Standardy pielęgnacji korpusów morskich (włosy, mundury, tatuaże)

US Marines Grooming, Appearance, Tattoo Policies

Każda służba wojskowa ma standardy wyposażenia dla swojego personelu wojskowego w ramach przepisów dotyczących ubioru i wyglądu lub jednolitych przepisów. W przypadku korpusu piechoty morskiej Stanów Zjednoczonych normy dotyczące pielęgnacji zawarte są w rozporządzeniu MARC CORPORATION (MCO) P1020.34F - REGULAMIN UNII EUROPEJSKIEJ CORPORATION MARINE CORPS i przedstawiono je poniżej:

Generał

Nie można hodować ani ciąć włosów na głowie lub twarzy, aby uzyskać ekscentryczność z wyglądu morskiego.

Farbowanie włosów musi być naturalnymi kolorami i dopełnieniem odcienia skóry osoby musi wyglądać profesjonalnie. Paznokcie będą utrzymywane w czystości i starannie przycięte, tak aby nie przeszkadzały w wykonywaniu obowiązków, umniejszały obraz wojskowy lub stwarzały zagrożenie dla bezpieczeństwa. Lakier do paznokci dla mężczyzn Marines nie jest dozwolony. Lakier do paznokci, tak jak ma to zastosowanie w przypadku kobiet Marines, będzie zgodny z wytycznymi wyjaśnionymi poniżej.

Mężczyźni

Mężczyźni będą przez cały czas zadbani i będą przestrzegać następujących zasad:

Włosy i bokobrody będą schludne i starannie przycięte, ucięte i bez odblasków i nie będą miały więcej niż 3 cale długości w pełni rozciągnięte na górnej części głowy. Bokobrody nie rozciągają się poniżej górnej części otworu ucha. Długość pojedynczego włosa boksu nie przekroczy 1/8 cala po pełnym rozszerzeniu.

Włosy głowy będą stylizowane tak, aby nie przeszkadzały w prawidłowym zużyciu jednolitego nakrycia głowy. Włosy, które wystają spoza odpowiednio wyprofilowanego nakrycia głowy w nieestetyczny sposób, uważane są za nadmierne, niezależnie od długości.

Trzymaj go wysoko i mocno.

Męscy Marines muszą mieć włosy całkowicie obcięte do skóry głowy podczas rekrutacji podczas treningu rekrutacyjnego, ale jeśli on tak zdecyduje, może utrzymać przycięty wygląd, czego tak bardzo pragnie.

Zarost

Wąskie wąsy mogą być noszone po treningu rekrutacyjnym, ale twarz musi być codziennie gładko ogolona. Wąsy będą starannie przycięte i muszą znajdować się w wyimaginowanych pionowych liniach z kącików ust i obszaru marginesu górnej wargi.

Indywidualna długość w pełni rozwiniętych włosów wąsów nie może przekraczać 1/2 cala.

Z wyjątkiem wąsów, brwi i rzęs; włosy mogą być uprawiane na twarzy tylko wtedy, gdy lekarz uzna, że ​​golenie jest tymczasowo szkodliwe dla zdrowia danej osoby. W takich przypadkach lekarz może wydać tymczasowy "golonka" - rezygnację z golenia. Będziesz musiał nosić go ze sobą przez cały czas, ponieważ prawdopodobnie zostaniesz zatrzymany przez wielu marines wyższych rang w ciągu dnia.

Żaden męski żołnierz piechoty morskiej nie będzie zobowiązany do obcięcia włosów na klatce piersiowej, z wyjątkiem tego, co jest tak długie, że może wystawać nieładnie ponad kołnierz koszulki khaki z długim rękawem.

Kobiety

Żeńskie Marines są zobowiązane do utrzymywania włosów, które są standardowe w populacji Korpusu Piechoty Morskiej. Żadne modne czy ekscentryczne style nie są dozwolone, a wszyscy Marines będą zawsze zadbani w mundurach.

Długość włosa może rozciągać się do jednolitego kołnierza Marine, ale nie spadnie poniżej dolnej krawędzi kołnierza. Jednak marine z długimi włosami może starannie spiąć i zapiąć włosy, o ile zachowuje schludny wygląd. Podczas treningu fizycznego, w którym noszona jest odzież do ćwiczeń fizycznych, włosy będą naturalnie opadać, bez przymocowania lub przypięcia.

Nie dotyczy to treningu fizycznego w mundurze użytkowym.

Włosy będą stylizowane tak, aby nie zakłócały właściwego zużycia jednolitego nakrycia głowy. Wszystkie nakrycia głowy będą pasować ciasno i wygodnie wokół największej części głowy bez zniekształceń i nadmiernych szczelin. Fryzury, które nie pozwalają na noszenie nakryć głowy w ten sposób są zabronione.

Zasady tatuażu od 2017 roku

Zgodnie z MCBUL ​​1020, oficjalny sposób pomiaru tatuaży, aby upewnić się, że Marines są zgodne są następujące: Narzędzie do pomiaru łokcia i narzędzie do mierzenia kolana. Razem z tym Marines użyje własnych rąk, aby zmierzyć, jak duża może być widoczna część tatuażu. Jeśli pojedynczy tatuaż przekracza granice dłoni danego Marine, jest to zabronione.

Zasada # 1 : Każdy tatuaż, niezależnie od tego, gdzie jest, nie może wyrazić seksizmu, nagości, rasizmu, wulgarności lub czegokolwiek, co jest obraźliwe i przynosi dyskredytację Korpusowi Piechoty Morskiej.

Zasada nr 2: Marines nosząc odpowiednio dopasowane standardowe mundury treningowe - zielona koszulka i zielone szorty - mogą mieć nieograniczoną liczbę tatuaży, o ile są one objęte mundurkiem PT.

Zasada # 3: Marines nie mogą wykonywać tatuaży na głowie, szyi, w obrębie jamy ustnej, nadgarstkach, kolanach, łokciach i rękach, z wyjątkiem tatuaży z jednym pasmem o szerokości nieprzekraczającej trzech ósmych cala szerokości na jednym palcu (tatuaż z obrączki ślubnej).

Inne mody i kosmetyki do włosów

Modne trendy i przesadne style obejmujące ogolone fragmenty skóry głowy inne niż dekolt, wzory cięte we włosach, niezabezpieczone kucyki i style, które są wyraźnie niezrównoważone lub koślawe, są zabronione.

Dopuszcza się wielokrotne splatanie i jeśli przedłużanie włosów jest stosowane w splataniu włosów, przedłużenia muszą mieć taki sam ogólny wygląd, jak naturalne włosy danej osoby. Baretki, grzebienie, gumki itp. Są dozwolone, jeśli są ukryte przez włosy. Niepoprawne szpilki do włosów i szpilki do włosów, jeśli są wymagane, są autoryzowane. Siatki do włosów nie będą noszone, chyba że zostaną dopuszczone do określonego rodzaju obowiązków. Peruki, jeśli są noszone w mundurach, muszą wyglądać naturalnie i być zgodne z powyższymi przepisami.

Kosmetyki, jeśli są noszone, będą stosowane zachowawczo i będą uzupełniać indywidualny koloryt cery. . W przypadku użycia, lakier do paznokci i nie-ekscentryczna pomadka będą harmonizować z odcieniem szkarłatu używanym w różnych strojach serwisowych i mundurkach (np. Szkarłatny sznur na zielonej czapce serwisowej, szkarłatne wykończenia na niebieskiej sukience i szkarłatne tło na załączonych insygniach klasy), w odcieniach czerwieni i może być noszona przy służbie, niebieskiej sukience, niebiesko-białej sukience i strojach wieczorowych. Kolorowy lakier do paznokci nie będzie noszony z mundurem użytkowym . Paznokcie o wielu kolorach i ozdobne ornamenty są zabronione. Długość paznokcia nie będzie większa niż 1/4 cala od czubka palca.

Żadna samica Marine nie będzie zobowiązana do usunięcia włosów na nogach, chyba że są one uważane za brzydkie i nie mogą być pokryte odpowiednią pończochą.