Czy PIP jest pierwszym krokiem w zwalnianiu pracownika?

Użyj PIP, aby pomóc pracownikowi wrócić na właściwe tory, aby odnieść sukces

Czy jesteś zainteresowany planami poprawy wydajności (PIP)? PIP są popularnym tematem dla czytelników, ponieważ wiele organizacji robi je źle i używa ich z niewłaściwych powodów. Dlatego pracownicy często są zdezorientowani, co oznacza, że ​​umieszczenie ich w PIP oznacza ich obecne i przyszłe zatrudnienie.

Czy czytelnicy często pytają, w zakresie planów poprawy wydajności (PIP) , w jaki sposób menedżer je wykonuje?

Czy menedżer powinien "poławiać" informacje zwrotne od innych menedżerów na temat osoby w PIP?

Na przykład, jeśli ktoś obsługuje swoją grupę klientów i jest umieszczany w PIP, w jaki sposób menedżer dowiaduje się, czy budowanie zaufania poprawiło się dla osoby w PIP, nie pytając co tydzień o opinie z grupy klientów? Czy to właściwa procedura? Czy PIP naprawdę działa? A może to zwykle tylko początek papierowego szlaku, by zbudować legalną obronę, żeby kogoś zwolnić?

Aby odpowiedzieć na te często zadawane pytania, programy PIP odniosły sukces wiele razy, a czasami też nie. Z zmotywowanymi pracownikami, którzy zbłądzili, umieszczenie ich w PIP jest sposobem, aby w końcu uzyskać ich uwagę. Powinieneś porównać PIP do uderzenia kogoś głową w górę z dwoma na czwórkę, ponieważ żaden inny trening wydajności nie działał, by przekonać ich, że ich występ wymaga poważnej poprawy.

(Naprawdę, w stanie bez przemocy, z niektórymi pracownikami, potrzebujesz tylko zwrócić ich uwagę, musisz pomóc im zrozumieć, że ich problemy z wydajnością są poważne i że ich problemy z wydajnością są wystarczająco poważne, aby ostatecznie doprowadzić do rozwiązania stosunku pracy . )

Po udanym PIP kluczem dla menedżera jest czujność.

Nie możesz pozwolić, aby pracownik wrócił do nawyków wykonawczych, które przyniosły mu PIP w pierwszej kolejności.

Nigdy nie chcesz robić drugiego PIP, ponieważ w pewnym momencie Twoi dorośli pracownicy muszą wziąć odpowiedzialność za swoje wyniki i sukces. (Szczerze powiedziawszy, menedżerowie HR nie lubią robić PIPów po raz pierwszy ze względu na czas personelu zarządzającego i działu zasobów ludzkich na rozwój i opinie. I jeszcze raz, to są dorośli.

Aby odpowiedzieć na kolejną część typowych pytań, menedżer powinien w sposób poufny pozyskiwać opinie lub ulepszenia od innego menedżera, o ile ten menedżer jest klientem usługi pracownika. To wejście jest niezbędne, aby wiedzieć, czy pracownik w PIP rzeczywiście poprawił się w oczach swoich klientów.

Menedżerowie nie mają czasu ani chęci spędzania dni na obserwowaniu przez ramię pracownika, który został umieszczony w PIP. Tak więc menedżer jest zależny od tej opinii.

Informacje zwrotne od innego menedżera są również odpowiednie, jeśli drugi menedżer kieruje częścią pracy pracownika lub zespołu, w którym uczestniczy pracownik . Nie jest właściwe zwracanie się o opinie o wynikach od zwykłych pracowników, którzy są współpracownikami, chyba że zaproszenie jest częścią nieformalnego lub formalnego procesu oceny 360 .

Możliwość rozwiązania umowy o pracę

PIP jest często początkiem papierkowej roboty, która ostatecznie doprowadzi do rozwiązania stosunku pracy . To nie powinno być celem PIP, chociaż podejrzewam, że w wielu organizacjach tak właśnie jest.

Dzieje się tak, ponieważ pomimo najlepszych starań pracownik nie może wziąć odpowiedzialności za swoje działania i poprawić się, jeśli jest to wymagane, aby odnieść sukces w pracy. Tak więc, mając na uwadze ten potencjał, musisz upewnić się, że w PIP:

Spotykaj się z pracownikiem co kilka tygodni, aby omówić postępy.

Dokumentuj wszystkie kolejne spotkania i postępy - lub ich brak. Jeśli pomimo tych najlepszych starań zauważysz niewielki postęp, czas zastanowić się nad zwolnieniem pracownika .

Zastrzeżenie: Należy pamiętać, że podane informacje, mimo że autorytatywne, nie są gwarantowane pod względem dokładności i legalności. Witryna jest odczytywana przez ogólnoświatową publiczność, a prawa i przepisy dotyczące zatrudnienia różnią się w poszczególnych stanach i krajach. Poproś o pomoc prawną lub pomoc ze strony państwowych, federalnych lub międzynarodowych zasobów rządowych, aby upewnić się, że Twoja interpretacja prawna i decyzje są prawidłowe dla Twojej lokalizacji. Ta informacja służy wyłącznie wskazówkom, pomysłom i pomocy.