6 Porady dotyczące kariery zawodowej dla pokolenia milionerów

Budowanie połączeń może pomóc w poszukiwaniu pracy i karierze

Czy koncepcja łączenia sieci jest wymuszona i nienaturalna? Być może myślisz o tym źle: Networking nie musi być transakcyjnym doświadczeniem typu "tit-for-tat", gdzie łączysz się z ludźmi, z którymi nie kojarzysz się w inny sposób, aby rozwijać swoją karierę.

Zamiast tego pomyśl, że nawiązywanie kontaktów jest procesem tworzenia przyjaźni, w której podstawą twojego związku jest praca (zamiast wspólnych zainteresowań filmowych lub miłości do koktajli).

Jak w przypadku każdego związku, twoja sieć powinna składać się z ludzi, których lubisz i podziwiasz; w końcu, kto chciałby zrobić przysługę każdemu, kto nie jest zaufanym połączeniem?

Podobnie jak w przypadku wielu rzeczy, networking może być inny dla pokolenia millenialsów niż dla poprzednich pokoleń. Z jednej strony mają tę zaletę, że wiele serwisów społecznościowych może być wykorzystywanych do tworzenia sieci . Co więcej, millenialsi nie mają tendencji do tworzenia sieci w zorganizowanych wydarzeniach, ale w bardziej organiczny sposób, z obiadami i rozmowami Slack ze współpracownikami lub jako rozszerzenie działań społecznych. Oto sześć strategii, które millenialsi mogą wykorzystać do rozwoju i utrzymania swojej sieci:

Najważniejsze wskazówki dotyczące sieci dla osób pełnoletnich:

1. Sieć wszędzie i wszędzie

Dawno minęły czasy bardzo ważnych spotkań golfowych i formalnych spotkań z napojami zorganizowanych wokół profesjonalnej przynależności. Udział w bardziej formalnych wydarzeniach w sieci nie jest złą rzeczą (w rzeczywistości może być bardzo pomocny), ale nie jest to jedyne miejsce, w którym można się połączyć.

Kiedy myślisz o tym raczej jako o "tworzeniu połączeń", a nie o sieciach, łatwo zauważyć, że masz niezliczone możliwości zbudowania swojej sieci - możesz rozmawiać o pracy i celach związanych z karierą podczas randek Twoich dzieci, przy wyborze - do szkoły, kościoła, na przyjęciach, podczas czytania książek lub innego wydarzenia kulturalnego oraz podczas wszelkiego rodzaju spotkań.

WIĘCEJ: 5 założeń, które Twój ankieter może mieć o milionerach

2. Postaraj się spotkać wiele osób

Jeśli chodzi o budowanie społeczności, pomaga ona być społecznym i nieco ekstrawertycznym. (Ale jeśli duże grupy i kontakty towarzyskie nie są twoją szybkością, spróbuj tych wskazówek sieciowych dla introwertyków .) Im więcej osób znasz, tym bardziej prawdopodobne jest, że nawiążesz kontakt z kimś, kto może znać pracę lub dobrą osobę dla ciebie spotkać. Poszukaj okazji do poszerzenia swojej sieci - może to być tak małe, jak pogawędka w windzie, przedstawienie się głośnikowi podczas konferencji lub przywitanie się z tą osobą, którą widzisz w każdą sobotę na zajęciach jogi.

3. Połącz się online po spotkaniu w osobie

Nie brakuje portali społecznościowych: LinkedIn, Facebook, Twitter, Snapchat - lista jest długa. Nie wstydź się nawiązywać kontaktów z osobami, które znasz osobiście w tych sieciach społecznościowych. Takie postępowanie pomoże Ci pozostać na najwyższym poziomie, znacznie bardziej niż wizytówki czy e-maile, które łatwo można pozbyć się i zapomnieć. Twoje tweety, posty na LinkedIn i inne aktywności w mediach społecznościowych mogą sprawić, że twoje relacje z kontaktami staną się bliższe i bardziej intymne. (Oto więcej wskazówek, jak korzystać z mediów społecznościowych, aby zwiększyć swoją karierę .)

Skorzystaj z najlepszej opinii na temat tego, gdzie połączyć się społecznie - jeśli spotkasz się na imprezie związanej z networkingiem, LinkedIn i Twitter to dobra platforma do nawiązania kontaktu. Bardziej nieformalna impreza zorientowana na napoje może sprawić, że bardziej przyjazne dla użytkownika platformy (Facebook, Instagram) będą bardziej odpowiednie. W razie wątpliwości możesz zapytać osobiście lub przez e-mail, czy chcą się połączyć w mediach społecznościowych. Jedna uwaga: unikaj łączenia się na każdej witrynie społecznościowej jednocześnie. To może wydawać się przytłaczające.

WIĘCEJ: Wskazówki na temat szukania pracy dla osób pełnoletnich

4. Szukajcie Mentora

Chociaż dobrze jest poznać wielu ludzi, dobrze jest też budować głębokie, długoterminowe relacje. Mentor może być kamieniem probierczym w całej twojej karierze, pomagając ci ocenić oferty pracy, wiedzieć, kiedy jest odpowiedni czas, aby odejść z pracy, wynegocjować podwyżkę i ogólnie pomóc w rozwiązywaniu wszelkiego rodzaju problemów związanych z karierą.

Oto porady, jak znaleźć mentora kariery .

5. Nawiązuj przyjaźnie w pracy

Najprawdopodobniej nie będziesz na zawsze w swojej obecnej pracy - ani twoi współpracownicy! Buduj silne relacje ze współpracownikami; jeśli masz szczęście, odkryjesz, że masz o wiele więcej niż to, gdzie pracujesz wspólnie. Te relacje sprawią, że Twój czas w pracy będzie przyjemniejszy, a także może prowadzić do przyszłych możliwości związanych z pracą w przyszłości. Staraj się więc iść na lunch , szczęśliwe godziny i przyjść na uroczystości urodzinowe.

WIĘCEJ: Jak korzystać z sieci, aby znaleźć pracę

6. Zawsze pamiętaj o samodzielnym oddaniu ręki

Stare spojrzenie na networking było takie, że związki były "odrapaniem moich pleców, a ja zdrapię twoje". To wydaje się teraz staroświeckie; tworzenie sieci nie musi być tak trudne do naśladowania. Mimo to, jeśli widzisz okazję, aby polecić kogoś w swojej sieci do pracy, wywiadu informacyjnego i innych możliwości związanych z karierą, zdecydowanie zrób to.

I nie zapominaj, że jeśli nawiązujesz połączenie, które skutkuje ofertą pracy, prawdopodobnie będziesz mieć dwa wdzięczne związki: zarówno osoba, do której poleciłeś, jak i osoba, która zatrudniła kandydata, będzie wdzięczna.

Czytaj więcej: 6 Porady negocjacyjne wynagrodzeń dla Millennials Najlepsze niekonwencjonalne oferty dla pokolenia milionerów