Odpowiedz na pytania dotyczące największego wyzwania jako student

Uzyskaj porady, jak odpowiedzieć na to pytanie

Kiedy starasz się o pozycję na poziomie podstawowym, typowe pytanie o rozmowę kwalifikacyjną brzmi: "Jakie było Twoje największe wyzwanie jako student i jak sobie z tym poradziłeś?" To pytanie pozwala ankieterom zrozumieć, w jaki sposób radzisz sobie z problemami i przeciwnościami losu.

Ważniejsze niż wyzwanie jest to, jak sobie z tym poradziłeś: użyj tego jako okazji do podkreślenia mocnych stron, które byłyby przydatne w pracy, takich jak wytrwałość, umiejętności komunikacyjne, umiejętności zarządzania czasem itp.

Oto wskazówki, jak odpowiedzieć na to pytanie.

Bądź szczery

Kuszące jest odrzucanie pokornego uniesienia w odpowiedzi, np. "Moim największym wyzwaniem było to, że jestem perfekcjonistą!" Nie rób tego. Każdy ma wady i obszary do poprawy. Udając, że tego nie robisz, zmusisz menedżera ds. Rekrutacji do założenia, że ​​kłamiesz lub nie jesteś samoświadomy. Żadne nie robi dobrego wrażenia.

Skup się na wyzwaniach, które podbiłeś

Z tego samego powodu, teraz nie jest czas, aby zaprezentować się w niepochlebnym świetle. Nie ma potrzeby dzielenia się wyzwaniami, które aktywnie próbujesz rozwiązać. Na przykład, jeśli masz problemy z utrzymaniem niskiej temperatury w stresujących sytuacjach, nie mów menedżerowi ds. Rekrutacji, że masz tendencję do maniaka, gdy ciśnienie jest wysokie. Zamiast tego poszukaj przykładów, które pokazują, w jaki sposób stawiłeś czoła wyzwaniu i przezwyciężyłeś je. (Więc jeśli przed prezentacjami czułaś się zestresowana, porozmawiaj o tym, jak rozwiązałeś problem, biorąc udział w kursie mówienia publicznego i tworząc harmonogram, który pozwolił ci przygotować się wcześniej).

Poszukaj okazji, aby pokazać, że jesteś najlepszą osobą do pracy

Odpowiadając na te lub jakiekolwiek pytania dotyczące rozmowy kwalifikacyjnej, Twoim celem jest pokazanie menedżerowi ds. Rekrutacji, że jesteś najlepszym kandydatem na to stanowisko. Oznacza to dopasowanie twoich kwalifikacji do pracy i wykorzystanie twoich odpowiedzi, aby pokazać, że będziesz dobrze pasował.

Na przykład, jeśli na liście zadań figuruje ktoś z dobrymi umiejętnościami zarządzania czasem, możesz porozmawiać o tym, w jaki sposób opracowałeś system, który pomoże ci w żonglowaniu trudnym obciążeniem kursowym i pracą w niepełnym wymiarze godzin.

Ćwicz swoje odpowiedzi

Dobrze jest mieć kilka odpowiedzi na wypadek, gdyby osoba przeprowadzająca wywiad nie otrzymała pierwszej odpowiedzi, lub wywiad idzie w kierunku, którego nie przewidujesz. Niezależnie od tego, powinieneś poświęcić trochę czasu na wywiady, zanim spotkasz się z menedżerem ds. Zatrudnienia. Poproś znajomego o wsparcie, aby przeprowadził z tobą wywiady próbne , aby poczuć, jak odpowiedzieć na pytania skutecznie i organicznie ... i zmienić trasę, gdy jest to konieczne.

Przykłady najlepszych odpowiedzi

Oto przykładowe odpowiedzi na wywiady, które możesz edytować w celu dopasowania do osobistych doświadczeń i tła:

Moim największym wyzwaniem jako studenta było bycie studentem! Posługiwanie się konwencjonalnymi wykładami było czasami trudne. Mój umysł i ciało zawsze szły i nie mogłem się doczekać, kiedy wstaję, poruszam się, dzielę swoimi myślami i wchodzę w interakcje z rówieśnikami. Poradziłem sobie z tym skupiając całą swoją energię na słuchaniu i notowaniu. Pomogło mi to utrzymać mój umysł w ruchu, a moje ciało się poruszało, a także zostawiłem kilka świetnych notatek.

Podczas mojego pierwszego roku studiów staję w obliczu mojego największego wyzwania jako student. Nigdy wcześniej nie mieszkałem z dala od domu i doświadczyłem dotkliwej tęsknoty za domem. Byłem prawie pokonany przez to, i miałem okazję iść do domu i uczęszczać do miejscowej szkoły. Postanowiłem spróbować przezwyciężyć tęsknotę za domem, co zrobiłem.

Zdobycie umiejętności zarządzania czasem było największym wyzwaniem, przed jakim stanąłem jako student. To był aspekt życia w college'u, że nie doceniłem znaczenia. Teraz, gdy jestem w pracy, nadal używam umiejętności, które zdobyłem i zawsze staram się je poprawić.

Jednym z moich największych wyzwań był mój pierwszy rok studiów. To była duża zmiana od liceum, a standardy były znacznie wyższe! Zmierzyłem się z tym na kilka sposobów: szukałem okazji do rozpoczęcia lub dołączenia do grup badawczych, spotkałem się z moimi profesorami, aby uzyskać porady dotyczące tego, gdzie skupić moją uwagę, i ustaliłem uporządkowany terminarz, aby upewnić się, że poświęcam wymagany czas na naukę. .