Sprawdź rynek pracy przed rozpoczęciem poszukiwania pracy

Może być wiele powodów, dla których myślisz o rozpoczęciu poszukiwania pracy i masz wiele dobrych powodów, aby rzucić pracę . Twoja kariera u obecnego pracodawcy może sprawić, że nigdzie nie pójdziesz, jesteś znudzony, a pozycja nie jest trudna, chciałbyś zarobić więcej pieniędzy, a może chcesz zrobić coś innego w następnej fazie swojego życia zawodowego .

Dowiedz się, jakie zadania są dostępne

Zanim pomyślisz o rozpoczęciu aktywnego poszukiwania pracy, rezygnacji z rezygnacji i dwutygodniowym wypowiedzeniu , poświęć trochę czasu na zbadanie, jaki będzie rynek pracy dla kogoś z twoimi referencjami.

Poszukiwanie pracy jest osobistym przedsięwzięciem, a nawet dobry rynek pracy ogólnie może nie przełożyć się na sukces, jeśli brakuje Ci jakichś najlepszych umiejętności, których szukają pracodawcy .

Dlatego warto poświęcić trochę czasu na badanie, jeśli nie musisz od razu szukać pracy. Zacznij powoli, sprawdź, jakie pozycje są dostępne, i dowiedz się, jak zestawić się z konkurencją. Rozważ rozpoczęcie pasywnego poszukiwania pracy podczas badania opcji i przygotowania się . Pracodawcy mogą zacząć Cię szukać, a jeśli to zrobią, ułatwi ci to poszukiwanie pracy.

Czynniki, które należy rozważyć

Pierwszym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy rozpoczynaniu poszukiwania pracy, nie jest stopa bezrobocia, która obecnie jest niska. To jest rynek pracy dla kandydata z umiejętnościami, doświadczeniem i wykształceniem. To zależy od tego, jakiego rodzaju pozycji szukasz i jakie masz kwalifikacje. Może być nieco bardziej skomplikowane, aby dowiedzieć się, czy rozważasz zmianę kariery lub pracę, która jest o krok lub dwa od obecnej roli.

Istnieje mnóstwo danych online, których możesz użyć do odkrycia, ile jesteś wart, jakie wynagrodzenie powinieneś szukać , które firmy zatrudniają kandydatów takich jak Ty i jaka jest puli dostępnych ofert pracy.

Zapoznaj się z tymi wskazówkami dotyczącymi sprawdzania rynku pracy przed rozpoczęciem poszukiwania pracy, abyś był dobrze poinformowany i mógł szybko śledzić polowanie na nową pracę.

Jak sprawdzić rynek pracy

1. Wymyśl, co chcesz zrobić. Czy chcesz pracować w tej samej branży lub szukasz zmiany? Czy chciałbyś otrzymać stanowisko podobne do tego, które posiadasz, czy też rozważasz inną rolę? Czy posiadasz umiejętności, których potrzebujesz, aby być konkurencyjnymi, jeśli robisz zmiany? Jeśli zastanawiasz się nad zmianą kariery, skorzystaj z tych darmowych quizów, aby wygenerować kilka pomysłów. Gdy masz listę opcji, będziesz w stanie określić, jak łatwo będzie znaleźć nową pracę w tej dziedzinie.

2. Oszacuj, jak długo to potrwa. Jednym z trudnych aspektów poszukiwania pracy jest to, że trudno jest obliczyć, ile czasu zajmie znalezienie nowej pracy . Im więcej zarabiasz, tym dłużej może to zająć. Kandydaci na wysokich stanowiskach zazwyczaj poświęcają więcej czasu na znalezienie pracy niż kandydat na studia pierwszego stopnia. Twoje kwalifikacje muszą ściśle odpowiadać zadaniom, o które się ubiegasz, aby zwiększyć szanse na szybkie zatrudnienie.

3. Dowiedz się, ile jesteś wart. Dostępne są darmowe kalkulatory wynagrodzeń , za pomocą których możesz ustalić, ile jesteś wart na dzisiejszym rynku. Wprowadź swój tytuł, firmę, lokalizację, wykształcenie i doświadczenie, aby uzyskać spersonalizowane dane szacunkowe dotyczące twojego potencjału płacowego.

Korzystaj również z zaawansowanych opcji wyszukiwania na stronach z ofertami pracy, aby wyszukiwać według wynagrodzenia i tytułu stanowiska, aby sprawdzić, czy wyniki są zgodne z twoimi szacunkami i oczekiwaniami.

4. Sprawdź oferty pracy. Gdy już wiesz, co chcesz zrobić i ile chcesz zrobić, możesz skorzystać z zaawansowanych opcji wyszukiwania, aby znaleźć oferty pracy. Wyszukaj według stanowiska, doświadczenia, wykształcenia, lokalizacji, zakresu płac, rodzaju stanowiska i innych kryteriów, aby zawęzić opcje.

5. Rozpocznij pracę w sieci. Praca w sieci może pomóc ci dowiedzieć się więcej o rynku pracy i może pomóc Ci w zatrudnieniu. Może również pomóc ci dowiedzieć się więcej o możliwych opcjach kariery, uzyskać informacje o firmach i miejscach pracy oraz nawiązać kontakt z osobami, które mogą zwiększyć Twoją karierę. Jeśli nie zbudowałeś solidnej sieci kariery, teraz jest czas, aby zacząć ją wdrażać .

Dalej: Rozpocznij proces aplikacji

1. Odśwież swoje CV. Jeśli Twoje CV nie zostało ostatnio zaktualizowane, poświęć trochę czasu, aby go zmienić .

Pamiętaj, by uwzględnić słowa kluczowe i umiejętności związane z rodzajem pracy, której szukasz.

2. Utwórz list motywacyjny. Po napisaniu pierwszego listu motywacyjnego będziesz mógł go zaktualizować i edytować, aby podkreślić kwalifikacje pasujące do zadań, o które się ubiegasz. Łatwo będzie go dostosować za każdym razem, gdy złożysz podanie.

3. Dopasuj. Zanim złożysz wniosek, poświęć czas, aby dopasować swoje kwalifikacje do pracy . Jeśli nie masz wszystkich kwalifikacji wymienionych w ogłoszeniu o pracy, zastanów się, czy warto poświęcić swój czas . Jeśli istnieje silna puli wnioskodawców, prawdopodobnie nie będzie rozpatrywane, jeśli nie masz wystarczających wymagań co do pracy.

4. Zastosuj Direct. Większość pracodawców ma oferty pracy na swojej stronie internetowej. Utwórz listę firm, w których chciałbyś pracować , skorzystaj z tych wskazówek, aby uzyskać (i zostać) na swoim potencjalnym radarze pracowników, sprawdzić je na Glassdoor.com i złożyć wniosek bezpośrednio na stronie firmy.

5. Zdobądź aplikacje w. Jest to szybkie i łatwe do ubiegania się o stanowiska w głównych miejscach pracy, takich jak Indeed.com, Glassdoor.com i Dice.com. Będziesz miał przewagę, ponieważ już rzuciłeś okiem na to, jakie miejsca pracy są dostępne. Jeśli masz czas, dostosuj swoje CV, aby było idealnie dopasowane, i napisz niestandardową list motywacyjny dla każdej pozycji. W przeciwnym razie edytuj szablon, który utworzyłeś, więc jest to mocne dopasowanie.

5. Użyj aplikacji, aby przyspieszyć wyszukiwanie pracy. Większość stron z zadaniami posiada aplikacje, których możesz użyć w celu uproszczenia procesu. Zarejestruj się, aby otrzymywać powiadomienia o pracy z wiadomościami e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o nowych księgowaniach, gdy tylko znajdą się na liście. Jeśli jesteś jednym z pierwszych kandydatów do złożenia podania, zwiększysz swoje szanse na wybranie na rozmowę kwalifikacyjną.

6. Kontynuuj ubieganie się o pracę. Nie zwalniaj, gdy zaczniesz otrzymywać e-maile lub zaproszenia do rozmów kwalifikacyjnych. Nie dowiesz się, które miejsca pracy zaowocują ofertami pracy, więc kontynuuj poszukiwania pracy, dopóki nie otrzymasz oferty pracy, zaakceptowałeś ją i zostało to potwierdzone przez pracodawcę.

Rozpocznij wyszukiwanie pracy: 30 dni do wymarzonej pracy .