Dowiedz się, jak usunąć swoje CV z Internetu

Czy opublikowałeś swoje CV online, a potem o nim zapomniałeś? Tak stało się z Jennifer, która wysłała mi ostatnio e-maila i zapytała, jak może usunąć swoje CV z Internetu.

Dokonała wyszukiwania w Google dla swojego imienia i nazwiska, a pierwszy wpis w wynikach wyszukiwania był życiorysem, który opublikowała na stronie Indeed.com i upubliczniono. Ma nową pracę i nie chce już, aby jej życiorys był już online.

Nie szuka pracy i na pewno nie chce, żeby jej nowy pracodawca uważał ją za swoją.

Jak usunąć swoje CV z Internetu

Jeśli nie pamiętasz, gdzie zostały opublikowane, usunięcie CV nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Dlatego, by móc korzystać z dalszych informacji, gdy szukasz pracy, dobrze jest utworzyć listę witryn, z których korzystasz. Śledź wszystkie swoje nazwy użytkownika i hasła i nie używaj tych samych dla stron z ofertami, tak jak w przypadku osobistych loginów.

Co więcej, utwórz nowe konto e-mail, aby używać go tylko do wyszukiwania ofert pracy. Użyj tego adresu e-mail do wszystkich swoich kont i zachowaj listę haseł. Ponownie, nie używaj tego samego hasła, jakiego używasz do swoich kont osobistych. Łatwiej będzie nie tylko śledzić korespondencję, ale także chronić twoją prywatność i uniknąć kradzieży tożsamości .

Jeśli masz listę witryn, w których zarejestrowałeś się i dane logowania, powinieneś być w stanie usunąć lub uczynić swoje CV prywatnym, aby nie było możliwe ich przeglądanie przez pracodawców.

Kiedy nie pamiętasz, gdzie go wysłałeś

Jeśli nie masz listy i / lub nie pamiętasz, gdzie opublikowałeś swoje CV, ważniejsze kopie do usunięcia to te, które pojawiają się publicznie. Aby je znaleźć, wyszukaj w Google nazwisko i słowo "wznów". Jeśli opublikowałeś swoje CV, aby każdy mógł je zobaczyć, powinno się pojawić.

Możesz również wyszukać nieco bardziej szczegółowo i dołączyć kilka słów kluczowych, które znasz w swoim CV. Na przykład wyszukaj w Google nazwę, stanowisko, firmę.

Sprawdź ustawienia prywatności

W przypadku niektórych stron z ofertami pracy, zwłaszcza tych, które mają komponent sieciowy, możesz zostawić swoje CV online, ale ograniczyć, kto może je zobaczyć. Sprawdź ustawienia prywatności. Możesz zmienić widoczność życiorysu z publicznego na ograniczony lub prywatny.

Jak usunąć swoje CV

Kiedy zdecydujesz, że chcesz, aby twoje CV zostało usunięte, zaloguj się do strony, w której pisałeś i usuń lub usuń swoje CV. Jeśli nie pamiętasz swojej nazwy użytkownika i hasła, postępuj zgodnie z instrukcjami na stronie, aby pobrać zagubioną nazwę użytkownika / hasło.

Innym sposobem sprawdzenia, gdzie jesteś online, jest powrót do starych wiadomości e-mail. Powinieneś otrzymać wiadomość e-mail z potwierdzeniem podczas zakładania konta na tablicy ogłoszeń. Możesz również otrzymać wiadomości e-mail od potencjalnych pracodawców. Gdy znajdziesz utworzone konto, będziesz mógł się zalogować i usunąć swoje CV lub uczynić je prywatnym, aby nie było widoczne dla pracodawców.

Zaktualizuj swoje dane

Podczas sprawdzania CV, poświęć czas na zaktualizowanie kont związanych z karierą online.

Nigdy nie wiesz, kiedy będziesz ich potrzebować w przyszłości. Jeśli masz profil na LinkedIn, poświęć trochę czasu, aby zaktualizować go o najnowsze informacje o zatrudnieniu. Jeśli posiadasz VisualCV lub inną wersję online swojego CV , a chcesz zachować to konto, poświęć trochę czasu, aby upewnić się, że wszystkie informacje są aktualne.