Zrozumienie zalety i wady zapisów rekordów etykiety

Dla większości muzyków nagranie kontraktu z wytwórnią płytową jest na szczycie ich listy rzeczy do zrobienia i nie bez powodu. Posiadanie jednej z etykiet Big Four pracujących nad twoją muzyką może być twoim biletem do wielkiego czasu. Jednakże istnieje poważny problem związany z prowadzeniem dużej listy wytwórni. Kiedy próbujesz zdecydować, czy Twój idealny dom jest niezależny, czy ważny, miej na uwadze następujące dobre i złe strony wytwórni , a zanim podejmiesz jakiekolwiek decyzje, koniecznie sprawdź zalety i wady indie .

Duże promocje na etykiety: zawodowcy

  1. Pieniądze: Głębokie, głębokie kieszenie muszą znajdować się na szczycie listy "profesjonalistów" dużych wytwórni. Nawet jeśli sprzedaż muzyki na dużą skalę spada, a cały przemysł stara się nadążyć za zmianami w sposobie, w jaki ludzie kupują i słuchają muzyki, główne wytwórnie wciąż mają ogromną przewagę finansową nad każdą z niezależnych wytwórni . Kiedy twoja etykieta ma dużo pieniędzy, oznacza to, że będą w stanie wydać dużo pieniędzy promując swoją płytę - dokładnie to, czego chcesz. Oznacza to również, że mogą zaoferować duży postęp i zainwestować dużo w nagrywanie, koncerty, sesje wideo i inne możliwości dla ciebie.

  2. Połączenia: pieniądze pomagają w otwieraniu wielu drzwi, a gdy zapuka do głównej wytwórni, większość mediów jest gotowa, by ich wpuścić. Poza tym większość głównych wytwórni jest w branży od dziesięcioleci i ma od dawna ustanowione połączenia, które pomagają dotrzeć do cele kariery muzycznej.

  1. Rozmiar: Niestety, rozmiar CAN ma znaczenie, jeśli chodzi o wytwórnie płytowe. Główne marki znajdują się za zdecydowaną większością sprzedawanych utworów muzycznych, a ta skala operacji może przynieść wiele korzyści. Po pierwsze, mogą uzyskać najlepszą ofertę na produkcję, reklamę i inne wydatki, ponieważ prowadzą działalność w tak ogromnej ilości (mają o wiele więcej siły nabywczej niż indie). Po drugie, ze względu na wszystkich artystów w ich składzie, mogą oni ciągnąć w mediach całkiem niezłe ciągi. Oto BARDZO wspólny scenariusz: duża wytwórnia może wywołać duży magazyn muzyczny i powiedzieć: "hej, jeśli chcesz przeprowadzić wywiad (wrzuć mega-sprzedającego artystę), sugerujemy przegląd / funkcję (wstaw zupełnie nowe, nieznane podpisanie etykiety) . " Jest to dla ciebie świetne, jeśli podpisujesz nowe etykiety, ponieważ dostajesz natychmiastową prasę we wszystkich najważniejszych miejscach, co zapewnia maksymalną ekspozycję w ciągu jednej nocy.

Główne promocje na etykiety: wady

  1. Big Pond, Small Fish: Wiele dużych wytwórni ma tendencję do podpisywania wielu muzyków i wyrzucania dużej ilości muzyki, tylko po to, aby zobaczyć, co się przyda. Jako nowe podpisanie, z wyjątkiem bardzo szczególnych okoliczności, prawdopodobnie będziesz walczyć o uwagę ze strony wytwórni. Jeśli twoja muzyka nie zaczyna się przyklejać - czytaj: sprzedaj - pronto - wtedy możesz znaleźć się z nagraniem, które nie ma zbyt dużej promocji i etykietą, która nie zwraca twoich telefonów.

  2. Ciągłość: Duża część unikania wspomnianego wcześniej syndromu "dużego stawu, małych ryb" ma wielkiego fana na etykiecie. Zwykle jest to osoba, która Cię podpisała. Jednak obrót w dużej wytwórni może być dość wysoki - szczególnie w dzisiejszych czasach - i istnieje duże ryzyko, że pewnego dnia przebudzisz się, aby przekonać się, że osoba, która kocha twoją muzykę, nie pracuje już nad etykietą. Nowa osoba, która przejmie twój album, może nie być tak wielkim fanem i nagle nikt nie jest zbyt zainteresowany, aby uczynić twój album priorytetem. Możesz zawrzeć klauzulę "kluczowy mężczyzna" w swojej umowie, aby spróbować tego uniknąć, ale często siła przetargowa jest przeciwko tobie, gdy podpisujesz umowę na znaczącą etykietę, więc nie można zagwarantować tego ustawienia.

  3. Nieprzyjazne oferty artystyczne: Nie każda poważna umowa z wytwórnią jest nieprzyjazna dla artysty, ale wiele z nich jest tak skonfigurowanych, że jeśli kasjer przypadkowo daje dodatkowy dolara w zamian, trzeba zapłacić 50 centów za etykietę. OK, to przesada, ale wiele znaczących wytwórni chce podpisywać artysty w przypadku umów z wieloma albumami, które oferują mu bardzo małą elastyczność i przekazują dużo kreatywnej kontroli wytwórni. Znają wszystkie luki, chcą wszystkiego i mają lepszych prawników niż ty.

  1. The Passion Question: Wielu oddanych melomanów pracuje na głównej stronie branży muzycznej . Jednak nie wszyscy, którzy pracują w dużych wytwórniach, kochają muzykę. Znajdziesz większą koncentrację ludzi, którzy są w biznesie wyłącznie za pieniądze w dużych wytwórniach, niż na etykietach niezależnych, i często kończy się pocieranie muzyków w niewłaściwy sposób.

Dowiedz się więcej o głównych etykietach i promocjach rekordów