Jak stworzyć życiorys Infografika

Kiedy potrzebujesz wznowienia plansza (a kiedy nie)

W środowisku o wysokiej konkurencji niektórzy poszukujący pracy zwracają się do takich narzędzi, jak życiorysy planszowe, aby wyróżnić się z tłumu. Czy powinieneś wznowić infografikę? Najlepsza odpowiedź brzmi: to zależy.

Ogólnie rzecz biorąc, powinieneś stworzyć tylko życiorys infografiki, jeśli posiadasz zasoby (własne umiejętności i doświadczenie, lub możliwość wynajęcia projektanta), aby stworzyć wyjątkowy produkt końcowy.

Wszystko, co podrzędne, może zaszkodzić twojemu poszukiwaniu pracy, zwłaszcza, że ​​w przeważającej większości przypadków, życiorysy z planszami nie są wymagane. Oto więcej informacji na temat tego, kiedy należy skorzystać z infografiki i jak ją utworzyć.

Co to jest wznowienie plansza?

Plansza CV różni się od tradycyjnych stylów CV , ponieważ wykorzystuje elementy graficzne. Podczas gdy tradycyjne CV po prostu używa podstawowego tekstu, aby wyświetlić informacje od góry do dołu, plansza CV wykorzystuje układ, kolor, ikony i styl czcionki do porządkowania treści.

Kiedy używać wznowienia plansza

Ogólnie rzecz biorąc, o ile nie jest to wymagane, menedżerowie zatrudniania wolą tradycyjne życiorysy niż życiorysy planszowe. Jeśli nie jesteś profesjonalnym projektantem, naprawdę ciężko jest wyciągnąć świetne życiorysy, a wysłanie niezbyt dobrego może wyrządzić więcej szkód niż pożytku. Inną poważną wadą życiorysu infografika jest to, że można go pominąć w procesie składania podania o pracę, ponieważ system śledzenia aplikacji firmy, który automatycznie skanuje życiorysy w poszukiwaniu słów kluczowych , może nie być w stanie rozpoznać tekstu w życiorysie infografika.

Więc kiedy powinieneś skorzystać z infografiki? Jeśli nie jest to wymagane, możesz traktować to jako dodatek do publikowania na swoim profilu LinkedIn lub do załączania, jeśli korespondujesz bezpośrednio z rekrutacją lub menedżerem ds. Zatrudnienia (ale zawsze pamiętaj o dołączeniu tradycyjnej, oryginalnej wersji).

Jak stworzyć życiorys Infografika

Po raz kolejny świetne wznowienia plansz są naprawdę trudne do zniesienia.

Oprócz możliwości wykonania projektu na wysokim poziomie, potrzebujesz również zrozumienia typowych wykresów i wizualizacji używanych do wyrażania danych. W końcu definicja infografu jest "obrazem wizualnym, takim jak wykres lub diagram służący do reprezentowania informacji lub danych".

Więc, zróbmy to. Jak stworzyć życiorys infografika zależy od twoich doświadczeń nie tylko z projektem, ale także z infografiami. Nałożenie go źle na Ciebie odzwierciedli, nie tylko dlatego, że produkt końcowy będzie wyglądał źle, ale nieprawidłowo użyty wykres (na przykład nieprawidłowo użyty wykresu słupkowego lub wykresu kołowego) również przekazuje brak wiedzy poza projektowaniem. Jeśli to brzmi jak podstępne terytorium, to dlatego, że tak jest.

Jeśli jesteś początkującym projektantem i po raz pierwszy usłyszałeś słowo "infograph", możesz rozważyć zatrudnienie niezależnego projektanta (spróbuj witryny takiej jak Upwork.com, lub nawet Fiverr, ale pamiętaj, że zdobądź to, za co płacisz), aby poprowadzić Cię przez ten proces. Może być niezwykle trudne (jeśli nie niemożliwe), aby stworzyć dobre CV infographic z zerowym doświadczeniem.

Jeśli znasz lub masz doświadczenie w projektowaniu graficznym, najlepiej zacząć od szablonu. Nawet jeśli nie masz dostępu do oprogramowania do projektowania, takiego jak Adobe Photoshop lub Illustrator, witryny takie jak Canva, Easel.ly i Visualize.me mogą być świetnymi opcjami.

Canva jest łatwa w obsłudze, bezpłatna i ma mnóstwo szablonów CV i choć nie wszystkie z nich są "prawdziwymi" infografikami, wykorzystują elementy projektu, koloru i układu, które pozwolą na łatwe wznowienie CV. (Jednak jedno słowo ostrzeżenia: jeśli z jakiegoś powodu praca, o którą się ubiegasz, specjalnie zażądała wznowienia "infografika", będziesz musiał użyć wykresów, aby przedstawić "dane" twojego życiorysu, a zatem będziesz musiał zrobić więcej niż po prostu użyj czcionki hip i umieść tekst na kolorowym tle.)

Infografika Podejmij porady i triki dla wszystkich poziomów umiejętności

Niezależnie od Twojego doświadczenia, musisz przestrzegać kilku wskazówek.

Po pierwsze, zminimalizuj użycie kolorów. Najlepiej jest trzymać trzy do czterech kolorów, albo w różnych odcieniach, albo w osobnych kolorach, które dobrze ze sobą współgrają. Niebieskie i zielone są dobrym punktem wyjścia.

Idealnie, twoje tło powinno być jasnym kolorem, z ciemniejszym tekstem.

Po drugie, pamiętaj, że jest to profesjonalny dokument. Unikaj głośnej, uroczej lub rysunkowej grafiki, która odbije się od treści Twojego CV. Należy pamiętać o używaniu czcionek. Spraw, aby czytelność była Twoim priorytetem i unikaj używania dziwacznych lub wysoce stylizowanych czcionek. Dobrym sprawdzianem do wykorzystania może być: "Czy widzę tę czcionkę powszechnie używaną w Internecie?" Albo, jeszcze lepiej, czcionka będzie używana na stronie internetowej firmy? Jeśli odpowiedź brzmi "nie", to prawdopodobnie również twoja odpowiedź.

Po trzecie, upewnij się, że twój układ ma spójny sens. Powinieneś dążyć do jakiegoś logicznego lub chronologicznego przepływu informacji. Na przykład Twoje nazwisko i adres e-mail nie powinny znajdować się u dołu dokumentu. Jeśli jesteś zupełnie nowy, w tym momencie szablon stanie się naprawdę przydatny.

Na koniec najważniejsze: proste . Tego nie można wystarczająco podkreślić. Nawet jeśli twój projekt wykorzystuje mistrzowskie wykorzystanie wykresów i używa pięknych kolorów, jeśli jest trudny do odczytania lub jeśli kluczowe elementy twojego CV są trudne do rozszyfrowania, wznowienie infografika absolutnie zadziała przeciwko tobie. Utrzymuj go w czystości, zachowaj prostotę i pamiętaj, że nadal będziesz potrzebował podstawowych informacji, takich jak imię i nazwisko, dane kontaktowe, wykształcenie i doświadczenie zawodowe.

Pod względem projektu jest o wiele więcej niepisanych "zasad" do rozważenia. Najlepiej jest badać próbki infografik i życiorysy planszowe, aby dowiedzieć się, co robią inni. Bądź obiektywny w swojej pracy i uzyskaj drugą opinię od zaufanego przyjaciela.

Zwłaszcza jeśli dokument nie jest wymagany, najważniejsze pytanie do rozważenia to: czy to pomoże, czy zranić, moje podanie o pracę? Nie otrzymujesz punktów bonusowych tylko za wznowienie infografiki. Aby dokument wyświadczył ci jakąś przysługę, musi być wyjątkowy.

Twój zestaw narzędzi do wznawiania pracy w Infographic

Więcej o CV: Jak zbudować CV w 7 prostych krokach | Wskazówki dotyczące używania niestandardowego CV