Jak pożegnać się, gdy rezygnujesz z pracy

Straciłeś pracę lub znalazłeś nową i idziesz dalej. Kiedy wyjeżdżasz, ważne jest, aby poświęcić czas na pożegnanie swoim współpracownikom. Nie tylko uprzejmie jest poinformować ich, że odchodzisz (szczególnie, jeśli pracujesz razem nad projektami), ale pisanie pożegnalnych notatek pozwala również na udostępnienie im informacji kontaktowych, dzięki czemu możesz pozostać w kontakcie.

Nigdy nie wiesz, kiedy możesz poprosić współpracowników o przekazanie referencji.

Utrzymując kontakt na serdecznych, wzajemnie wspierających się warunkach, wzmacniasz swoją profesjonalną sieć i utrzymujesz drzwi otwarte dla ciągłej pracy i / lub możliwości społecznych.

Najlepszy sposób na pożegnanie

Jak najlepiej pożegnać się ze współpracownikami? Nie wysyłaj masowego e-maila. Zamiast tego wyślij spersonalizowane wiadomości e-mail lub wiadomości indywidualne za pośrednictwem LinkedIn, a nie wiadomości grupowe, aby Twoja pożegnalna wiadomość była osobista.

Możesz użyć jednego z tych przykładowych listów pożegnalnych jako modelu, aby poinformować współpracowników, klientów i znajomych o Twojej kontynuacji. Nie wolno jednak kopiować i wklejać jednej z tych próbek. Będziesz chciał go spersonalizować tak, aby odzwierciedlał on konkretny biznes i osobisty związek z odbiorcą.

Wskazówki dotyczące pożegnania współpracowników

Kiedy zostałeś zwolniony lub ustanowiony?

Mimo że może się to wydawać niezręczne, jeśli zostałeś zwolniony lub zwolniony, to nadal dobry pomysł, aby twoi współpracownicy wiedzieli, że opuszczasz lub znikasz. Kiedy pracownicy zostają zwolnieni lub zwolnieni, ma to wpływ na ogólną kulturę firmy . Kiedy nie uda ci się pojawić w pracy, twoi najbliżsi współpracownicy będą się zastanawiać, co się dzieje. Bardzo niewiele osób lubi nagłe zmiany w swoim środowisku pracy.

Twoi koledzy mogą obawiać się, że ich własne stanowiska pracy mogą wkrótce stanąć na linii, a także będą musieli osobiście poradzić sobie z przejściowym stresem i bólami głowy, które pojawiają się, gdy członek zespołu zostanie wyeliminowany lub zastąpiony.

Jeśli nadal masz wewnętrzny dostęp do e-maili przed ostatnim wyjściem, możesz użyć tego do wysłania krótszego listu e-mail do swoich użytkowników, niż możesz użyć na LinkedIn lub za pośrednictwem osobistego konta e-mail.

Daj im znać, że będziesz kontynuował. Poproś o pomoc w poszukiwaniu pracy, jeśli jest to właściwe, i podaj swoje osobiste informacje kontaktowe, aby mogły pozostać w kontakcie z Tobą, jeśli chcą.

Więcej o opuszczaniu pracy: jak powiedzieć swojemu szefowi, że rezygnujesz