Wskazówki dotyczące ulepszania techniki wywiadów

Źródło obrazu

Rozmowa kwalifikacyjna daje szansę zabłysnąć. To, co mówisz i co robisz, albo przeniesie cię do kolejnej rundy rozważań o zatrudnienie, albo wybije cię z niezgody. Nie trzeba wiele, aby zrobić wrażenie - dobre lub złe.

Wywiady to gra konkurencyjna, a nawet małe rzeczy mogą mieć duże znaczenie, gdy próbujesz zostać zatrudnionym. Jeśli nie poświęciłeś czasu na odpowiednie ubranie się lub jeśli powiesz "niewłaściwą" rzecz, może się to skończyć, zanim się zacznie.

Jak poprawić technikę rozmów kwalifikacyjnych

Poświęć trochę czasu na przygotowanie się do rozmowy kwalifikacyjnej, wiedząc o tym, co masz na swoim CV, będąc w stanie przedstawić, dlaczego jesteś wykwalifikowany do pracy, aby podzielić się tym, dlaczego jesteś zainteresowany firmą i ćwicząc spokój i koncentrację. Ważne jest, aby pamiętać, że obraz, jaki ma Twój rozmówca, kiedy pierwszy raz się z Tobą spotka, jest tym, który przetrwa.

Poznaj fakty

Byłem zaskoczony, gdy wnioskodawcy nie byli w stanie podać mi daty zatrudnienia lub tego, co faktycznie robili na co dzień w pracy. Przejrzyj swoją historię pracy i upewnij się, że to, co mówisz, pasuje do treści Twojego CV. Poświęć czas, aby dowiedzieć się o firmie i o pracy, o którą się ubiegasz. Im bardziej jesteś poinformowany, tym łatwiej będzie ci poradzić sobie z pytaniami dotyczącymi rozmowy kwalifikacyjnej i przekazać swoje kwalifikacje menedżerowi ds. Zatrudnienia.

Co robisz, powiedz coś

Wasza komunikacja werbalna jest ważna.

Nie używaj slangu. Mów wyraźnie i zdecydowanie. Jeśli chcesz pomyśleć o odpowiedzi na pytanie dotyczące wywiadu , to w porządku. Lepiej pomyśleć, zanim zaczniesz mówić, niż potykać się o twoje słowa. Poćwicz odpowiadanie na niektóre pytania, dzięki czemu będziesz odpowiadać na najczęściej zadawane przez pracodawców pytania.

Włącz te słowa mocy do swoich odpowiedzi, aby zrobić jak najlepsze wrażenie.

To, czego nie mówisz, może zranić twoje szanse

To, czego nie powiesz, może zostać użyte przeciwko tobie w rozmowie kwalifikacyjnej . Jeśli przyjdziesz na rozmowę z gumą do żucia lub pijąc kawę, będziesz miał już jedno uderzenie przeciwko tobie. Zbyt wiele perfum lub zbyt mało dezodorantów też nie pomoże.

Nieposiadanie ubrań w odpowiedni sposób lub po zdartym obuwiu da ci drugie uderzenie. Rozmowa lub SMS-y na telefonie komórkowym lub słuchanie muzyki w oczekiwaniu na wezwanie na rozmowę może być ostatecznym uderzeniem, a możesz zrobić to ze swoją kandydaturą, zanim jeszcze powiesz słowo.

Z drugiej strony można użyć komunikacji niewerbalnej, aby zaimponować ankieterowi. W rzeczywistości to, co nie mówisz podczas rozmowy kwalifikacyjnej, jest tak samo ważne jak to, co mówisz. Ważne jest, aby podczas rozmowy kwalifikacyjnej wyglądać profesjonalnie i uważnie podczas całego procesu rozmowy kwalifikacyjnej . Oto jak zaimponować ankiecie, nawet jeśli nie mówisz, dlaczego jesteś najlepszym kandydatem na to stanowisko.

Pamiętaj, aby skupić się na słuchaniu

Łatwo można się rozproszyć podczas rozmowy kwalifikacyjnej. To stresujące i jesteś w gorącej sytuacji, gdy trzeba odpowiedzieć na pytania.

To powiedziawszy, jeśli zrobisz co w twojej mocy, aby wysłuchać tego, o co pyta ankieter, łatwiej będzie sformułować odpowiednie odpowiedzi. Posłuchaj uważnie i poświęć trochę czasu, aby przygotować przemyślaną odpowiedź na każde z zadawanych pytań.

Masz pytania gotowe do zadania

Przygotuj się na odpowiedź, gdy pojawi się pytanie, czy masz jakieś pytania. Możesz zapytać o pracę, firmę i wszelkie szczegóły, o których chcesz wiedzieć więcej. Przejrzyj tę listę sugerowanych pytań, aby poprosić o rozmowę kwalifikacyjną przed wyjazdem.

Dziękuję twojemu rozmówcy

Zanim opuścisz rozmowę, koniecznie dziękuj ankieterowi za poświęcony czas i za rozpatrzenie Cię na stanowisko. Następnie skontaktuj się z e-mailem lub listem z podziękowaniami, które potwierdzają Twoje zainteresowanie pozycją i podziękowania za rozpatrzenie.

Więcej wskazówek dotyczących rozmów kwalifikacyjnych
Wskazówki dotyczące wywiady telefonicznej, drugie wywiady, wywiady na lunch i kolację, wywiady behawioralne, publiczne rozmowy kwalifikacyjne i więcej porad dotyczących sukcesu rozmowy kwalifikacyjnej.

Przeczytaj więcej: Niewerbalne umiejętności komunikacyjne