Jak napisać CV jednej strony

Czy Twoje CV powinno być dłuższe niż jedna strona, czy też powinieneś je skondensować, aby zachować je na stronie? Tak naprawdę nie ma odpowiedzi "tak" lub "nie". Długość Twojego CV zależy od rodzaju kandydata i poziomu doświadczenia.

Jak napisać CV jednej strony

Ogólnie rzecz biorąc, większość pracodawców chce zwięzłego CV bez wielu dodatkowych informacji. Spędzają tylko sekundy, przeglądając go, więc im jest on bardziej kompaktowy, tym łatwiej będzie przejrzeć go menedżerowi ds. Rekrutacji lub rekruterowi.

Ponadto wielu pracodawców używa oprogramowania do przesiewania materiałów do aplikacji, więc upewnienie się, że Twoje CV jest skoncentrowane na pracy, o którą się starasz, pomoże Ci wybrać się na rozmowę kwalifikacyjną.

W niektórych przypadkach może być konieczne dłuższe wznowienie. Na przykład graficy lub artyści wizualni mogą czerpać korzyści z tworzenia ilustrowanego CV, a naukowcy, badacze lub długoletni menedżerowie mogą potrzebować więcej niż jednej strony, aby uchwycić szeroki zakres ich doświadczenia. Generalnie jednak najlepiej unikać nadmiernego obciążania zapracowanych rekruterów za pomocą wznowienia, które ciągnie się dalej.

Jak długo pracodawcy chcą, aby CV było

Oto szczegóły na temat preferowanych firm, oparte na Saddleback College Resume Survey:

Korzyści z CV jednej strony

Zwłaszcza jeśli starasz się o pracę w dużej firmie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że Twoje CV zostanie wydrukowane, aby mogło zostać sprawdzone przez wiele osób lub przynajmniej udostępnione w formie elektronicznej.

Posiadanie krótkiego i zwięzłego CV ułatwia menedżerowi ds. Zatrudnienia, a także zwiększa szanse na wyróżnienie się.

Jeśli nie jesteś wyraźnie poproszony o przesłanie konkretnego rodzaju CV, trzymanie się prostej, pojedynczej strony jest pewnym sposobem na upewnienie się, że będzie można go pobrać - lub wydrukować - i przejrzeć go każdy, kto będzie musiał na niego spojrzeć. .

O wiele łatwiej jest odczytać CV jednej strony niż przeglądanie dokumentu wielostronicowego.

Kiedy używać CV wielu stron

Zgodnie z powyższym sondażem większość pracodawców chce jednej strony wznowić, chyba że stanowisko wymaga doświadczenia. Jeśli praca chce pracownika z dużym doświadczeniem, możesz i powinna ona uwzględniać wszystkie istotne doświadczenia związane z Twoim CV (chociaż większość pracodawców nie chce, aby aplikanci obejmowali ponad 10-15 lat doświadczenia ).

Istnieją również pewne zawody, które są wyjątkami od jednostronicowego CV. Na przykład w środowisku akademickim, medycynie i na rynku międzynarodowym życiorys jest często znacznie dłuższy niż jedna strona. Graficy lub artyści wizualni mogą również tworzyć ilustrowane lub graficzne CV, które może przekraczać jedną stronę. Jednak te zawody są wyjątkiem od ogólnej zasady, że najlepiej jest odnosić się do jednej strony.

Jak wyciąć i przyciąć CV

Upewnij się, że wszystko, co uwzględnisz w swoim CV, odnosi się do pozycji, aż do wyboru słowa. Ponieważ wielu pracodawców używa systemu śledzenia kandydatów (ATS) do przesiewania materiałów do aplikacji, spróbuj użyć słów kluczowych z aplikacji w swoim CV. Zwiększy to Twoje szanse na przejście do pierwszej rundy recenzji CV.

Podaj dodatkowe informacje w Internecie

Oczywiście zawsze warto mieć więcej informacji na temat połączeń lub zatrudniania menedżerów, którzy chcą mieć większy obraz tła i kwalifikacji.

Możesz usprawnić swoje CV, podając dodatkowe informacje online. Włączenie linków do twojego profilu na LinkedIn lub osobistej strony internetowej pozwoli ci opuścić te informacje z twojego CV, oszczędzając ci miejsce.

Dodaj wyciąg u dołu CV, na przykład "Dodatkowe informacje, rekomendacje i próbki portfolio dostępne pod adresem www.linkedin.com/in/nazwa." Jeśli wzbudziłeś zainteresowanie rekrutera swoim krótkim streszczeniem, będzie ona zmotywowana do zebrania bardziej szczegółowych informacji o twoim pochodzeniu.