Darmowe przykłady zawodowe CV i wskazówki dotyczące pisania

jamesteohart / IStock

Czy musisz napisać lub zaktualizować CV, aby ubiegać się o pracę? CV jest dokumentem, który służy do ubiegania się o pracę, która zawiera opisy twojego wykształcenia, doświadczenia, umiejętności i osiągnięć. Twój życiorys oferuje okno z twoją historią zawodową i jest jednym z najważniejszych dokumentów w twoim poszukiwaniu pracy, ponieważ zapewnia istotne pierwsze wrażenie na komisji zatrudniającej.

Wybierz odpowiednie CV dla Twojego doświadczenia zawodowego

Zanim zaczniesz pisać swoje CV, wybierz rodzaj CV, który podkreśla twoje mocne strony i osiągnięcia, sprawdź, jakie informacje zamieścić w CV i przykłady każdej części CV , a następnie wybierz typowy format CV .

Podczas przeglądania szablonów i przykładów wybierz format, który najlepiej pasuje do Twojej sytuacji. Chociaż wszystkie życiorysy powinny zawierać informacje na temat twoich doświadczeń zawodowych i edukacyjnych, a także twoich umiejętności i osiągnięć, istnieją różne sposoby prezentacji tych informacji.

Na przykład, jeśli masz znaczną lukę w zatrudnieniu od ostatniej pozycji, możesz użyć CV funkcjonalnego zamiast chronologicznego.

Ponad 100 darmowych przykładowych CV i szablonów

Przejrzyj następujące szablony, które pasują do różnych sytuacji związanych z zatrudnieniem, aby znaleźć inspirację do napisania własnego CV. Pamiętaj, że Twoje CV musi zaimponować menedżerowi ds. Rekrutacji na tyle, aby uzyskać wywiad. Oznacza to, że musi być doskonały.

Podstawowe próbki wznowienia

Bez względu na to, ile i jakie masz doświadczenie zawodowe, istnieje format CV, który sprawi, że Twoje kwalifikacje będą błyszczeć. Zapoznaj się z poniższymi przykładami, aby zdecydować, który format jest dla Ciebie najlepszy.

Wznawia się, aby promować swoje kwalifikacje

Życiorysy na dzisiejszym rynku pracy nie są już tylko streszczeniem doświadczenia zawodowego (jak było trzydzieści lat temu). Są to raczej dokumenty marketingowe, które najlepiej pokazują, w jaki sposób twoje kwalifikacje idealnie pasują do tych wymaganych w ogłoszeniu o pracę. Podkreślanie kwalifikacji jest szczególnie ważne, ponieważ wielu pracodawców korzysta z zautomatyzowanych systemów śledzenia kandydatów, którzy są zaprogramowani do wyszukiwania fraz kluczowych związanych z ich pożądanymi kwalifikacjami u swoich kandydatów. Oto jak sprawić, by twoje kwalifikacje "pop" w twoim CV.

CV w specjalnych okolicznościach

Dzisiejsza trajektoria kariery dla ludzi jest zupełnie inna niż dla ich dziadków. Dawno minęły czasy, kiedy można było oczekiwać pracy całego życia, bez przerwy, dla jednego pracodawcy. Częściowo wynika to z "Wielkiej recesji" od 2007 do 2009 roku, kiedy wiele osób straciło pracę.

Jednak młodsi pracownicy są coraz bardziej skłonni do "posuwania się do pracy", aby znaleźć idealną równowagę życiową. Może to oznaczać zmianę kariery zawodowej, decyzję o pozostaniu w domu z małymi dziećmi, a nawet podjęcie "czasu wolnego" z kariery zawodowej na podróż lub pracę wolontariacką. Przejrzyj poniższe przykłady, aby uzyskać pomoc w rozwiązywaniu konkretnych sytuacji i nietradycyjnych historii pracy.

Wznów próbki: wymienione według typu kandydata

Życiorys pracownika na poziomie podstawowym wygląda na ogół inaczej niż życiorys zawodowca w połowie kariery. Podczas gdy doświadczeni pracownicy mogą polegać na historii swojej kariery zawodowej, aby uzyskać mocną argumentację za kandydowaniem do pracy, nowi absolwenci mogą potrzebować zamiast tego pokazać swoje kwalifikacje i potencjał.

Przejrzyj przykłady obu typów CV.

Więcej Resume Examples: Listed by Job

Spójrz na te przykładowe życiorysy, uporządkowane według tytułu i dziedziny.

Rachunkowość i finanse : Osoby z silnymi umiejętnościami matematycznymi i analitycznymi często prowadzą karierę w dziedzinie usług księgowych i finansowych. Zgodnie z Podręcznikiem Biura Perspektywicznego Zatrudnienia Biura (BLS) przewidywana stopa wzrostu dla tych miejsc pracy wynosi 10-11%.

Opieka nad dziećmi / Edukacja: Nauczyciele są obecnie bardzo poszukiwani w wielu częściach kraju; Oczekuje się, że zapotrzebowanie na nauczycieli szkół średnich wzrośnie o 8% w okresie od 2016 do 2026 r. Forma nauczania lub życiorysu opieki nad dziećmi będzie różna, w zależności od poziomu doświadczenia i poziomu nauczania, na który ma się uczyć.

Komunikacja / Marketing / Public Relations: Tak, miejsca pracy dla angielskich firm - mocne umiejętności pisania i edytowania są większe (bardziej lukratywne stawki wynagrodzenia) niż kiedykolwiek wcześniej, dzięki internetowi i bogatym możliwościom w marketingu i public relations sektory.

Obsługa klienta: potrzeba zarówno cierpliwości, jak i szczerego pragnienia, aby pomóc innym w osiągnięciu doskonałych wyników w zakresie obsługi klienta. Jeśli masz silne umiejętności interpersonalne i komunikacyjne, oto, jak skonstruować życiorys, który pomoże uzyskać satysfakcjonującą pracę w dziale obsługi klienta.

Usługi związane z żywnością i hotelarstwem: w naszej gospodarce usługowej zawsze są dostępne miejsca pracy dla osób, które lubią wyzwania i nagrody związane z pracą w restauracji. Oto, jak stworzyć skuteczne CV dla pozycji przedniej i tylnej.

General Business / Management: Zgodnie z badaniem przeprowadzonym w 2016 roku przez National Center for Education Statistics Departamentu Edukacji USA, więcej studiów licencjackich i magisterskich uzyskano w dziedzinie biznesu niż w jakimkolwiek innym zawodzie. Przeszkoleni w celu wypełnienia kluczowych funkcji przywódczych, skuteczni menedżerowie są wykwalifikowani w zakresie rozwoju organizacyjnego, nadzoru i szkolenia pracowników, rozwiązywania konfliktów, zarządzania projektami i zgodności z przepisami.

Zasoby ludzkie: Pracownicy działu zasobów ludzkich (HR) mogą być specjalistami ds. Zasobów ludzkich (którzy koncentrują się na określonej dziedzinie, np. Rekrutacją i zatrudnianiem) lub działaczami HR (wykonującymi wszystkie funkcje HR dla organizacji).

Technologie informacyjne (IT): Dzięki wizjonerom takim jak Bill Gates i Steve Jobs branża IT rozwija się. W przeciwieństwie do CV dla większości innych zawodów, IT wznawia potrzebę podkreślenia silnych umiejętności technicznych kandydata; użyteczną strategią może być dołączenie tabeli technicznej zawierającej sprzęt i oprogramowanie, z których jeden jest biegły.

Produkcja i inżynieria: Pomimo outsourcingu, perspektywy rozwoju kariery w sektorze inżynieryjnym i produkcyjnym są nadal silne - w 2014 roku w Stanach Zjednoczonych było 1,6 miliona stanowisk inżynieryjnych.

Medycyna / opieka zdrowotna: wraz ze starzeniem się pokolenia "Baby Boom" i rozwojem cudownych nowych terapii medycznych i technologii, nigdy nie było lepszego czasu na wejście do branży medycznej. Oto jak skupić się na kilku bardzo popularnych rolach opieki zdrowotnej.

Sektor non-profit: według danych Biura Statystyki Pracy, większość miejsc pracy non-profit znajduje się w sektorach opieki zdrowotnej i pomocy społecznej. Oto przykłady dość "konserwatywnego" stylu życiorysów wykorzystywanych do zadań non-profit.

Administracja biurowa: Żadna firma nie może działać sprawnie, jeśli brakuje jej specjalistów administracyjnych, którzy są biegli w przetwarzaniu danych, przyjmowaniu telefonów i biur, planowaniu, zakupie zaopatrzenia i prowadzeniu dokumentacji. Od 2016 r. W USA pracowało 3 990 400 sekretarzy i asystentów administracyjnych.

Sprzedaż: jako specjalista ds. Sprzedaży Twoje CV jest najpotężniejszą kartą telefoniczną - powinno być zaprojektowane w celu zademonstrowania, dzięki entuzjastycznemu językowi i wykorzystaniu perswazyjnych przykładów, silnych umiejętności sprzedaży, które masz do zaoferowania.

Sezonowe oferty pracy: Jeśli jesteś studentem, który potrzebuje czesnego lub pieniędzy na gaz, sprawdź te letnie prace (mądre słowa: zacznij stosować dobrze przed zakończeniem okresu Wiosny, ponieważ może być dużo konkurencji ze strony innych studentów na te stanowiska ).

Wykwalifikowani handlowcy: Oto, jak wyraźnie zaprezentować potencjalnym pracodawcom wyspecjalizowane umiejętności, które opracowałeś, poprzez szkolenie certyfikacyjne lub staż.

Międzynarodowe próbki wznowienia

Życiorysy w krajach innych niż Stany Zjednoczone są zwykle nazywane "Życiorysami" (CV) i mogą wymagać podania danych osobowych (takich jak data urodzenia, płeć i stan cywilny), które byłyby nielegalne dla amerykańskiego pracodawcy. żądanie.

Jak zacząć: Warto poświęcić czas i wysiłek, aby stworzyć profesjonalne CV . Artykuły te, Zbuduj życiorys w 7 łatwych krokach i 10 najlepszych poradach pisania CV , pomagają usunąć tajemnicę z procesu i dadzą ci narzędzia, których potrzebujesz, aby zaprezentować siebie, swoje doświadczenie i umiejętności zawodowe w najlepszym świetle .