Jak uniknąć złych (lub przeciętnych) pracodawców

Jak uniknąć zatrudniania przez złą firmę

To zawsze dobry pomysł dla osób poszukujących pracy, aby upewnić się, że ich materiały aplikacyjne są doskonałe. Poświęć trochę czasu, aby upewnić się, że twoje życiorysy i listy motywacyjne są skierowane do zadań, o które się ubiegasz. Następnie sprawdź, sprawdź dwukrotnie i potrójnie, pod kątem błędów literowych i gramatycznych.

Większość osób poszukujących pracy wykonuje dobrą robotę, upewniając się, że wszystko, co wysyłają, jest doskonałe. Co się jednak dzieje, gdy ktoś podejmuje wszystkie wysiłki, aby odkryć, że pracodawca nie zwraca uwagi na szczegóły?

Kiedy firma nie jest profesjonalna

Przykładem jest e-mail, który otrzymałem od Sonya, który powiedział: "W zeszłym tygodniu wysłałem moje CV, adres URL portfolio i list motywacyjny do firmy, zaadresowane do wiceprezesa wskazanego w ogłoszeniu, a kilka dni później otrzymałem list, było gramatycznie niepoprawne i nieprofesjonalne, ale można powiedzieć, że przynajmniej dostałem odpowiedź. "

Powiedziała dalej: "Czasem po prostu trochę się zniechęcasz, kiedy tak bardzo starasz się robić rzeczy poprawnie i albo nie otrzymujesz odpowiedzi, albo dostajesz naprawdę zły od kogoś, kto ma tytuł wiceprezydenta. "

Byłbym też zniechęcony i, szczerze mówiąc, zastanawiałbym się, czy chciałbym pracować dla firmy, która była tak nieprofesjonalna.

Umiejętności komunikacji

To nie jest tylko pisemna komunikacja. To może być odpychające, powtarzane przez nadmiernie agresywnego rekrutera, który ma szansę, która jest absolutnie zbyt dobra, aby można było z niej zrezygnować, ale kto nie może zdradzić pracodawcy, aż do dużo późniejszego zatrudniania tego procesu.

Nie jestem też pod wrażeniem zatrudniania menedżerów, którzy nie pojawiają się na rozmowach kwalifikacyjnych, bez wcześniejszej zmiany harmonogramu. Jeden z poszukiwaczy pracy, z którym rozmawiałem, powiedział mi, że spędził ponad godzinę, jadąc na stronę wywiadu, tylko po to, by sekretarz powiedział mu, że musi wrócić w późniejszym terminie.

Pamiętaj, że nawet jeśli bardzo potrzebujesz pracy, nie musisz akceptować pracy, której nie lubisz.

Wszystkie powyższe scenariusze są czerwonymi flagami i powinny dać ci pauzę. Przynajmniej powinieneś zastanowić się, czy pracodawca, który nie komunikuje się skutecznie lub odpowiednio, jest tym, nad którym chcesz pracować.

Znaki ostrzegawcze do obejrzenia

Słabe umiejętności komunikacyjne
Kiedy pracodawca nie może skutecznie komunikować się, przez e-mail, telefon lub na piśmie, z kandydatami do pracy, bądź ostrożny. Jeśli cała ich komunikacja jest obsługiwana w ten sposób, to jak dobrze prowadzą oni firmę?

Nadmierna sprzedaż
Ilekroć słyszę, że rekruter lub menedżer ds. Rekrutacji mówią, że absolutnie nie możesz przepuścić tej okazji i musisz wysłać swoje CV, zrzucić wszystko i przeprowadzić wywiad itp. Teraz, zastanawiam się, co to jest nagląca potrzeba. Być może jest to uzasadniona szansa, którą należy natychmiast wypełnić, a może jest to po prostu nadgorliwy rekruter lub menedżer, który próbuje osiągnąć limit zatrudnienia.

Ograniczone informacje kontaktowe
Niejasne dane kontaktowe (bez osoby kontaktowej lub nazwy firmy) i numery telefonów, które nie pojawiają się na identyfikatorze dzwoniącym, są kolejnym znakiem ostrzegawczym. Powinieneś być w stanie łatwo przeszukać Google i znaleźć informacje o firmie i firmie.

Praca, która brzmi zbyt dobrze, aby była prawdziwa
Ta stara mantra, która brzmi zbyt dobrze, by była prawdziwa, prawdopodobnie nadal jest prawdą.

Jedna osoba, która była w trakcie poszukiwania pracy, została poinformowana przez rekrutera, że ​​pracodawca zatrudnia wysokiego szczebla wykonawczego dla ściśle tajnej wielomilionowej firmy rozpoczynającej działalność. Gdy poszukujący pracy zapytał dalej, dowiedział się, że start-up nie był finansowany, że nie miał żadnych produktów ani nawet planu marketingowego.

Co może zrobić Job Seeker
Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, gdy zobaczysz czerwoną flagę. Możesz zatrzymać lub przynajmniej zatrzymać proces zatrudniania tymczasowo podczas badania firmy. Nie ma sprawy z opóźnieniem wysyłania CV lub planowania rozmowy, jeśli nie masz pewności, czy chcesz pracować dla firmy.

Badaj firmę
Google nazwę firmy, aby dowiedzieć się, co można znaleźć na jej temat w Internecie. Sprawdź stronę LinkedIn i strony społecznościowe, aby zobaczyć, jakie informacje możesz znaleźć.

Sprawdź witryny takie jak Glassdoor i przeczytaj recenzje firmy, które pomogą Ci zdecydować, czy kontynuować proces rekrutacji, czy nie.

Użyj swoich połączeń
Jeśli masz połączenie, które pomoże Ci znaleźć informacje poufne, użyj go. Czy znasz kogoś, kto tam pracuje? Zapytaj ich o firmę. Jeśli należysz do stowarzyszenia zawodowego, mogą one pomóc Ci nawiązać kontakty z osobami, które mogą udzielić Ci porady. Korzystaj także z zasobów sieciowych, takich jak LinkedIn. Możesz być zaskoczony, ile możesz się dowiedzieć.

Jak powiedzieć Nie (dziękuję)

Należy pamiętać, że nie wszystkie firmy są "dobrymi" firmami. Nie wszystkie działają profesjonalnie i możesz nie chcieć pracować dla firmy, która nie pasuje do twoich standardów. Zawsze masz możliwość odmowy przeprowadzenia wywiadu , wycofania swojej kandydatury do pracy lub rezygnacji z oferty pracy .

Jeśli chodzi o przyjęcie pozycji, piłka znajduje się w twoim sądzie i będziesz chciał podjąć świadomą decyzję, aby upewnić się, że ta szansa jest właściwa dla ciebie.