Najlepsze techniki udanego wywiadu

Porady dotyczące wywiadów, które pomogą Ci uzyskać ofertę pracy

Kiedy przeprowadzasz wywiady w sprawie pracy, małe rzeczy mogą zrobić wielką różnicę. Nawet mały błąd może kosztować cię ofertę pracy. Poświęć trochę czasu na przygotowanie, abyś mógł zrobić jak najlepsze wrażenie podczas każdej rozmowy kwalifikacyjnej, którą wykonujesz.

Te techniki wywiadów obejmują wszystkie podstawowe informacje, które musisz znać, polepszając technikę rozmowy kwalifikacyjnej, a także rozmowę kwalifikacyjną. Od sprawdzenia firmy po wysłanie wywiadu z podziękowaniem, spraw, aby spotkanie z kierownikiem ds. Zatrudnienia zakończyło się sukcesem od początku do końca.

 • 01 Popraw technikę rozmów kwalifikacyjnych

  Rozmowa kwalifikacyjna daje szansę zabłysnąć. To, co powiesz i zrobisz, albo przeniesie cię do kolejnej rundy rozważań o pracę, albo wybije cię z niezgody. Oto jak poprawić technikę rozmowy i zadzwoń do ankietera.
 • 02 Sukienka na rozmowę kwalifikacyjną

  Pierwsze wrażenie, jakie robisz na potencjalnym pracodawcy, może mieć duży wpływ na wynik rozmowy kwalifikacyjnej. Pierwszy wyrok, który przeprowadzi ankieter, będzie oparty na tym, jak wyglądasz i co masz na sobie. Dlatego zawsze ważne jest, aby ubierać się odpowiednio na rozmowę o pracę. To, co jest odpowiednie, zależy od pracodawcy, więc musisz wybrać strój, który pasuje do miejsca, w którym chcesz zostać zatrudnionym.
 • 03 Pomaluj swoje umiejętności rozmowy kwalifikacyjnej

  Podczas rozmowy kwalifikacyjnej Twoja zdolność do interakcji z osobą przesłuchującą i wyrażania myśli jest tak samo ważnym czynnikiem w uzyskaniu pracy, jak kwalifikacje wymienione w twoim CV. Poświęć trochę czasu przed rozmową, aby upewnić się, że zestaw umiejętności rozmowy kwalifikacyjnej jest gotowy, tak jak CV.
 • 04 Zminimalizuj stres Wywiad

  Wywiady mogą być stresujące, nawet jeśli jesteś profesjonalistą, który zajął się wieloma z nich. Istnieją techniki, których możesz użyć, aby zminimalizować stres przed i podczas rozmów kwalifikacyjnych. Ułatwi to zarządzanie wywiadem, gdy nie odczuwasz stresu.
 • 05 Dokonaj najlepszego pierwszego wrażenia

  Pierwsze wrażenia naprawdę mają znaczenie i nie masz wiele czasu, aby zrobić dobre wrażenie podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Od czasu, gdy witasz recepcjonistę do czasu opuszczenia budynku, jesteś oceniany jako potencjalny nowy czynsz. Ważne jest, aby pozostawić wszystkich, z którymi spotykasz, najlepsze wrażenie, jakie możesz.
 • 06 Sprzedaj się z ankieterem

  Kiedy jesteś na rozmowie kwalifikacyjnej, musisz sprzedać swoje kwalifikacje i referencje menedżerowi ds. Rekrutacji. Musisz także pokazać ankieterowi, że dobrze pasujesz zarówno do stanowiska, jak i organizacji. Dzięki pewnym przygotowaniom będziesz mógł zaprezentować się jako kandydat, który każda organizacja chciałaby wynająć.
 • 07 Co robić, gdy jesteś introwertykiem

  Wywiady mogą być naprawdę trudne, gdy jesteś introwertykiem, ale istnieją techniki, które pomagają introwertycy świecić podczas rozmów kwalifikacyjnych, w tym jak przygotować i poradzić sobie z wywiadem oraz jak sprzedać swoje introwertyczne cechy.
 • 08 Poświęć czas, aby podziękować po wywiadzie

  Poświęcenie czasu, aby podziękować po rozmowie kwalifikacyjnej, to nie tylko dobra etykieta rozmowy kwalifikacyjnej. Wzmacnia również twoje zainteresowanie pozycją i pokazuje ankieterowi, że posiadasz doskonałe umiejętności kontrolne. Skorzystaj także z listu z podziękowaniami, aby rozwiązać wszelkie problemy i wątpliwości, które pojawiły się podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

 • 09 Ćwicz wywiad

  Poświęcenie czasu na zapoznanie się z typowymi pytaniami do wywiadu , które prawdopodobnie zostaną zadane podczas rozmowy kwalifikacyjnej, pomoże ci stworzyć ramy dla twoich odpowiedzi. Spowoduje to również uspokojenie nerwowych nerwów, ponieważ nie będziesz musiał szukać odpowiedzi, gdy jesteś w gorącym fotelu.

  Praktykuj rozmowy z przyjacielem lub członkiem rodziny z wyprzedzeniem i będzie o wiele łatwiej, gdy będziesz w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej.

 • 10 Użyj swoich kontaktów sieciowych

  Kogo znasz w firmie, z którą rozmawiasz, naprawdę ma znaczenie. Twoje powiązania mogą odsyłać Cię do pracy, podać informacje wewnętrzne na temat firmy i powiedzieć, czego możesz oczekiwać podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

  Oto jak korzystać z kontaktów i połączeń, aby uzyskać korzyści dla użytkowników wewnętrznych, abyś mógł przeprowadzić wywiad i zaimponować rozmówcy.

 • 11 Sprawdź firmę

  Jak dużo wiesz o firmie, która skontaktowała się z Tobą, aby umówić się na rozmowę kwalifikacyjną? Powinno być dużo, a wszystkie potrzebne informacje są dostępne online.

  Oto wskazówki, jak zbadać firmę, uzyskać informacje o kulturze firmy i wykorzystać swoje powiązania, aby uzyskać przewagę w rozmowach kwalifikacyjnych.

 • 12 Przygotuj się na rozmowę telefoniczną

  Gdy aktywnie poszukujesz pracy, ważne jest, abyś był przygotowany na rozmowę telefoniczną w krótkim czasie. Nigdy nie wiesz, kiedy rekrutujący lub kontakt w sieci może zadzwonić i zapytać, czy masz czas, aby porozmawiać o możliwości zatrudnienia.

  Zapoznaj się z tymi wskazówkami, aby uzyskać porady, jak przeprowadzić wywiad telefoniczny bez żadnych problemów.

 • 13 Obsługa wywiadu grupowego

  Rozmowa z jedną osobą jest wystarczająco trudna, ale jest jeszcze trudniej, gdy musisz przeprowadzić wywiad z grupą (lub panelem) ankieterów. Oto jak poradzić sobie, jak przeprowadzić wywiad panelowy.

 • 14 Wywiad podczas posiłków

  Zabieranie Cię na śniadanie, lunch lub kolację zapewnia ankiecie szansę sprawdzenia twoich umiejętności komunikacyjnych i interpersonalnych , jak również manier przy stole, w bardziej swobodnym otoczeniu niż w biurze.

  Oto porady, jak radzić sobie z wywiady podczas posiłku, w tym co zamówić, etykiety rozmowy z jadalnią, kto płaci, i więcej wskazówek na rozmowę przy kawie lub posiłku.

 • 15 Unikaj tych błędów podczas wywiadu

  Czego nie powinieneś robić podczas rozmowy kwalifikacyjnej? Sprawdź najczęstsze błędy w rozmowach kwalifikacyjnych, błędy i błędy, które może spowodować kandydat do zatrudnienia. Niektóre z nich są niewielkie; inni mogą zrobić lub złamać szanse na zatrudnienie. Poświęć trochę czasu na przygotowanie się przed rozmową , więc nie musisz się stresować, jak to się stało, kiedy to się skończy.
 • 16 Więcej technik wywiadów z pracy, aby pomóc Ci uzyskać zatrudnienie

  Więcej porad dotyczących wywiadów telefonicznych, drugiego wywiadu, wywiady z obiadem i kolacją, wywiady behawioralne, publiczne rozmowy kwalifikacyjne, rozmowy kwalifikacyjne i dodatkowe porady dotyczące sukcesu rozmowy kwalifikacyjnej.