Jak korzystać z LinkedIn w poszukiwaniu pracy

Budowanie więzi z twoim profilem

Jest wiele sposobów dla osób poszukujących pracy, aby korzystać z LinkedIn w celu usprawnienia poszukiwania pracy. Na przykład coraz więcej pracodawców korzysta z LinkedIn, aby zamieszczać oferty pracy, a także dotrzeć do potencjalnych kandydatów do pracy. Jednocześnie wielu użytkowników LinkedIn przechodzi na stronę, aby łączyć się i łączyć się z ludźmi w swojej branży.

Jak możesz upewnić się, że używasz pełnej mocy LinkedIn, aby pomóc Ci w poszukiwaniu nowej pracy?

Ważne jest, aby poświęcić czas na zbudowanie swojego profilu LinkedIn, dodanie do swoich połączeń i efektywne wykorzystanie ich w celu ułatwienia poszukiwania pracy. Ważne jest również, aby oddawać i pomagać w kontaktach, gdy potrzebują porady i skierowań. W końcu networking to budowanie relacji, a nie tylko proszenie o pomoc.

Przeczytaj poniżej, aby dowiedzieć się, jak najlepiej wykorzystać LinkedIn, aby usprawnić poszukiwania pracy.

Wskazówki dotyczące korzystania z LinkedIn do wyszukiwania ofert pracy

Uzupełnij i zaktualizuj swój profil
Im bardziej kompletny jest profil LinkedIn , tym większe szanse, że zostaniesz znaleziony i skontaktowany przez pracodawcę. Użyj swojego profilu na LinkedIn, takiego jak CV i daj przyszłym pracodawcom szczegółowe informacje o twoich umiejętnościach i doświadczeniach. Tworzenie chwytliwego nagłówka i szczegółowego podsumowania, w tym profesjonalnego zdjęcia oraz listy umiejętności i osiągnięć, to wszystkie sposoby na ulepszenie Twojego profilu.

Możesz także wzmocnić swój profil, dodając linki, takie jak link do swojej profesjonalnej strony internetowej lub portfolio online.

Znajdź i używaj połączeń
Im więcej masz połączeń , tym większe masz szanse na znalezienie kogoś, kto może pomóc w poszukiwaniu pracy. Pracodawcy szukają skierowań od swoich własnych pracowników, aby obsadzić stanowiska przed otwarciem pracy dla mas, więc ktoś, kto jest zatrudniony w firmie lub ma tam powiązania, będzie miał pretensje do polecania Cię jako wnioskodawcy.

Jeśli chcesz mieć wiele połączeń, upewnij się, że łączysz się tylko z osobami, które znasz lub do których chcesz dotrzeć. Nie chcesz łączyć się ze wszystkimi na LinkedIn - celem jest utrzymanie lub nawiązanie relacji z osobami, które są w Twojej branży lub z którymi jesteś już połączony.

Sprawdź opcje wyszukiwania pracy
Możesz szukać pracy na LinkedIn w zakładce "Praca". Wyszukaj oferty według słowa kluczowego, kraju i kodu pocztowego. Użyj opcji zaawansowanego wyszukiwania, aby zawęzić wyszukiwanie i wyszukiwać według daty wysłania, poziomu doświadczenia, konkretnej lokalizacji, funkcji pracy, firmy i branży. Możesz zapisywać wyniki wyszukiwania, a nawet otrzymywać e-maile o nowych ofertach pracy.

Możesz również znaleźć oferty pracy, wyszukując i klikając określone firmy. Wiele firm publikuje oferty pracy na swoich stronach LinkedIn. Oto jak szukać i ubiegać się o pracę na LinkedIn .

Użyj zaleceń i poleceń
Jeśli zlecenie znajduje się bezpośrednio na LinkedIn, zobaczysz, że jesteś połączony z menedżerem ds. Zatrudnienia i możesz poprosić o rekomendację LinkedIn od kogoś, kogo znasz w firmie. Jeśli poprosisz o rekomendację, LinkedIn dostarczy Ci szablon, którego możesz użyć w swojej wiadomości, którą możesz edytować i personalizować.

Te zalecenia pomogą zwiększyć Twoją wiarygodność w oczach pracodawców.

Możesz także otrzymywać potwierdzenia z kontaktów sieciowych, aby uzyskać różne umiejętności, które posiadasz. Adnotacja podkreśla, że ​​w rzeczywistości masz pewne umiejętności wymienione na swoim profilu LinkedIn. Najlepszym sposobem na otrzymywanie rekomendacji jest najpierw dać swoim kontaktom. Będą częściej robić to samo dla ciebie w zamian.

Użyj profilów firmy LinkedIn, aby dowiedzieć się więcej o pracodawcach
Profile firmy LinkedIn to dobry sposób na szybkie znalezienie informacji o firmie, którą jesteś zainteresowany. Będziesz mógł zobaczyć swoje powiązania w firmie, nowe oferty pracy, promocje, oferty pracy, powiązane firmy i statystyki firmy.

Rozważ śledzenie swoich wymarzonych firm na LinkedIn. Pozwoli ci to nadążać za swoimi osiągnięciami (które przydadzą ci się w listach motywacyjnych lub na rozmowie kwalifikacyjnej) i pomoże ci dostrzec wszelkie oferty pracy.

Czytaj więcej: Najbardziej efektywne sposoby korzystania z LinkedIn | 9 kroków do budowania lepszego profilu LinkedIn