Najlepszy rozmiar i typ czcionki dla CV

AndreyPopov / iStock

Kiedy piszesz swoje CV , wybór czcionki ma znaczenie. Ważne jest, aby wybrać podstawową czcionkę - wybierz taką, którą zarówno menedżerowie rekrutujący, jak i systemy zarządzania aplikacjami mogą łatwo odczytać. Twoje CV nie jest miejscem, w którym można używać trudnych do odczytania czcionek kursywnych, pisma ręcznego lub kaligrafii.

Dlaczego warto wznowić wybór czcionki?

Istnieje kilka powodów, dla których ważne jest, aby zachować czcionkę w swoim CV.

Po pierwsze, wiele z nich jest czytanych przez systemy śledzenia wnioskodawców, a nie przez ludzi. Te systemy działają najlepiej czytając tekst niż formatowanie fantazyjne. I nie tylko maszyny korzystają z łatwego do odczytania tekstu - ludzkie oczy również łatwiej je odnajdują.

Nie ustawiaj zbyt małego rozmiaru

Ułatw sobie zatrudnianie menedżerów i potencjalnych rozmówców, aby przeczytać cały Twój życiorys. Wybierz rozmiar czcionki między 10 a 12. Zapewni to, że nikt nie będzie musiał mrużyć oczu, aby przeczytać wszystkie informacje na temat tego ważnego dokumentu.

Pamiętaj: menedżerowie rekrutacji i rekruterzy zazwyczaj spędzają sekundy na przeglądaniu każdego CV przed przeniesieniem go na stos "tak" lub "nie". Spraw, aby twoje CV było trudne do odczytania, a możesz skończyć tracąc szansę, która byłaby dla Ciebie idealna.

Najlepszy typ czcionki CV do użycia

Podstawowe czcionki książek, takie jak Arial, Verdana, Calibri i Times New Roman działają dobrze.

Jednakże, jeśli ubiegasz się o stanowisko w projektowaniu graficznym lub reklamie (gdzie układ i projekt CV mogą być częścią twojej oceny), pracodawcy mogą być otwarci na alternatywne czcionki.

Możesz ustawić nagłówki sekcji nieco większe lub bardziej odważne. I nie zapomnij także o białej przestrzeni. Zachowaj marginesy boczne o standardowej szerokości.

Niech twoje nazwisko się wyróżnia: Twoje imię (które powinno znajdować się u góry twojego CV) może być nieco większe.

Bądź konsekwentny

Nie nadużywaj wielkich liter, pogrubień, kursywy, podkreśleń ani innych funkcji podkreślających. Znowu podstawowe działa najlepiej. Zachowaj spójność podczas formatowania.

Na przykład, jeśli pogrubisz nagłówek sekcji, pogrub je wszystkie. Upewnij się, że wszystkie punkty są wcięte w tej samej ilości, a wyrównanie i odstępy są spójne.

Jak wybrać czcionkę

LUB:

Potwierdzanie wyboru czcionki

Menedżerowie ds. Wynajmu mogą czytać twoje CV na ekranie, ale jest też całkiem prawdopodobne, że wydrukują kopię Twojego CV. Więc po wybraniu czcionki i rozmiaru czcionki, zawsze dobrze jest wydrukować kopię swojego CV. Spójrz na wydrukowane CV, aby sprawdzić, czy można go łatwo zeskanować. Jeśli musisz zmrużyć oczy, aby przeczytać, lub znaleźć czcionkę wydaje się ciasny, wybierz inny lub wybierz większy rozmiar.

Podsumowując: chcesz, aby każdy, kto zobaczy Twoje CV, będzie mógł z łatwością go przeczytać.

Jeśli możesz sam przeczytać dokument i nie używasz czcionki nowości (np. Komiksu, czcionki pisma ręcznego itp.), Prawdopodobnie dokonałeś dobrego wyboru.

Więcej porad dotyczących stylu życia