Jak najlepiej wykorzystać wydarzenia w sieci College'u

Coraz więcej szkół wyższych stwarza studentom, absolwentom i absolwentom możliwość interakcji, wzajemnego poznania się i, w razie potrzeby, uzyskania wsparcia zawodowego. Wydarzenia te mogą być reklamowane z wyraźnym ukierunkowaniem na networking zawodowy lub mieć inny nacisk społeczny lub kulturowy, taki jak wizyta w galerii, happy hour w pubie lub prezentacja członków wydziału lub wybitnych absolwentów.

Programy te mogą być sponsorowane przez biura karier, biura absolwentów lub regionalne grupy absolwentów.

Skontaktuj się z biurem pośrednictwa pracy swojej uczelni, działaniem absolwentów i lokalnym klubem absolwentów, aby zapoznać się z harmonogramem nadchodzących wydarzeń.

Po zidentyfikowaniu możliwości nawiązania sieci przez szkołę, następnym krokiem będzie pełne wykorzystanie tych wydarzeń poprzez zaprezentowanie się w realistyczny sposób i nawiązanie jak największej liczby przydatnych kontaktów. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci to zrobić:

Wskazówki dotyczące uczestnictwa w imprezach sieciowych w College'u

Zapytaj sponsorów wydarzenia o listę potencjalnych uczestników, a także ich przynależność do kariery i pracodawcy przed rozpoczęciem programu. Zidentyfikuj absolwentów, którzy pracują na polach lub pracodawców zainteresowanych i upewnij się, że znajdziesz sposób, aby podejść do nich na imprezie. Zbadaj ich pole, pracodawcę lub branżę, aby zidentyfikować pewne trendy i wyzwania w ich branży. To pomoże ci zadać bardziej wyrafinowane pytania.

Przygotuj listę pytań

Przygotuj listę pytań przed programem.

Upewnij się, że jesteś naprawdę zainteresowany słyszeniem odpowiedzi lub możesz wydawać się sztywny lub nieszczery. Poproś biuro kariery o udostępnienie źródła przykładów takich zapytań. Przeglądanie niektórych treści w wywiadach informacyjnych da ci kilka pomysłów.

Przygotuj się na udzielenie informacji o Twoich zainteresowaniach, talentach, umiejętnościach, osiągnięciach i / lub celach.

Bardzo trudno będzie zebranym absolwentom pomóc, jeśli nie dostarczysz im poczucia, kim jesteś i dokąd zmierzasz.

Badawcze pola kariery zawodowej

Zbadaj niektóre interesujące dziedziny kariery, aby móc podzielić się niektórymi możliwymi celami (może to być więcej niż jeden obszar, jeśli przedstawisz solidne uzasadnienie dla kierowania każdą karierą). Nawet jeśli nie możesz nazwać konkretnej dziedziny lub wyrazić spójnego celu, ważne będzie, aby przynajmniej podzielić się niektórymi umiejętnościami, z których korzystasz, co doprowadziło do pewnych sukcesów w klasie, pracy, lekkoatletyce lub współżyciu.

Przećwicz mowę windy

Przećwicz krótkie wprowadzenie lub " mowę windy ", która może zostać dostarczona w ciągu 20 - 30 sekund. Jeśli wydarzenie zostało reklamowane z motywem kariery, treść może skupiać się na stanie kariery i zainteresowaniach. W przypadku innych wydarzeń Twoje wprowadzenie może zawierać bardziej ogólne informacje, które łączą Cię z tematem programu, na przykład: "Jako główna historia sztuki naprawdę lubię sztukę nowoczesną i byłem podekscytowany słysząc, że w tej galerii wystawiał się alumna!" .

Prawie zawsze lepiej jest ustalić osobiste relacje, zanim poprosisz o konkretną pomoc w karierze w tych programach. Bądź cierpliwy, gdy będziesz kultywował osobisty związek z absolwentami.

Poszukaj wspólnej podstawy, takiej jak wspólny interes, sport w college'u, klub lub kontakt z wydziałem. Pytanie o najbardziej satysfakcjonujące aspekty ich doświadczenia w college'u może pomóc we poruszaniu się.

Przyjedź wcześnie, aby się połączyć

Przyjedź wcześnie, abyś mógł kontaktować się z ludźmi w momencie ich przyjazdu, a zanim kontakty z kluczowymi osobami będą zatłoczone przez innych. Później rozejrzyj się, gdy grupa się zmniejszy, a niektórzy z naprawdę zmotywowanych pomocników będą nadal dostępni. Możesz nawet zostać zaproszonym na drinka po programie.

Przynieś wizytówki

Przynieś wizytówki, jeśli je masz i utwórz je, jeśli nie masz. Dla studentów twoja karta może zawierać tytuł "początkującego specjalisty ds. Sprzedaży", a także dane kontaktowe i link do Twojego profilu LinkedIn i wznowić. Możesz również przywieźć kopie swoich CV i udostępnić je w zależności od charakteru wydarzenia i relacji, którą opracowałeś z konkretnym kontaktem.

Jeśli naprawdę trafiłeś na absolwenta, możesz zapytać, czy możesz spotkać się z nimi w celu konsultacji informacyjnej lub śledzić ich w pracy.

Kontynuacja po wydarzeniu

Śledź wydarzenie po wydarzeniach, które nawiązujesz. Wyślij e-mail, podziękuj za udzielenie konkretnej porady i przypomnij, kim jesteś, udostępniając swoją stronę LinkedIn. Twoja kontynuacja komunikacji to kolejna okazja, aby pójść o krok dalej, pytając, czy możesz przeprowadzić wywiad informacyjny lub cień pracy. Możesz również poprosić o sugestie innych absolwentów kontaktów ze względu na swoje interesy lub do pracy, jeśli położyłeś grunt.

Pamiętaj, że panele poświęcone karierze w kampusie z udziałem absolwentów i odwiedzających nas absolwentów reprezentują możliwości tworzenia sieci przed i po oficjalnych prezentacjach. Pomaganie w sponsorowaniu takich programów w imieniu klubów studenckich może dać ci możliwość lepszego poznania absolwentów.

Zjazdy koledżowe to świetny sposób dla absolwentów w karierze zawodowej, aby ponownie połączyć się z byłymi kolegami z klasy. Studenci mogą zgłaszać się na ochotnika, aby pomóc w takich wydarzeniach i uzyskać dostęp do pomocnych absolwentów. Wdrożenie niektórych z tych strategii może pomóc w wykorzystaniu dobrej woli absolwentów w szkole i mieć dramatyczny wpływ na postępy w poszukiwaniu pracy.