Pytania do wywiadu inżynierii oprogramowania

Kiedy poważnie szukasz pracy w jakiejkolwiek branży, ważne jest, aby wyrzucić wywiad z parku. Nadszedł czas, aby pokazać swoją wiedzę na temat swojej dziedziny, sprzedać je na swoich umiejętnościach i wykazać się szybkim myśleniem. Najlepszym sposobem na zrobienie tego jest przygotowanie się!

Oczywiście powinieneś spodziewać się standardowych pytań podczas wywiadu, np. Dlaczego odszedłeś z ostatniej pracy i gdzie zobaczysz siebie za pięć lat; są one dość standardowe we wszystkich branżach. Oto kilka innych, nieco bardziej szczegółowych pytań, na jakie możesz natknąć się podczas poszukiwania stanowiska programisty lub programisty.

 • 01 Jak rozwiązujesz problemy w zespole?

  W większości przypadków inżynierowie oprogramowania i programiści nie działają samodzielnie. Zdolność do kompromisu i współpracy z innymi jest wartościowa, dlatego przygotuj się na przykłady tego, jak radzisz sobie z konfliktami interpersonalnymi.
 • 02 Jaki język preferujesz do pisania złożonych algorytmów?

  Będą chcieli wiedzieć, że umiesz biegle posługiwać się językiem preferowanym przez ich firmę. Bądź szczery! Nie mów, że jesteś ekspertem od języka, który ledwo możesz napisać.

 • 03 Pytania podobne do Brainteaser

  Pytania takie jak:

  "Załóżmy, że masz 8 identycznych piłek. Jeden z nich jest nieco cięższy i otrzymuje się skalę równowagi. Jaka jest najmniejsza liczba przypadków, w których musisz użyć skali, aby znaleźć cięższą piłkę?

  Prawdopodobnie nie spotkasz się z tym dokładnie pytaniem, ale są szanse, że będą chcieli, abyś zademonstrował swoje umiejętności rozwiązywania problemów i umiejętność myślenia na własnych nogach. Poćwicz z książką łamistrajków, aby zachować ostrość umysłu przed rozmową kwalifikacyjną.

 • 04 Znajdź liczbę osobników w liczbie całkowitej

  Prawdopodobnie będą chcieli, abyś był zaznajomiony z binarnym, więc bądź gotowy na takie pytanie, które prosi cię o użycie binarnych reprezentacji liczb.

 • 05 Co oznacza "solidna" podstawa?

  To akronim powinien wiedzieć programista komputerowy! Zapoznaj się z wszystkimi pięcioma terminami i bądź przygotowany na ich wyjaśnienie.

 • 06 Z jakich narzędzi należy korzystać, aby sprawdzić jakość swojego kodu?

  Jeśli jesteś zatrudniony do pisania kodu, firma będzie chciała wiedzieć, że to dobry kod, który zrobi to, czego potrzebuje. Nie zostawiaj tego innym, aby przetestować swój kod; znać narzędzia, dzięki czemu można je przetestować samodzielnie.

 • 07 Podaj przykłady tego, jak aplikacja może przewidywać zachowanie użytkownika

  W dzisiejszym świecie zaawansowanych technologii ważniejsze niż kiedykolwiek jest poznanie użytkowników i zaspokojenie ich potrzeb.

 • 08 Jak testowałbyś stronę przed jej uruchomieniem?

  Nie chcesz, aby strona internetowa została uruchomiona, jeśli nie jest przyjazna dla użytkownika lub zawiera wiele błędów - to zaszkodzi reputacji firmy. Jeśli jesteś odpowiedzialny za projektowanie stron internetowych , poznaj strategie testów beta.

 • 09 Czy kiedykolwiek pojawił się błąd z opracowanym oprogramowaniem?

  Bądź szczery! Błędy są częścią pracy. Nie będą oczekiwać, że będziesz doskonały; dla nich będzie ważniejsze, że możesz wziąć odpowiedzialność i wiedzieć, jak rozwiązać wszelkie problemy, które się pojawiają.

 • 10 Jakie strategie używasz, aby upewnić się, że projekt jest na czas i budżet?

  Ludzie pracujący w technologiach czasami mają reputację osób trochę roztrzepanych. Posiadanie dobrego planowania i umiejętności organizacyjnych będzie ogromnym atutem!

 • Wniosek

  Niezależnie od tego, czy ktoś zadał ci te lub inne pytania podczas wywiadu, nie martw się o nie. Czasami ankieterzy rzucają ci pytania, aby sprawdzić, jak sobie radzisz pod presją! Bądź przyjazny i szczery - te rzeczy doprowadzą cię daleko w dowolną dziedzinę.