Jak wysłać e-mail z CV

Wskazówki dotyczące wysyłania e-mailem CV i listu motywacyjnego do pracodawcy

Czy chcesz wysłać e-mail z CV, aby ubiegać się o pracę? Jaki jest najlepszy sposób na zrobienie tego? Gdy wysyłasz e-mail z CV, ważne jest, aby postępować zgodnie z instrukcjami pracodawcy, jak przesłać list motywacyjny i wznowić.

Praca powinna zawierać szczegółowe informacje o tym, w jaki sposób należy się ubiegać. Jeśli jest to e-mailem, możesz uzyskać poradę, jaki format powinieneś użyć w swoim CV, co uwzględnić w temacie wiadomości e-mail i kiedy pracodawca musi ją otrzymać.

Kiedy nie ma instrukcji, najprostszym sposobem na przesłanie CV jest załącznik. To pozwoli zachować treść i format CV. Twój list motywacyjny może być dołączony lub napisany w wiadomości e-mail.

Wskazówki dotyczące wysyłania CV do pracodawcy

Wybierz format CV CV

Pracodawca może chcieć, aby twoje CV zostało dołączone do wiadomości e-mail i wysłane w określonym formacie, zazwyczaj jako dokument Microsoft Word lub PDF.

Ubiegając się o zatrudnienie za pośrednictwem poczty elektronicznej, skopiuj i wklej list motywacyjny do wiadomości e-mail lub napisz list motywacyjny w treści wiadomości e-mail .

Zapisz swój dokument CV

Jeśli ogłoszenie o pracy prosi o przesłanie załącznika, wyślij CV jako dokument PDF lub Word. Jeśli posiadasz oprogramowanie do edycji tekstu inne niż Microsoft Word, zapisz swoje CV jako dokument Word (doc lub doc). Plik, Zapisz jako powinien być dostępny w twoim programie. Oto porady dotyczące wyboru nazwy pliku dla Twojego CV .

Aby zapisać dokument w formacie PDF, w zależności od edytora tekstu można wybrać opcję Plik, Drukuj do Adobe PDF. Jeśli nie, istnieją darmowe programy, których możesz użyć do przekonwertowania pliku na plik PDF.

Niektórzy pracodawcy nie akceptują załączników. W takich przypadkach wklej swoje CV do wiadomości e-mail jako zwykły tekst.

Użyj prostej czcionki i usuń fantazyjne formatowanie. Nie używaj HTML. Nie wiesz, jakiego klienta poczty używa pracodawca, więc jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ pracodawca może nie widzieć sformatowanej wiadomości w taki sam sposób jak Ty.

Opcje wysyłania listu motywacyjnego

Ubiegając się o zatrudnienie za pośrednictwem poczty elektronicznej, możesz skopiować i wkleić list motywacyjny do wiadomości e-mail lub napisać list motywacyjny bezpośrednio w treści wiadomości e-mail.

Możesz również wysłać list motywacyjny jako załącznik, w tym samym formacie, co CV. Jeśli wysyłasz list motywacyjny jako załącznik, użyj tej samej konwencji nazewnictwa, co w przypadku CV, np. Janedoecoverletter.doc.

Pamiętaj, aby uważnie przeczytać instrukcje dotyczące podania o pracę: czasami firmy chcą, aby wszystkie Twoje materiały były wysyłane jako jeden dokument PDF lub Word, a innym razem, by miały osobne załączniki dla każdego dokumentu.

Jeśli wyślesz list jako załącznik , nadal dołączaj krótkie wprowadzenie do wiadomości e-mail, podając pracę, o którą się ubiegasz, i zauważ, że załączone jest twoje CV i list motywacyjny .

Nie zapomnij szczegółów

Temat wiadomości e-mail
Upewnij się, że podajesz pozycję, o którą się ubiegasz w temacie wiadomości e-mail, więc pracodawca jest jasny, o jaką pracę ubiegasz się.

Dołącz swój podpis
Dołącz podpis wraz z danymi kontaktowymi, aby menadżer ds. Rekrutacji łatwo mógł się z Tobą skontaktować.

Ponowne sprawdzanie i ponowne sprawdzanie

Sprawdź pisownię i sprawdź gramatykę oraz wielkie litery . Pracodawcy oczekują tego samego poziomu profesjonalizmu w e-mailu, co w korespondencji papierowej. Wiele programów pocztowych ma wbudowane moduły sprawdzania pisowni, których możesz użyć. Możesz też napisać wiadomość na okładkę w edytorze tekstów, sprawdzić pisownię i gramatykę i wkleić ją do wiadomości e-mail.

Bez względu na to, jak je piszesz, pamiętaj, aby nie polegać wyłącznie na sprawdzaniu pisowni, które może pomijać wiele błędów gramatycznych i ortograficznych. Skosztuj swojej wiadomości sam i rozważ przyjrzenie się jej także przyjaciołom.

Wyślij wiadomość e-mail z testem

Zanim klikniesz "wyślij", wyślij do nas wiadomość e-mail z testem, aby upewnić się, że aplikacja jest idealna i czy można z niej skorzystać.

Załącz swoje CV, a następnie wyślij najpierw wiadomość do siebie, aby sprawdzić, czy formatowanie działa. Otwórz załącznik, aby upewnić się, że podłączyłeś właściwy plik we właściwym formacie i że został on poprawnie otwarty. Jeśli wszystko jest gotowe, wyślij je do pracodawcy. Jeśli nie, zaktualizuj swoje materiały i wyślij wiadomość testową do siebie.

E-maile z CV i list motywacyjny

Przykład wiadomości e-mail z załączonym CV
Przykładowy list przewodni e-mail do użycia, gdy wysyłasz swoje CV jako załącznik do wiadomości e-mail.

Przykładowy e-mail z załączonym CV
Przykładowy list przewodni e-mail zawierający życiorys zawarty w treści wiadomości e-mail.

Szablon listu motywacyjnego e-mail
Szablon do użycia podczas tworzenia listu motywacyjnego e-mail.

Przykład wiadomości e-mail z listem motywacyjnym
Przykładowy e-mail z listem przewodnim, którego można użyć do ubiegania się o pracę.

List z zapytaniem o e-mail
Wyślij e-maila z listem motywacyjnym, pytając o możliwe otwarcia ofert pracy.

List motywacyjny e-mail - praca w niepełnym wymiarze godzin
Przykładowy list motywacyjny e-mail dotyczący ubiegania się o pracę na część etatu.

Email List motywacyjny - lato
Przykładowy list motywacyjny e-mail dotyczący ubiegania się o letnią pracę.

Więcej o CV: Jak stworzyć CV w siedmiu łatwych krokach