Jak powiedzieć swojemu szefowi, że rezygnujesz z pracy

Co powiedzieć swojemu szefowi, kiedy rezygnujesz z pracy

Jesteś gotów rzucić pracę, z wyjątkiem jednej rzeczy: nie masz pojęcia, co powiedzieć swojemu szefowi. Równie ważne jest, aby być profesjonalnym, gdy dajesz zawiadomienie, tak jak to jest, kiedy próbujesz zostać zatrudnionym . Opuść właściwą drogę, a zbudujesz sieć do przyszłych poszukiwań. Odejdź w niewłaściwą stronę i popatrz, jak ten most płonie za tobą.

Jak powinieneś powiedzieć swojemu pracodawcy, że odchodzisz? Niezależnie od powodów rezygnacji z pracy , oto właściwa droga.

Wskazówki dotyczące mówienia swojego szefa Odchodzisz od pracy

Może być wyzwaniem, aby przyjąć spokojne i uzasadnione podejście do rezygnacji, jeśli jesteś źle traktowany lub niedoceniany. Jednak słowa wypowiedziane lub napisane w pośpiechu mogą powracać, aby cię prześladować, ponieważ nigdy nie wiesz, czy były kolega lub przełożony może zostać zapytany o twoją pracę lub postać w przyszłości. Zachowaj wszelką komunikację pozytywną lub przynajmniej neutralną.

Nie można wiele zyskać, będąc negatywnym, nawet jeśli nienawidzisz swojej pracy lub twój przełożony był okropnym menedżerem. Podczas sprawdzania referencji pracodawcy zwykle stają po stronie byłych przełożonych nad kandydatami do pracy. Niektóre organizacje przeprowadzą formalne kontrole przeszłości, które powrócą dalej niż obecna lub ostatnia praca, więc nawet jeśli masz już zapewnione nowe stanowisko, nie jest rozsądne zrażać byłego pracodawcę.

To, co mówisz, kiedy wyjeżdżasz, może być wspomniane potencjalnym pracodawcom, a negatywność nie dostarczy Ci pozytywnych rekomendacji.

Co gorsza, zbyt wiele mówi o tym, co ci się nie podoba w pracy, a pracodawca może nawet złapać złe referencje . O ile to możliwe, z wdziękiem odejdź z pracy .

Co mówić, gdy rezygnujesz z pracy

Zawsze dobrze jest zachować to pozytywnie, gdy rozmawiasz ze swoim szefem - nawet jeśli nie wydaje Ci się, że odejdziesz.

Twój list rezygnacyjny i rozmowa osobista powinny zawierać jak najwięcej następujących elementów.

Jak radzić sobie z Falloutem

Nawet jeśli pracowałeś dla firmy przez długi czas, nie możesz przewidzieć, co się stanie, gdy zrezygnujesz. Twój menedżer może poprosić Cię o odejście natychmiast, zostać dłużej lub całkowicie przemyśleć decyzję.

Najlepszym sposobem radzenia sobie z tą niepewnością jest przygotowanie się na każdą możliwość.

Miej plan na następujące wyniki, a nie zostaniesz całkowicie zaskoczony: