Kluczowe informacje dotyczące adresowania wielozadaniowości podczas rozmowy kwalifikacyjnej

Wielozadaniowość i inne popularne tematy związane z rozmowami kwalifikacyjnymi

W rozmowie kwalifikacyjnej potencjalny pracodawca może zapytać Cię, w jaki sposób radzisz sobie z sytuacją, gdy jesteś w trakcie pracy nad pojedynczym zadaniem, i jesteś proszony o przeskok na coś innego w tym samym czasie. Sonda ta ma na celu ocenę umiejętności wykonywania zadań wielozadaniowych .

To, w jaki sposób odpowiedzieć na to pytanie, naprawdę zależy od pracy, o którą się ubiegasz, a także od jakości, której poszukuje potencjalny pracodawca w idealnym nowym zatrudnieniu.

Na przykład producent telewizyjny lub zarejestrowana pielęgniarka muszą być w stanie wykonywać wiele zadań, jak żongler w cyrku. Jednakże, jeśli ubiegasz się o stanowisko copywritera lub masażysty, wielozadaniowość nie jest aż tak niepokojąca.

Czy wielozadaniowość to dobra rzecz?

W większości sytuacji pracodawca pyta, czy możesz żonglować paroma rzeczami naraz. To uczciwe pytanie, zwłaszcza w związku z samą liczbą połączeń telefonicznych, wiadomości e-mail i spotkań, które mogą pojawić się w danym dniu. Jednak w niektórych obszarach pracy wielozadaniowość nie jest idealna. Może to oznaczać, że Twoja uwaga zostanie odciągnięta od głównego zadania, które wiąże się z kilkoma zagrożeniami. Wykonanie zadania może potrwać dłużej, a zadanie może być podatne na błędy. Osoba jest zazwyczaj bardziej skuteczna, gdy pozwala się skupić na jednym zadaniu na raz.

W pracy zwykle pojawia się coś, co wykolei koncentrację na twoim głównym zadaniu. Ankieterzy wiedzą, że zarządzanie czasem może czasami cierpieć z powodu wielozadaniowości.

Jak odpowiedzieć na pytanie?

Pamiętaj, aby być szczerym ze swoimi odpowiedziami. Pytanie brzmi: "Czy możesz wykonywać zadania wielozadaniowe? Czy wolisz zajmować się jednym projektem na raz?" Znajdź poniżej odpowiedź, która brzmi dla Ciebie. Następnie zbuduj na tej podstawie własną odpowiedź na to pytanie. Możesz spodziewać się, że w rozmowie kwalifikacyjnej pojawi się wielozadaniowość.

Inne częste pytania dotyczące wywiadów

Tak samo ważne jak wielozadaniowość jest dla potencjalnego pracodawcy, podobnie jak kilka innych czynników: umiejętność pracy z zespołem , umiejętność porozumiewania się, etyka pracy i lojalność, by wymienić tylko kilka. Spójrz na kilka innych pytań, które możesz napotkać podczas wywiadu.

Oceniając swoje słabości

Jakie są twoje słabości ?

To jedno z najczęściej zadawanych pytań. Pamiętaj, aby zminimalizować swoje słabości i podkreślić swoje mocne strony. Skoncentruj się na cechach zawodowych, o których wiesz, że poszukuje kandydata, takich jak dobre umiejętności komunikacyjne. Przykładowa odpowiedź na to pytanie brzmiałaby następująco: "Wciąż poszukuję nowych sposobów na poprawę moich umiejętności komunikacyjnych, aby być bardziej skutecznym prezenterem." Czuję, że jestem skuteczny w moim obecnym podejściu, ale komunikacja to jedna dziedzina, w której wszyscy możemy się nauczyć być silniejszymi komunikatorami ".

Powiększ swoje mocne strony

Pytanie, które możesz uzyskać na rozmowie kwalifikacyjnej brzmi: "Co możesz dla nas zrobić, czego inni kandydaci nie potrafią?" To pozwala ci swobodnie rządzić, aby krzyczeć z górskich szczytów swoich największych zalet i podkreślać swoje mocne strony. Podsumuj kilka przykładów, w jaki sposób pomogłeś w negocjowaniu umowy, rozwiązałeś problem lub dotrzymałeś terminu, który był bardzo ważny dla Twoich poprzednich pracodawców.

Jak lojalny jesteś dla firmy?

Lojalni pracownicy wnoszą duży wkład w wydajność firmy. Ankieter może zadać pytanie: "Dlaczego chcesz tu pracować?" To pytanie służy do sprawdzenia, czy naprawdę interesuje Cię praca w firmie i że nie wysyłasz życiorysów tylko do wszystkich osób.

Jednym ze sposobów, aby poinformować potencjalnego pracodawcę, że możesz być lojalnym aktywem, jest powiedzenie, że podczas poszukiwania pracy wybrałeś kluczowe firmy, których deklaracje misji są zgodne z Twoimi wartościami, gdzie wiesz, że możesz być podekscytowany tym, co firma robi.

Więcej pytań do rozmowy kwalifikacyjnej i odpowiedzi

Wywiad Pytania i odpowiedzi
Typowe pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej i przykładowe odpowiedzi.

Wywiad Pytania do Ask
Pytania do kandydatów na stanowisko pracy, aby zapytać osobę przeprowadzającą wywiad.