Jak wysłać CV i list motywacyjny

Przewodnik dla nowych pracowników

Jeśli nigdy nie wysłałeś e-maila i listu motywacyjnego , możesz zastanawiać się, jak to zrobić poprawnie. Z tym przewodnikiem dla nowych pracowników, uzyskaj wskazówki, których potrzebujesz, aby upewnić się, że Twoje materiały dotrą do poczty wyglądającej profesjonalnie.

Mimo że większość osób składa podania o pracę w trybie online lub e-mailem, czasami pracodawca poprosi kandydatów o wznowienie maili i listów motywacyjnych. Innym razem, osoby ubiegające się o pracę, które naprawdę chcą wyróżnić się z tłumu w swoich materiałach aplikacyjnych do potencjalnych pracodawców, aby upewnić się, że ich życiorysy i listy motywacyjne nie są nieprzeczytane w ogólnej skrzynce e-mail.

Czy CV i list motywacyjny powinny być zszyte lub przycięte papierem?

Większość pracodawców przeskanuje twoje CV do bazy danych lub skopiuje i rozprowadzi je do wszystkich osób, które będą badać kandydatów. Dlatego zszywanie dokumentów nie jest dobrym pomysłem. Jest to dodatkowy krok dla pracodawcy, aby usunąć zszywki przed skanowaniem lub kopiowaniem.

Nie musisz też używać spinacza biurowego, ale możesz. Możesz po prostu układać dokumenty w stosy, umieszczając na wierzchu list motywacyjny, a następnie życiorys i inne materiały, o które poprosił pracodawca. Jeśli chcesz mieć pewność, że są one w porządku, możesz użyć spinacza biurowego.

Pamiętaj, aby podpisać list motywacyjny

Nie zapomnij podpisać listu motywacyjnego przed wysłaniem go pocztą. Twój podpis jest niewielkim sposobem na pozostawienie wrażenia na potencjalnym pracodawcy. Również podpisanie listu motywacyjnego pokazuje, że jesteś profesjonalistą, który rozumie zawiłości procesu zatrudnienia.

Mailing CV i list motywacyjny

Wysyłając swoje materiały aplikacyjne, możesz użyć koperty manila (9 X 12) lub złożyć i umieścić je w kopercie o rozmiarze biznesowym. Preferowana jest koperta manila, ponieważ łatwiej będzie zeskanować lub skopiować swoje CV i listy, jeśli nie zostały złożone.

Zamiast po prostu włożyć swoją aplikację do koperty, możesz kupić folder ze sklepu z artykułami biurowymi lub nawet ze sklepu z artykułami spożywczymi.

Za kilka dolarów możesz kupić kilka folderów w różnych kolorach. Jeśli chcesz być jeszcze bardziej konkurencyjnym kandydatem do pracy, kup folder zawierający wizytówki i umieść go w wyznaczonym miejscu. Najprawdopodobniej będziesz musiał pójść do sklepu z artykułami biurowymi na taki folder lub zamówić pakiet online.

Jeśli nie masz wizytówek, zamów je. Są stosunkowo niedrogie. Być może zastanawiasz się, co umieścić na wizytówce, jeśli nie masz pracy, ale nawet jeśli nie jesteś zatrudniony w konkretnej firmie, wizytówka może zawierać Twoje imię i nazwisko, adres e-mail, numer telefonu komórkowego i preferowaną przez Ciebie firmę. tytuł, np. konsultant, pisarz, artysta, adwokat, pedagog lub księgowy.

Jeśli szukasz pracy, możesz nie być zachwycony perspektywą wydawania pieniędzy na podanie o pracę, ale czasami musisz wydawać pieniądze na zarabianie pieniędzy.

Zawijanie

Po zaprezentowaniu materiałów aplikacji w najbardziej odpowiedni sposób, umieść je w kopercie i pamiętaj o dodaniu wystarczającej opłaty pocztowej. Możesz udać się bezpośrednio na pocztę i zważyć kopertę, aby upewnić się, że jest wystarczająco dużo. A jeśli jest termin składania wniosków o pracę, której szukasz, wyślij swoje materiały wcześniej, aby dać aplikacji dużo czasu na dotarcie.