Jak duża powinna być twoja sieć LinkedIn?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, "jak duża powinna być moja sieć LinkedIn?" Jeśli tak, to nie jesteś sam: to bardzo popularne pytanie w poszukiwaniu pracy i kręgach LinkedIn. Wyszukiwarka Google pokazuje ponad 11 milionów wyników "jak rozwinąć swoją sieć LinkedIn".

Jedną z najbardziej frustrujących prawd dotyczących poszukiwania pracy jest to, że prawie każde pytanie na ten temat można legalnie odpowiedzieć: "To zależy". Na przykład jedno-stronicowe CV może mieć sens w niektórych przypadkach (np. Nowo-wybite kawalerstwo posiadacz dyplomu), może rzeczywiście istnieć uzasadniony powód, aby udostępniać swój numer ubezpieczenia społecznego rekruterowi, a może podanie numeru telefonu stacjonarnego jest sensowne w określonych okolicznościach.

Dotyczy to podwójnie rozmiaru i kształtu twojej sieci LinkedIn.

Jaki rozmiar powinna mieć Twoja sieć LinkedIn?

To, jak cenne są twoje kontakty, jest ważniejsze niż liczba połączeń, które posiadasz. Odpowiednie połączenia mogą pomóc Ci uzyskać informacje na temat firmy, skierować Cię do pracy lub poradzić się.

Sprawozdania Statista (2016), że 20% użytkowników LinkedIn miało od 0 do 300 połączeń pierwszego stopnia, 27% miało od 500 do 999 połączeń, 17% miało 1,000 - 2,999, 15% miało 301 - 499, a tylko 10% miało ponad 3000 połączeń. Nie możesz mieć więcej niż 30 000 połączeń pierwszego stopnia, ale nieograniczona liczba członków LinkedIn może śledzić Cię i wyświetlać, komentować lub komentować posty.

Uważaj na wysyłanie zaproszeń

Ważne jest, aby być selektywnym podczas wysyłania zaproszeń na LinkedIn do połączenia. Za każdym razem, gdy wysyłasz zaproszenie do połączenia , LinkedIn informuje, że powinieneś tylko zapraszać ludzi do łączenia się z kimś, kogo znasz.

Robi to z kilku powodów:

Ponadto odbiorca może odpowiedzieć na Twoje zaproszenie, zaznaczając go "Nie wiem", kim jest nadawca.

W kręgach LinkedIn jest to skrót oznaczający IDK. Jeśli zdarzy Ci się to pięć razy, Twoje konto zostanie zawieszone do czasu, gdy obiecasz, że wybierzesz bardziej selektywnie osobę, którą zaprosisz w przyszłości.

Rodzaje LinkedIn Networkers

Dla większości użytkowników LinkedIn jest to w porządku ... ale nie dla wszystkich. Podobnie jak w przypadku tak wielu rzeczy, zakres możliwości obejmuje gamut:

Istnieje osobna podgrupa użytkowników LinkedIn, którzy opisują się jako LNasze pióra. Są to użytkownicy, którzy zdecydowali się zbudować jak największą możliwą sieć. Stawanie się LIONem jest prostym procesem wymagającym dwóch kroków: 1) wskaż, że jesteś Lwem w swoim profilu, zwykle w nagłówku i 2) zacznij akceptować wszystkie zaproszenia do połączenia.

Niektóre cieszą się możliwościami, które mogą pojawić się w dużych sieciach, niektóre z nich są związane z misją, która wymaga połączenia z jak największą liczbą osób, a niektóre z zupełnie innych powodów. Niezależnie od powodu, wszyscy są członkami LinkedIn, którzy chcą mieć jak największą możliwą sieć. Osiągnięcie tego wymaga czasu i ciężkiej pracy, zwłaszcza dlatego, że LinkedIn nałożył ograniczenie na wielkość sieci.

Z kolei niektórzy użytkownicy LinkedIn wolą mieć sieci, które zawierają naprawdę dobrze znane osoby.

Członkowie ci nie mają sprytnego akronimu, ale jeśli chodzi o procent ogólnej liczby użytkowników LinkedIn, na pewno jest ich więcej niż LIONów.

Zdecyduj, który rodzaj sieci jest najlepszy dla Ciebie

Jaki jest najlepszy rodzaj sieci LinkedIn? Tylko Ty możesz wiedzieć, jaki rozmiar sieci jest dla Ciebie najlepszy, ponieważ odpowiedni rozmiar twojej sieci jest całkowicie zależny od tego, co chcesz osiągnąć na LinkedIn i jak się masz w sieci. Wyznaczanie kręgu osób, z którymi chcesz być kojarzony, jest wyjątkowo osobiste.

Nawiasem mówiąc, niezależnie od tego, gdzie spoczywasz na spektrum, powinieneś mieć w swojej sieci co najmniej jeden LION - lub może kilka, jeśli prowadzisz poszukiwania pracy. Pomoże to w rozbudowie sieci w znacznym stopniu. Tak czy inaczej, warto zdecydować, które podejście chcesz podjąć.

Jeśli będziesz mały, będziesz wiedział, że wszyscy w twojej sieci mogą ci pomóc. Jeśli zdecydujesz się rozwijać swoją sieć na większą skalę, będziesz mieć więcej kontaktów, z którymi możesz się kontaktować, ale nie wszystkie mogą być połączeniami, które mogą zapewnić pomoc w poszukiwaniu pracy lub poszukiwaniu pracy.

Jaki kształt powinna mieć Twoja sieć?

Bardziej interesujące jest dla mnie pytanie, jaki powinien być kształt twojej sieci. I z całym szacunkiem dla LIONów, którzy mogą czytać, kształt twojej sieci jest rzeczywiście ważniejszy niż jej rozmiar.

Pozwól mi wyjaśnić. Kiedy prowadzisz wyszukiwanie pracy, prawie każdy zasób wyszukiwania pracy podkreśla znaczenie sieci. W zależności od preferowanego źródła, 70% do 80% lub więcej pozycji jest wypełnionych przez sieć.

Najlepiej, jeśli znajdziesz kogoś u pracodawcy, którego poszukujesz, który może zapewnić wgląd w to, czym naprawdę jest organizacja, poza opiniami pracodawców, które można znaleźć na wielu stronach internetowych. Te recenzje muszą być jednak zrobione z przymrużeniem oka: niewielu ludzi jest bardziej zmotywowanych do pisania recenzji niż tych, którzy mieli złe doświadczenia.

Ale obecny lub były pracownik może dać ci bardziej szczegółowe wyobrażenie o tym, czym jest pracodawca. Dobrze zarządzane te połączenia sieciowe mogą pomóc w zoptymalizowaniu kandydatury na stanowisko u tego pracodawcy.

Nawiasem mówiąc, jest to forma wywiadu informacyjnego . A LinkedIn jest świetny w pomaganiu ci znaleźć potencjalnych kandydatów na tezy.

Jest to z pewnością rozwlekły sposób powiedzenia, że ​​ważne jest, aby połączyć się z konkretnymi ludźmi: twoja działalność sieciowa powinna być ukierunkowana . To właśnie nazywam kształtem twojej sieci i dlatego mówię, że to przeważa rozmiar sieci.

W Imperium kontratakuje , mistrz Jedi Yoda mówi: "Rozmiar nie ma znaczenia. Spójrz na mnie. Oceniaj mnie według mojego rozmiaru, prawda? "Mistrz Jedi równie dobrze mógł mówić o twojej sieci LinkedIn i jej kształcie.

Więcej o LinkedIn: Rozpocznij na LinkedIn | Przykłady profilu na LinkedIn | LinkedIn 101