Jak sprzedawać się podczas rozmowy kwalifikacyjnej

Co to znaczy dobrze radzić sobie podczas rozmowy kwalifikacyjnej? Musisz pokazać, że masz odpowiednie doświadczenie i doświadczenie, a także dobrze pasujesz do roli i kultury firmy . Pomyśl o tym jako o wzmocnionej, osobistej wersji tego samego utworu, co w aplikacji o pracę, aby uzyskać wywiad.

Musisz jednak zrobić coś więcej, niż sprawdzić pola na liście osób przesłuchujących - chcesz, aby osoba, z którą rozmawiasz, była podekscytowana złożeniem oferty.

Oznacza to, że sprzedajesz się ankieterom, aby jasno powiedzieć, że jesteś silnym kandydatem. Dźwięk przytłaczający? Oto jak zacząć.

4 sposoby na sprzedanie się w kolejnym rozmowie o pracę

1. Noś się z ufnością.

Jeśli nie masz pewności co do siebie podczas wywiadu, to się pokaże. Rób wszystko, co możesz, aby zewnętrznie wzbudzić zaufanie, gdy spotykasz się z ankieterami. To, co mówisz w odpowiedzi na pytania, ma zasadnicze znaczenie (więcej o tym później), ale to, jak to mówisz, jak również ogólny wygląd i sposób noszenia siebie, ma również znaczenie. Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać:

2. Poćwicz odpowiedzi, ale pamiętaj, aby rozwijać te, które są specyficzne i niezapomniane.

Dobrze jest przećwiczyć to, co powiesz w odpowiedzi na typowe pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej . Ankieterzy oczekują, że będziesz przygotowany. Ale to, że pytania są częste, nie oznacza, że ​​odpowiedzi powinny być! Pamiętaj: chcesz się sprzedać podczas wywiadu i nikt nie jest chętny, aby kupić produkt humdrum. Staraj się zapamiętywać, aby odpowiedzi pozostały w pamięci ankietera, nawet w kilka dni po rozmowie.

Gdy będziesz ćwiczyć swoje odpowiedzi, pamiętaj o tych wskazówkach:

Przestrzeganie tych strategii pomoże ci uniknąć łagodnych reakcji.

3. Wiedz, czego oczekują ankieterzy - i daj im to.

W pewnym sensie to, czego szukają ankieterzy, jest oczywiste: kandydat, który potrafi dobrze wykonywać swoją pracę i pasuje do firmy. Ale będzie się to różnić w zależności od stanowiska, branży i firmy. Aby uzyskać wgląd w potrzeby i potrzeby pracodawcy, należy zbadać firmę i branżę. Jeśli minęło trochę czasu (powiedzmy, skoro napisałeś swój list motywacyjny), przeanalizuj opis zadania .

Myśl zawsze: co mogę zrobić dla firmy? Czy pomożesz im sprzedawać więcej widżetów, szybciej rozpatrywać skargi klientów, usprawnić przepływ pracy lub upewnić się, że klienci są zadowoleni?

Sprawdź, w jaki sposób będziesz korzystny, a następnie upewnij się, że jest to jasne w odpowiedzi na pytanie dotyczące wywiadu.

4. Pokaż swoje mocne strony.

Wywiady nie są czasem na skromność! Przeciwnie, jest to moment, w którym należy powiedzieć "Zrobiłem XYZ" lub "Moja praca pomogła zrobić ABC." Unikaj mówienia "my" i pamiętajmy o twoich osiągnięciach. Jeśli czujesz się nieswojo, jak chwalenie, rozważ dokonania w zakresie kadrowania w kategoriach komentarzy innych ludzi:

Wykonaj poniższe kroki, a będziesz mieć pewność, że wyśmiejesz ankieterów z Twoją pewnością i stosownością do stanowiska.

Więcej o rozmowach kwalifikacyjnych: jak przeprowadzić wywiad i zdobyć pracę | 10 najlepszych pytań do wywiady i najlepsze odpowiedzi