Co to jest powiadomienie o dwóch tygodniach?

Dwa tygodnie

Zwrócenie uwagi na dwa tygodnie jest standardową praktyką przy rezygnacji z pracy. Jeśli masz umowę o pracę lub umowę związkową, która określa, ile należy zwrócić, przestrzegaj jej. Jeśli nie, należy powiadomić o dwóch tygodniach, ale nie jest to wymagane.

Jeśli pracodawca prosi o pozostanie dłużej niż dwa tygodnie (lub okres obowiązywania umowy), nie ma obowiązku pobytu.

Ponadto twój pracodawca nie musi przyjmować powiadomienia z dwutygodniowym wyprzedzeniem (chyba że jest to w twojej umowie).

Mogą natychmiast zakończyć zatrudnienie . To może się zdarzyć, więc bądź gotów zakończyć swoją pracę, gdy wypowiedząś. Upewnij się, że masz wszystkie potrzebne informacje z komputera roboczego i wszelkie inne informacje, które chcesz zabrać ze sobą.

Jak należy przekazać zawiadomienie?

Nie wiesz, jak powiedzieć swojemu przełożonemu, że odchodzisz? Oto co powiedzieć, kiedy rzucisz pracę . Pozostawienie pozycji może być niewygodne, ale jeśli przestrzegasz kilku prostych zasad, proces powinien przebiegać sprawnie:

Przeczytaj więcej: 10 rzeczy, których nie wolno mówić po zakończeniu

Co się dzieje po przesłaniu powiadomienia?

Ogólnie rzecz biorąc, dwutygodniowy okres to okres przejściowy. Możesz mieć wiele spotkań ze współpracownikami, aby sprawdzić status projektów i przejść przez codzienną rutynę i zadania. Możesz zostać poproszony o przygotowanie dokumentów, wysłanie e-maila do klientów, wprowadzenie nowego kontaktu w firmie lub udostępnienie miejsca przechowywania ważnych plików. Wykonaj swoją część, aby upewnić się, że wszyscy, którzy powinni wiedzieć, że opuszczasz firmę, są odpowiednio poinformowani.

W tym okresie może być bardzo kusząco. Oprzyj się pokusie: tak jak ciężko pracowałeś, aby zrobić dobre pierwsze wrażenie podczas wywiadów, ważne jest również, aby zrobić dobre wrażenie po wyjściu z pracy. Pomoże to zapewnić, że koledzy i menedżerowie pozytywnie o Tobie pomyślą, co przyda Ci się, gdy będziesz potrzebować rekomendacji lub wspólnie pracować w przyszłości.

Oto przegląd tego, co dzieje się, gdy porzucisz swoją pracę .

Co robić, gdy musisz odejść natychmiast

Jak już wspomniałem, w normalnych okolicznościach zapewnienie dwutygodniowego powiadomienia jest standardową praktyką. Może się jednak zdarzyć, że po prostu nie możesz zostać tak długo.

Niezależnie od tego, czy dzieje się tak z powodu problemów zawodowych, czy osobistych, konieczne może być natychmiastowe przejście. Oto kilka akceptowalnych powodów do rezygnacji bez powiadomienia z dwutygodniowym wyprzedzeniem , wraz z poradą, jak zrezygnować.

Przykłady rezygnacji : list rezygnacyjny - dwa tygodnie | Rezygnacja - dwa tygodnie