Dowiedz się, jak i dlaczego skonfigurować konto e-mail do wyszukiwania ofert pracy

Kiedy szukasz pracy, dobrze jest założyć konto e-mail tylko w celu poszukiwania pracy. W ten sposób Twój profesjonalny e-mail nie zostanie zmiksowany z twoją osobistą pocztą.

Darmowe konta e-mail

Istnieje wiele bezpłatnych internetowych usług pocztowych, takich jak Gmail i Yahoo, z których można korzystać. Będziesz mógł sprawdzić pocztę e-mail online z dowolnego komputera, więc korzystanie z poczty internetowej to dobry sposób na pozostanie na szczycie poszukiwania pracy.

Upewnij się, że posiadasz nazwę konta e-mail, która jest odpowiednia do użytku biznesowego, tj. Firstname.lastname@gmail.com zamiast cutegirl@hotmail.com. Po skonfigurowaniu konta wyślij kilka wiadomości testowych, aby upewnić się, że możesz wysyłać i odbierać pocztę.

Następnie użyj tego konta e-mail dla wszystkich komunikacji w zakresie poszukiwania pracy: aby ubiegać się o pracę, pisać swoje CV i połączyć się z kontaktami. Pamiętaj, by często sprawdzać konto, aby móc natychmiast odpowiedzieć pracodawcom, którzy są zainteresowani zatrudnieniem Ciebie.

Twoje konto e-mail do pracy

Wiele firm monitoruje komunikację e-mailową, a Ty nie chcesz dać się przyłapać na poszukiwaniu pracy z pracy . Nie używaj służbowego adresu e-mail do poszukiwania pracy lub pracy w sieci. Nie wysyłaj CV i listów motywacyjnych z roboczego konta e-mail lub nie używaj tego adresu e-mail, gdy starasz się o pracę online.

Szukaj pracy Etykieta e-mail
Kliknij powyższy link, aby zapoznać się z etykietą dotyczącą e-maili dotyczących poszukiwania pracy, w tym o tym, co napisać w e-mailach z ofertami pracy, jak sformatować pocztę i jak upewnić się, że przeczytana jest twoja wiadomość e-mail; zobacz przykładowe wiadomości e-mail z wyszukiwaniem zadań.