykład z nagłówkiem i profilem , aby uzyskać pomysły na własne CV.

 • 06 Wznów z profilem lub podsumowaniem

  AndreyPopov / iStockPhoto.com

  CV z wyciągiem profilu (zwane również podsumowaniem resume ) zawiera podsumowanie twoich umiejętności, doświadczeń i celów związanych z konkretnym otwarciem pracy. Instrukcja profilu może składać się z 2-3 zdań lub może być listą punktowaną. Zwykle znajduje się u góry Twojego CV, pod Twoim imieniem i danymi kontaktowymi.

  Profil CV to świetny sposób na pokazanie menedżerowi ds. Rekrutacji, na pierwszy rzut oka, że ​​posiadasz umiejętności i umiejętności niezbędne do wykonania tej pracy. Ponieważ jest dłuższy niż nagłówek, daje trochę więcej miejsca na podkreślenie swoich osiągnięć i umiejętności.

  Oto przykład CV z wyciągiem profilu .

 • 07 Docelowe CV

  Życiorys ukierunkowany to życiorys, który jest dostosowywany tak, aby podkreślał doświadczenie i umiejętności, które są istotne dla konkretnego zadania, o które się ubiegasz.

  Napisanie ukierunkowanego CV każdej pracy wymaga czasu, ale jest to świetny sposób, aby pokazać pracodawcy, że masz to, czego potrzeba do wykonania danej pracy.

  Oto przykład ukierunkowanego wznowienia .

 • 08 Mini CV

  Mini resume zawiera krótkie podsumowanie waszych osiągnięć i kwalifikacji zawodowych. Zwykle zaczyna się od informacji kontaktowych, a następnie zawiera konkretne osiągnięcia, umiejętności i doświadczenia na liście punktowanej. Mini CV jest często drukowane na wizytówce, dzięki czemu można z łatwością przekazać ją ludziom.

  Mini resume doskonale nadają się do tworzenia sieci - możesz dać im nowe kontakty lub przekazać je na wydarzeniu networkingowym . Możesz także udostępnić je autorowi referencji lub potencjalnemu pracodawcy, który może chcieć uzyskać przegląd swoich osiągnięć, a nie życiorysu pełnometrażowego.

 • 09 Nietradycyjne CV

  Istnieje wiele różnych nietradycyjnych życiorysów, w tym życiorysy z planszami , portfolia online , życiorysy wideo , osobiste strony internetowe poświęcone karierze i blogi oraz życiorysy społecznościowe .

  Nietradycyjne CV może być użytecznym sposobem na pokazanie konkretnej umiejętności potrzebnej do wykonania zadania. Na przykład, jeśli praca obejmuje projektowanie graficzne, możesz chcieć uwzględnić infografikę w swoim CV.

  Jednak nietradycyjny życiorys nie jest dla każdego kandydata do pracy, ani nie jest dla każdej pracy. Niektóre konserwatywne firmy lub branże chcą tradycyjnego, chronologicznego życiorysu na papierze. Oto informacje na temat decyzji, czy nietradycyjne CV jest właśnie dla Ciebie .

 • 10 Wznów próbki i szablony

  Przejrzyj więcej próbek CV dla różnych sytuacji związanych z zatrudnieniem. Te życiorysy próbek i szablony zapewniają osobom poszukującym pracy przykłady formatów CV, które będą działać dla prawie każdego poszukującego pracy.

  Podczas korzystania z próbek wznowienia pamiętaj o skorygowaniu każdej próbki, aby dopasować ją do konkretnych okoliczności.