Wady i zalety tworzenia własnej wersji muzycznej

Z dnia na dzień łatwiej jest wydawać własną muzykę i budować karierę muzyczną bez wsparcia wytwórni. To ekscytująca sprawa dla muzyków, a dla wielu ludzi to najlepszy wybór. Z drugiej strony istnieje tendencja do romantycznej realizacji trasy DIY. W rzeczywistości, podobnie jak w przypadku każdego innego rodzaju wydawnictwa, wybór, aby samodzielnie wydać swoją muzykę, ma swoje plusy i minusy (nie zapomnij zapoznać się z zaletami i wadami dużych wytwórni oraz zaletami i wadami marek niezależnych ).

Zanim zdecydujesz się samodzielnie wydać swój album, nie zapomnij rozważyć tych czynników.

Zalety samozwalniania albumu

  1. Zachowaj swoje prawa: zapomnij martwić się o mylące kontrakty, drogich adwokatów i przypadkowe podpisanie się nad swoją muzyką, swoją wizją, a może nawet swoim pierworodnym dzieckiem, jakąś wytwórnią płytową na całe życie. Nie bardzo dobrze złapiecie się w złym interesie, prawda? Ty decydujesz, w jaki sposób twoja muzyka jest używana, kiedy jest używana i ile osób musi zapłacić, aby jej użyć, koniec historii.
  2. Trzymasz gotówkę : Czy zdumiewa cię kiedyś sposób, w jaki niektórzy niezwykle udani muzycy są pozornie nieszczęśliwi? Jasne, czasami są na tym stanowisku, ponieważ kupują rzeczy takie jak, powiedzmy, pozłacane czołgi (ahem, nie wspominając o żadnych imionach), ale często są na pozycji, ponieważ są ostatnimi na liście do zapłacenia. Każda osoba, która przychodzi, aby pomóc w twojej karierze dostaje cięcie, ale kiedy robisz to sam, dostajesz jeść całe ciasto.
  1. Ty to robisz (lub nie robisz) na własnych warunkach : Nawet najbardziej wyluzowany, niezależny od artysty niezależny wytwórca musi mieć kilka ograniczeń, jeśli chodzi o projekty, z którymi chciałby współpracować, a główne etykiety mogą być niezwykle wymagające. Niektóre etykiety mogą chcieć odesłać Cię z powrotem do studia, gdy zdecydujesz się zmienić wskazówki muzyczne, lub mogą zażądać przyjęcia "wyglądu" w celach marketingowych. Istnieje wiele sposobów na kreatywne kolidowanie z etykietą, a w zależności od rodzaju transakcji, czasem wytwórnia wygrywa. Kiedy wydajesz muzykę, wydajesz muzykę, którą chcesz, i tylko muzykę, którą chcesz, kiedy chcesz ją wydać. Marketing, turystyka - cała decyzja zostanie podjęta przez ciebie, więc nie będzie żadnych typowych konfliktów.

Wady samodzielnego wydania albumu

  1. Musisz zapłacić rachunek: to jeden z głównych powodów, dla których wiele osób chce nagrać płytę, więc za ich wypuszczeniem jest trochę pieniędzy. Znacząca umowa może przynieść dobry postęp , a nawet niewielka wytwórnia indie poniesie wiele kosztów związanych z wydaniem płyty, takich jak PR i tłoczenie. Jeśli uwolnisz to sam, obciążenia finansowe będą tylko twoje, a to może ograniczać, jeśli chodzi o wykonanie wszystkiego, co chcesz zrobić. Może to również oznaczać, że będziesz mieć do czynienia z górą zadłużenia, jeśli nie sprzedasz tyle, ile przewidujesz.

    Ponadto, etykiety będą miały ustalone relacje z producentami i firmami PR, które często przekładają się na umowy o kredyt i obniżone stawki, ponieważ etykiety rzucają wiele firm na swój sposób. Kiedy się ustalisz, możesz zostać poproszony o zapłatę z góry za twoje zamówienia i możesz spodziewać się pełnej ceny.

  2. Nie możesz mieć kontaktów : L , etykiety będą zawierać zestaw umów, które pomogą im promować ich wydania - media, promotorzy, agenci i tak dalej. Jeśli jesteś nowicjuszem w branży muzycznej, będziesz musiał zbudować swoją małą czarną książkę od podstaw. Oczywiście, każdy musi gdzieś zacząć, a jeśli nadal będziesz się wyłączał, gdy będziesz sam wydawał swoją muzykę, wkrótce uzyskasz sieć połączeń. Nie lekceważ jednak czasu, jaki może to zająć, ponieważ brak tych kontaktów od samego początku sprawi, że twoja praca będzie trochę trudniejsza.

  1. Będziesz się uczyć podczas wykonywania : Jeśli nie masz doświadczenia w branży muzycznej, aby o tym mówić, staniesz w obliczu krzywej uczenia się, gdy zaczniesz umieszczać tam muzykę. To zajmie trochę czasu, aby dowiedzieć się, co działa - a co nie - dla Ciebie. To może być droga lekcja.

  2. Jest to praca pełnoetatowa: w zależności od celów związanych z muzyką promocja płyty może być niezwykle czasochłonna. Organizowanie prasy, śledzenie sprzedaży, promowanie albumu, pokazy rezerwacji - to praca na pełny etat. Kiedy wykonujesz całą tę pracę, nie koncentrujesz się na swojej muzyce. Łatwo więc znaleźć się w sytuacji, w której zrobiłeś krok naprzód w promowaniu swojego pierwszego wydania, ale nie masz nic świeżego do naśladowania, ponieważ zajmujesz się stroną biznesową. .

Dowiedz się więcej o wypuszczaniu własnej muzyki