10 rzeczy, których nie powinieneś mówić, gdy rezygnujesz z pracy

Wskazówki i porady dotyczące przerwania pracy z klasą

Są sposoby, aby z wdziękiem rzucić pracę i powiedzieć wszystkie właściwe rzeczy . Są też pewne rzeczy, o których nigdy nie powinieneś mówić, kiedy się poruszasz, nawet jeśli myślisz o nich i chciałbyś okazję się rozejść.

Kandydowanie do pracodawcy po rezygnacji może być kuszące, szczególnie jeśli uważasz, że zostałeś źle potraktowany lub niedoceniony. Pamiętaj jednak, że Twoje ostatnie słowa i działania mogą stworzyć trwałe wrażenie, które będzie działać przeciwko tobie w przyszłości.

Nie ma sensu w paleniu mostów. Przez chwilę poczujesz się lepiej, bo się wywietrzyłeś, ale to nie pomoże ci na dłuższą metę.

Jak mówienie, że złe rzeczy mogą cię skrzywdzić

Późniejsi pracodawcy mogą formalnie lub nieformalnie uzyskiwać informacje od poprzednich pracodawców, których uwagi na temat wyników mogą zostać negatywnie wpłynięte przez Twoje rozstanie.

Pamiętaj, że osoby sprawdzające referencje zwykle stoją po stronie zarządzania, gdy istnieje konflikt historii z pracownikiem. Przejrzyj te informacje na temat tego, co pracodawcy mogą zadać podczas sprawdzania swojego pochodzenia . W przeciwieństwie do tego, co niektórzy sądzą, pracodawcy robią więcej niż weryfikację tytułów i dat zatrudnienia.

Jak wyjść z klasy

Najlepszą strategią jest utrzymanie prostej i pozytywnej komunikacji. Jakakolwiek satysfakcja wynikająca z poinformowania twojego pracodawcy o tym, jak się czujesz, będzie prawdopodobnie ulotna, a wszelkie negatywne skutki mogą trwać długo. Oto kilka rzeczy, których powinieneś unikać mówiąc, kiedy złożysz rezygnację .

Top 10 rzeczy, których nie można powiedzieć, kiedy rezygnujesz z pracy

1. Nie lubisz swojego szefa, albo twój szef jest palantem. Każdy komentarz łączący twoje odejście z charakterem lub usposobieniem szefa nie pomoże. Mogła być ogrem, ale jeśli do niej powróci wiadomość, że tak mówisz, prawdopodobnie będzie ona dyskredytować twoją postawę lub wydajność podczas rozmowy z potencjalnymi pracodawcami.

2. Twój menedżer nie jest dobry. Nie mów, że odchodzisz, ponieważ twój szef był niekompetentny, nawet jeśli to prawda. Twój menadżer najprawdopodobniej przypisze ci wszystkie porażki i wystawi negatywną ocenę swojej pracy.

3. Nie powołuj się na występ lub złe nastawienie członków zespołu jako powód odejścia. Kiedy pracodawcy sprawdzają na twoim tle, często szukają informacji od personelu, a także od przełożonych. Jeśli byłe podwładne lub współpracownicy są obrażani przez twoje odejścia, wtedy będą częściej odnosić się do twoich niedociągnięć jako menedżer lub członek zespołu.

4. Wyjeżdżasz, ponieważ jesteś niedopłacony. Nie ma potrzeby zachęcania kierownictwa do postrzegania cię jako niezadowolonego pracownika, ponieważ ta charakterystyka może być przekazywana innym, którzy pytają o Twoją kadencję w organizacji.

5. Firma to bałagan. Jeśli sądzisz, że firma w jakiś sposób gnębi lub niedostatkuje, nie mów tak. Twój pracodawca będzie świadomy wszelkich problemów w swojej organizacji. Nie masz nic do zyskania, przekazując zarządowi, że utknęli w złej organizacji, podczas gdy przechodzisz do lepszych rzeczy.

6. Produkty lub usługi oferowane przez twojego pracodawcę są gorsze. Pracownicy nielojalni są zwykle mile widziani.

Dawni przełożeni będą z większym prawdopodobieństwem twierdzić, że wszelkie ograniczenia Twojego sukcesu wynikają z Twoich braków, a nie z wad ich produktów lub usług. Potencjalni pracodawcy będą się zastanawiać, czy nie uda im się ich złapać, gdy przejdziecie dalej.

7. Wyjeżdżasz natychmiast i nie będziesz dawał dużo (ani żadnego) powiadomienia. Nagły wyjazd może być wykorzystany do uzasadnienia zarzutów, że nie byłeś oddanym lub profesjonalnym pracownikiem. Istnieją pewne okoliczności, w których można odejść bez powiadomienia , ale w większości przypadków normą jest dwutygodniowy okres wypowiedzenia .

8. Nie chcesz szkolić swojego zastępcy. Dobrym pomysłem jest wykazanie, że jesteś oddanym pracownikiem aż do końca zatrudnienia. Współpraca, która ułatwi przejście dla twojego szefa, zostanie zapamiętana i często nagradzana pozytywną rekomendacją.

9. Nie chwal się swoją nową pracą innym pracownikom, ponieważ może to wywołać urazę, szczególnie jeśli sugerujesz, że jesteś lepszy od nich. Podziękuj innym za wsparcie i wspomnij, jak przegapisz pracę z nimi.

10. Wreszcie, nie mówiąc tego, nie zapisuj tego ani nie wysyłaj go pocztą elektroniczną. Nie pisz niczego negatywnego na piśmie. Zachowaj swój list rezygnacji pozytywnie, więc wszyscy zaangażowani będą pamiętać o Tobie jako o pozytywnej osobie. Oto jak napisać list z rezygnacją, który grzecznie oświadcza, że ​​odchodzisz.

Przeczytaj więcej: Co mówić, gdy rezygnujesz z pracy

Powiązane artykuły: Przykłady rezygnacji | Zrezygnuj z pracy przez telefon | Jak wyjść przez e-mail | Jak rozpocząć nową pracę we właściwy sposób