Umiejętności rozwoju biznesu

Umiejętności rozwoju biznesu na życiorysy, listy motywacyjne i wywiady

Deweloperzy biznesu pracują nad rozwojem firmy, oceniając jej bieżące wyniki i szukając miejsc, w których można ją poprawić, identyfikując możliwości oraz budując i utrzymując długoterminowe relacje z partnerami biznesowymi i sojusznikami.

Podczas gdy zadania związane z rozwojem biznesu nie zawsze wymagają dyplomu, to pomagają, a niektórzy pracodawcy tego wymagają. Będziesz potrzebować mocnych umiejętności w zakresie języka angielskiego, matematyki, komunikacji i technologii informacyjnej, a będziesz potrzebować wcześniejszego doświadczenia w zarządzaniu biznesem, marketingu lub sprzedaży.

Jak korzystać z list umiejętności

Możesz używać list umiejętności na kilka sposobów. Najpierw sprawdź umiejętności wymagane do danej pracy, aby sprawdzić, czy będziesz dobrze pasował. Po zidentyfikowaniu rodzaju pracy, którą chcesz i znaleźć otwór, przeczytaj uważnie opis zadania. Tytuły stanowisk i wymagania różnią się, nawet wśród podobnych stanowisk w tej samej dziedzinie.

Kiedy zdecydujesz się, do którego zadania powinieneś, sprawdź odpowiednie umiejętności, które posiadasz jako słowa kluczowe w swoim CV lub innych materiałach aplikacyjnych. Na koniec, pisząc list motywacyjny , skorzystaj z odpowiednich umiejętności z listy, aby podkreślić swoje doświadczenie zawodowe i przygotuj się na podanie przykładów, o które pytają ankieterzy. Możesz również przejrzeć listę list umiejętności według miejsca pracy i rodzaju umiejętności .

Najlepsze umiejętności rozwoju biznesu

Poniższa lista przedstawia niektóre z najważniejszych umiejętności dla zadań rozwoju biznesu. Musisz także znać swoją branżę i firmę.

I oczywiście bardzo pomaga, jeśli masz nienasycone pragnienie nauki i wiedzy.

Umiejętności komunikacji i współpracy
Rozwój firmy polega na komunikacji, od poszukiwania przeziębień do utrzymywania długotrwałych relacji, do dzielenia się informacjami i pomysłami z kolegami i innymi interesariuszami.

Oznacza to, że programista musi być w stanie mówić i pisać w sposób jasny i pewny siebie, a także słuchać z empatycznym i otwartym umysłem, aby móc odpowiedzieć na potrzeby i obawy innych. Dobra praca w zespole również ma kluczowe znaczenie.

Umiejętności negocjacyjne
Część rozwoju biznesu przekonuje inne osoby do robienia pewnych rzeczy, takich jak oferowanie pomocy, obniżanie cen lub dokonywanie inwestycji. Istnieją na pewno negatywne sposoby wpływania na ludzi, ale bardziej etyczne i bardziej skuteczne (na dłuższą metę) jest subtelna sztuka znajdowania wspólnej przyczyny i zdobywania zaufania. To wymaga priorytetu, zrozumienia, twórczego myślenia, a przede wszystkim taktownej i autentycznej postawy.

Umiejętności strategiczne
Dużą częścią rozwoju biznesu jest strategia. Musisz umieć planować miesiące, a nawet lata z góry, coś, czego nie każdy może zrobić. Rozsądna strategia zależy od racjonalnej myśli, silnego poczucia priorytetu i umiejętności badawczych niezbędnych do głębokiego zrozumienia sytuacji.

Umiejętność obsługi komputera
Chociaż programista biznesowy nie musi być w stanie zapewnić wsparcia technicznego, w dzisiejszych czasach komunikacja, badania i analizy zależą od używania komputerów. Poznaj podstawowe programy, takie jak Microsoft Word, i dowiedz się, jak w pełni wykorzystać wszystkie funkcje programu.

Słaba znajomość komputera sprawi, że dana osoba będzie mniej wydajna, a mniej prawdopodobna do osiągnięcia jej potencjału.

Umiejętności zarządzania projektami
Oczywiście rozwój firmy to projekt. Sam biznes to projekt, więc ma się rozumieć, że dobry programista będzie miał te same umiejętności co kierownik projektu. Obejmują one zdolność do wyznaczania celów, ustalania terminów, zarządzania ryzykiem, tworzenia i trzymania się budżetów, delegowania zadań i zarządzania zespołami.

Business Intelligence
Rozwój biznesu wymaga nie tylko zrozumienia własnej działalności, ale także konkurencji i rynku jako całości. Częścią zdobycia tego zrozumienia jest po prostu badanie i słuchanie z otwartym umysłem, ale jego częścią jest także zbieranie i analizowanie danych. Wiedząc, które segmenty rynku reagują na typy kampanii, jak duży jest rynek i czy obecnie rynek się zmienia, da ci to szansę.

Oznacza to zrozumienie i bycie na bieżąco ze statystykami i trendami.

Lista propozycji umiejętności w zakresie rozwoju biznesu

A - D

E - M

N - R

S - Z

Uwzględnij odpowiednie słowa kluczowe z tych list, aby otrzymać CV, listy motywacyjne, podania o pracę i inne powiązane materiały publikowane przez Internet, aby wykorzystać potencjał kierowania i wyszukiwania słów kluczowych, które potencjalni pracodawcy mogą znaleźć.