Zalety i wady niezależnych ofert etykiet nagraniowych

Jeśli chodzi o uzyskanie kontraktu płytowego, znalezienie odpowiedniego dopasowania z etykietą jest krytyczne, ale czy jest to wytwórnia niezależna lub znacząca lepiej dla Ciebie? Po pierwsze, musisz znać różnicę.

Powszechne postrzeganie "wytwórni płytowej" to jedna z głównych wytwórni płytowych, zlokalizowana w Los Angeles lub w Nowym Jorku, która podpisuje wszystkich głównych graczy. Te główne wytwórnie, w tym Sony i Capitol Records, to wielkie korporacje, których setki milionów dolarów za nimi.

To pozwala im w pełni finansować największych artystów. W oczach wschodzących artystów kontrakt z wytwórnią major zawsze był wielką nagrodą do ścigania.

Jednak głównym przemysłem muzycznym jest wspieranie życia poprzez wprowadzenie internetowych sieci społecznościowych i sklepów z cyfrowymi sklepami muzycznymi, takich jak iTunes, Rhapsody i Amazon, a także fakt, że główne wydania są często wyciekane do Internetu na kilka tygodni przed dniem premiery. Wpisz etykietę Indie (skrót od Independent).

Co sprawia, że ​​wytwórnia muzyczna "Indie"?

Każda wytwórnia muzyczna, która działa bez finansowania organizacji głównych wytwórni muzycznych, jest uważana za niezależną wytwórnię. Podczas gdy główne marki są globalne i prowadzą własne firmy wydawnicze i dystrybucyjne, indie labels współpracują z innymi mniejszymi firmami, zarówno w długoterminowych partnerstwach, jak iw mniejszych umownych stosunkach, w celu zaspokojenia ich potrzeb związanych z dystrybucją i publikacją.

Nidza niezależna

Podczas gdy wytwórnie niezależne nie mogą oferować tego rodzaju dofinansowania dla artystów, których znaczące wytwórnie mogą z powodu korzyści, umowy z wytwórnią niezależną szybko stają się nowym celem dla wielu artystów - i bardziej realistycznym celem. I oferują wiele korzyści, których nie potrafią Wielcy Faceci. Ze względu na wszystkie zalety (i rosnący trend w kierunku mediów społecznościowych i platform cyfrowych, które nie ustępują), wytwórnie niezależne stworzyły dla siebie prawdziwą niszę.

Rzućmy okiem na korzyści (i wady) pracy z indie i sprawdź zalety i wady pracy z główną wytwórnią, aby uzyskać pełny widok 360.

Zalety pracy z wytwórnią niezależną

Szacunek dla twojej muzyki

Etykiety niezależne na ogół mają swobodę pracy z każdym, kogo lubią. Nie ma takiej presji, jaką można znaleźć na głównych wytwórniach, aby poświęcić swoje upodobania na rzecz poszukiwania sukcesu wykresów. Kiedy jesteś zalogowany do niezależnej wytwórni, niemal w każdym przypadku dzieje się tak, ponieważ wytwórnia jest wielkim fanem twojej muzyki; co przekłada się na poświęcenie, ponieważ wierzą w to, co robisz.

Bliskie stosunki robocze

Ponieważ wytwórnie indie mają mniejsze sztabki i ściślejsze pozycje, muzycy mogą łatwiej nawiązać bliskie relacje z ludźmi pracującymi nad ich albumem. Chociaż nie zawsze jest tak, że artyści mogą odebrać telefon i uzyskać natychmiastową odpowiedź, szanse na bliższą komunikację są większe niż w przypadku dużej wytwórni.

Oferty dla artystów

Niektóre większe marki indie mają stosunkowo złożone kontrakty, ale mniejsze indie często robią interesy tylko na zasadzie porozumienia handshake i podziału zysku. Rzadko można znaleźć niezależne wytwórnie, które domagają się jakiejkolwiek kontroli twórczej nad swoimi artystami, a większość indie nie zamyka ich artystów na długoterminowe umowy z wieloma albumami.

Wady pracy z wytwórnią niezależną

Etykiety niezależne nie są pozbawione wad. Zastanów się, zanim zdecydujesz, z kim chcesz się podpisać.

pieniądze

Podczas gdy pieniądze są głównym powodem do podpisania kontraktu z główną wytwórnią, zdecydowanie wyprzedza ona listę negatywów dla indies. Podczas gdy niektóre marki indie mają dość finansowe możliwości, większość małych operacji próbuje utrzymać się na powierzchni. Zwykle nie mają kasy, by sfinansować totalną blokadę medialną, taką jak główne wytwórnie, i często muszą być kreatywni dzięki pomysłom promocyjnym. Nie mogą sobie również pozwolić na duże postępy, eleganckie opakowania, duże budżety na nagrania, wsparcie wycieczek i inne korzyści, które znaczna wytwórnia ma do zaoferowania fundusze. W przypadku wytwórni indie zazwyczaj będziesz musiał inwestować finansowo w swoją własną karierę muzyczną.

Dezorganizacja

Nie każda indie etykieta jest zdezorganizowana, ale nieformalny charakter operacji na wielu mniejszych etykietach indie oznacza, że ​​niektóre elementy mogą być nieco mylące.

Jako artysta może się okazać, że szczegóły mogą czasem prześlizgnąć się przez szczeliny, lub może być trudno wyłapać procesy, które nie są do końca sformalizowane, na przykład księgowość.

Rozmiar

Mimo że intymny rozmiar indie labels ma swoje plusy w zakresie bliższych i bardziej przystępnych relacji, istnieje również wada do bycia małą. Indies nie mają siły nabywczej dużych wytwórni, a przy niewielkiej liście mają mniej ciągów do ciągnięcia za pomocą prasy. Im mniejsza etykieta, tym mniejszy wpływ i siła w branży muzycznej.