Interpersonal Skills List and Examples

Przykłady umiejętności interpersonalnych dla CV, listów motywacyjnych i wywiadów

Czym są umiejętności interpersonalne i dlaczego są ważne w miejscu pracy? Umiejętności interpersonalne, znane również jako umiejętności ludzi, są związane ze sposobem komunikowania się i interakcji z ludźmi. Kiedy pracodawcy zatrudniają, umiejętności interpersonalne są jednym z najważniejszych kryteriów oceny kandydatów.

Dlaczego pracodawcy cenią umiejętności interpersonalne

Umiejętności interpersonalne mają kilka nazw, w tym umiejętności związane z zatrudnianiem .

To jest wskazówka na temat znaczenia umiejętności interpersonalnych: są one tak ważne, zatrudnianie menedżerów naprawdę nie chce zatrudnić kandydatów bez nich.

Większość karier wymaga stałej, jeśli nie stałej, interakcji z innymi ludźmi. Dotyczy to nawet indywidualnych ról, które wydają się sprzyjać zamkniętą osobowością i niezależnym stylom pracy. Nawet jeśli jesteś inżynierem oprogramowania lub pisarzem lub statystykiem, nadal musisz być w stanie komunikować się i współpracować ze swoim zespołem. Te umiejętności interpersonalne sprawiają, że jesteś zdolny do pracy.

Nawet jeśli masz przewagę w technicznych aspektach swojej pracy, jeśli jesteś katastrofą, z którą możesz pracować, twoja obecność w biurze nie zostanie dobrze przyjęta. W związku z tym ważne jest, aby podkreślić swoje umiejętności interpersonalne w liście motywacyjnym i wznowić - i zarchiwizować te twierdzenia swoim zachowaniem podczas rozmów kwalifikacyjnych.

Jak dołączyć umiejętności interpersonalne do listu motywacyjnego i CV

Będziesz chciał odnieść się do swoich umiejętności interpersonalnych w swoim liście motywacyjnym .

Możesz je również uwzględnić w swoim CV , szczególnie jeśli Twoje CV zawiera podsumowanie na górze lub jeśli opis zadania jest sformatowany za pomocą akapitów, a nie punktorów.

Jest tak dlatego, że każda umiejętność interpersonalna, do której się odwołujesz, powinna być połączona z anegdotką lub przykładem, kiedy i jak użyłeś tej umiejętności.

Łatwiej jest to zrobić w akapicie niż w punkcie wypunktowania.

Mimo to zdanie takie jak: "Moje umiejętności interpersonalne obejmują wielką zdolność motywowania innych, rozwijania relacji ze współpracownikami i rozwiązywania konfliktów" spadną płasko. Zamiast tego pokaż, w jaki sposób wykorzystałeś swoje umiejętności.

Na przykład możesz powiedzieć: "Moja umiejętność motywowania osób, którymi zarządzam, jest zademonstrowana w tym, jak konsekwentnie się spotykam i pokonuję terminy bez wypalania mojego zespołu." Lub: "Moje umiejętności przywódcze pomogły mojemu zespołowi zwiększyć sprzedaż o 10 procent kwartał, mimo że wielu z nas było nowicjuszem w dziale. "

Pamiętaj, że umiejętności interpersonalne są bardzo współzależne, co oznacza, że ​​aby mieć mocne umiejętności negocjacyjne , będziesz mieć również duże umiejętności słuchania . Postaraj się uchwycić te relacje, ponieważ mogą one być sposobem na omówienie dwóch umiejętności interpersonalnych za pomocą jednego przykładu z życia wziętego. Twoja anegdota będzie bardziej przekonująca i autentyczna.

Jakie umiejętności interpersonalne uwzględnić

Spójrz na listę umiejętności interpersonalnych poniżej i obserwuj, które słowa rezonują z tobą. Będziesz oczywiście chciał włączyć swoje najsilniejsze umiejętności - ale nie kuj. Pamiętaj, że działania mówią głośniej niż słowa, a będziesz mieć pewność, że z powodzeniem ucieleśniasz wszelkie cechy, o których twierdzisz, gdy faktycznie wchodzisz w interakcję z rozmówcą.

Ponadto powinieneś zwrócić uwagę na to, które umiejętności będą najbardziej przydatne w konkretnej pracy, o którą się ubiegasz. Na przykład praca w sprzedaży może wymagać umiejętności komunikacyjnych , rozwijania relacji i perswazji. Jednak pozycja w zakresie zasobów ludzkich może być lepiej dopasowana do osoby z silnymi umiejętnościami rozwiązywania problemów , zdolnością do wzbudzania zaufania, umiejętności motywacyjnych i umiejętności mediacyjnych.

Rzuć okiem na opis stanowiska, o które aplikujesz, i zwróć uwagę na cechy, których szukają - użyj synonimów, aby opisać swoje umiejętności. Dopasuj swoje kwalifikacje do pracy, łącząc ich wymagania z umiejętnościami i zdolnościami.

Interpersonal Skills List

Oto lista umiejętności interpersonalnych do wykorzystania w życiorysach, listach motywacyjnych i rozmowach kwalifikacyjnych.

A - G

H - M

N - S

T - Z

Więcej list umiejętności: Listy umiejętności do CV

Pokrewne artykuły: Miękkie i twarde umiejętności | Jak uwzględnić słowa kluczowe w swoim CV | Lista słów kluczowych dla CV i listów motywacyjnych