Lista umiejętności i przykłady obsługi klienta

Dobre umiejętności obsługi klienta są niezbędne dla wielu różnych rodzajów pracy. Możesz być twarzą w twarz w otoczeniu handlowym, komunikować się przez telefon w centrum obsługi telefonicznej lub witać klientów lub pacjentów w recepcji. Niezależnie od stanowiska, umiejętności obsługi klienta mają kluczowe znaczenie, jeśli starasz się o stanowisko skoncentrowane na kliencie lub szukasz zatrudnienia w firmie zajmującej się doświadczeniem i zaangażowaniem klienta.

Sprawdź, aby zobaczyć, co szuka pracodawcy

Firma, która opiera się na klientach lub klientach, aby utrzymać ich działalność, będzie wysoko oceniać umiejętności obsługi klienta i umiejętności, które masz do zaoferowania. Zanim wypełnisz podanie o pracę, napisz swoje CV lub wejdź do pokoju przesłuchań, zbadaj firmę i stanowisko, o które się ubiegasz. Umiejętności, które pracodawca postrzega jako aktywa, mogą różnić się w zależności od stanowiska.

Zapoznaj się z tym, czego szuka firma i przetestuj listę umiejętności obsługi klienta, które dotyczą konkretnie pracy, o którą się ubiegasz. Staraj się być konkretnym, wspominając o umiejętnościach, które możesz wnieść do stanowiska w liście motywacyjnym i, jeśli to możliwe, mieć przykłady z życia wzięte, którymi możesz podzielić się z pracodawcami podczas wywiadów.

Skoncentruj się na swoich najsilniejszych umiejętnościach

Podczas rozmowy powinieneś podkreślić doświadczenie obsługi klienta i umiejętności, które możesz zaoferować firmie.

Nie zwlekaj nad zwróceniem uwagi na szczegóły lub swoją umiejętnością zachowania pozytywnego wyniku w obliczu wyzwania, ponieważ właśnie to osoba przesłuchująca chce usłyszeć. Będą zadają sobie pytanie: "Czy to ktoś, kogo chcemy reprezentować w naszej firmie?"

Możliwość porozmawiania o umiejętnościach obsługi klienta może również pojawić się, gdy zostaniesz zapytany, jak radzisz sobie w określonych sytuacjach z klientem lub współpracownikiem.

Pamiętaj, że oprócz pracy z klientami możesz także współpracować z grupą współpracowników. Silne umiejętności obsługi klienta mogą być atutem dla zespołu. Ważne jest, aby upewnić się, że osoba przeprowadzająca wywiad wie, że będziesz graczem zespołowym. Pomyśl o pozytywnych i negatywnych doświadczeniach, z którymi współpracowałeś zarówno z klientami, jak i współpracownikami. Może pojawić się pytanie o którąkolwiek z tych sytuacji.

Jak korzystać z list umiejętności

Listy umiejętności w ogólności są narzędziami, których możesz użyć do pomocy w przygotowaniu materiałów aplikacyjnych przed wyborem określonej pozycji. Po przygotowaniu się do złożenia wniosku będziesz musiał dokładnie zapoznać się z opisem stanowiska pracy i dokładnie zbadać swojego potencjalnego pracodawcę, aby móc dokładnie dopasować materiały do ​​tej konkretnej pracy - wymagane umiejętności są różne, nawet pomiędzy bardzo podobnymi pozycjami.

Lista umiejętności obsługi klienta jest trochę inna. Opis stanowiska może między innymi wymieniać "silne umiejętności obsługi klienta", bez faktycznego wymieniania tych umiejętności obsługi klienta. Ta lista służy wyjaśnieniu i rozwinięciu tych list.

Może się okazać, że niektóre umiejętności, o których nie myślałeś, że odnoszą się do obsługi klienta, okazują się krytyczne.

Możesz się nauczyć, że jesteś lepszy w obsłudze klienta, niż myślisz, że jesteś.

Przykłady umiejętności obsługi klienta

Wbrew powszechnemu przekonaniu, zapewnienie dobrej obsługi klienta nie wymaga bycia entuzjastyczną osobą, ale pomaga. Niektóre rodzaje prac skierowanych do klienta wymagają osobowości wychodzącej, ale inne nie. Szczera chęć pomocy innym jest prawdopodobnie jedną z niezbędnych cech. Bez tego możesz być w stanie odgrywać rolę, ale nie będziesz się nią cieszyć.

Jasna, szczera komunikacja
Powiedz, co zrobisz i zrób to, co mówisz. Jeśli produkt będzie trwał 12 tygodni, nie obiecuję go na cztery. Klienci wybaczają ci, że nie mają dziś tego, czego potrzebują i mogą jutro wrócić. Nigdy ci nie wybaczą, że marnujesz swój czas.

Poza szczerością ucz się, jak komunikować się jasno i jak przewidzieć, co klient powinien wiedzieć.

Jeśli pojawi się dopłata, ostrzeżenie produktu lub inny regał z lepszym wyborem w przejściu 4, nie zapomnij o tym wspomnieć tylko dlatego, że klient nie wiedział, o co poprosić.

Druga połowa komunikacji to otwartość; klienci powiedzą ci, czego potrzebują. Posłuchaj .

Empatia i współczucie
Empatia to umiejętność wyobrażenia sobie bycia kimś innym. Jeśli byłbyś klientem, czego byś chciał? Pamiętaj, że ludzie różnią się, a nie każdy chce tego samego w tej samej sytuacji, więc aby twoja empatia była skuteczna, będziesz musiał zachować otwarty umysł i uważnie obserwować sygnały innych.

Empatia nie tylko zwiększa Twoją efektywność w obsłudze klienta, ale także pozwala na identyfikację z klientami, a nie ich irytację lub nudę. Empatia przypomina ci, że płaczące dziecko w linii check-out to człowiek, który jest czymś zdenerwowany, a nie hałas.

Znajomość produktu
Cała chęć do słuchania lub pomocy nie przyniesie wiele dobrego, jeśli nie będziesz w stanie odpowiedzieć na pytanie lub rozwiązać problemu. Wypróbuj produkty swojego pracodawcy, dowiedz się o jego usługach, a gdy dostaniesz pytanie, na które nie możesz odpowiedzieć, poszukaj informacji.

Pracowitość
Diligence to jedna z najbardziej wrażliwych firm obsługujących klientów, ale bez niej usługa jest tylko pokazem. Diligence oznacza dotrzymywanie terminów, dotrzymywanie obietnic i utrzymanie standardów. Jeśli okaże się, że z jakiegokolwiek powodu nie możesz dotrzymać terminu, skontaktuj się z klientem przed upływem terminu i powiedz to. Nie czekaj, aż klient skonfrontuje Cię z opóźnieniem. Jeśli przedmiot w ręku klienta jest uszkodzony i klient go nie zauważa, nie pozwól mu zapłacić pełnej ceny. Być godnym zaufania.

Grzeczność, wesołość i takt
Grzeczność, radość i takt są umiejętnościami, które każdy kojarzy z obsługą klienta. Same, nie robią wiele dobrego i mogą nawet przynieść efekt przeciwny do zamierzonego, ale bez nich nie zyskasz szansy na uczciwość, sumienność, empatię lub wiedzę. Umiejętności te są łatwiejsze dla niektórych osób niż dla innych, ale można je nauczyć i poprawić w praktyce.

Lista umiejętności obsługi klienta

Oto lista umiejętności obsługi klienta na życiorysy, listy motywacyjne, podania o pracę i wywiady. Wymagane umiejętności będą się różnić w zależności od stanowiska, o które aplikujesz, a także przejrzyj listę umiejętności wymienionych na liście według stanowiska i rodzaju umiejętności .

Najlepsze oferty pracy: 10 pierwszych miejsc pracy dla klientów

Więcej umiejętności obsługi klienta: 10 najlepszych umiejętności miękkich w zadaniach obsługi klienta

Listy umiejętności: Umiejętności zatrudnienia podane przez Job | Listy umiejętności do CV