Dowiedz się, jak uruchomić ratowanie zwierząt

Rozpoczęcie ratowania zwierząt lub schronienia wymaga odpowiedniego planowania, przygotowania obiektu i dedykowanych działań związanych z gromadzeniem funduszy.

Wstępne rozważania

Pierwszym krokiem jest ustalenie, jakiego rodzaju zwierzęta chcesz uratować, oraz ile zwierząt możesz odpowiednio zapewnić w swoim zakładzie. Ponieważ opieka nad zwierzętami jest obowiązkiem przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, prawdopodobnie będziesz potrzebował skorzystać z pomocy wolontariuszy lub pełnoetatowych pracowników (lub obu).

Będziesz musiał wymyślić dobre imię na ratunek, a także zaprojektować logo do celów reklamowych. Broszury i wizytówki będą przydatne w reklamach i powinny mieć wyraźne logo. Konieczne będzie również skonfigurowanie dedykowanej linii telefonicznej, skrytki pocztowej i strony internetowej, aby ułatwić podejmowanie działań adopcyjnych.

Doświadczenie i trening

Nawet jeśli masz duże doświadczenie w pracy ze zwierzętami, dobrze jest poświęcić trochę czasu na zgłaszanie się do lokalnych schronisk lub ratowanie, aby dowiedzieć się, jak działają. Pomocna jest praktyczna wiedza na temat zdrowia zwierząt, pierwszej pomocy dla zwierząt i RKO dla zwierząt domowych.

Lokalizacja

Ważne jest, aby sprawdzić przepisy dotyczące zagospodarowania przestrzennego dla terenu, który planujesz użyć dla swojego obiektu ratunkowego. Ponadto należy ocenić, czy struktury na lądzie (jeżeli są one wcześniej istniejące) mogą zostać przekonwertowane do twoich celów, lub jeśli będą potrzebne nowe konstrukcje.

Placówka musi mieć sekcje do oddzielania psów od kotów, karmiących matek z potomstwem z ogólnej populacji, małych zwierząt z dużych zwierząt i młodych zwierząt od dorosłych.

Obszary izolacyjne są również niezbędne do kwarantanny nowych dodatków, aby jakiekolwiek choroby zakaźne nie były przenoszone na zdrowe zwierzęta.

Względy prawne

Jeśli twoja grupa ratunkowa może kwalifikować się do uzyskania statusu non-profit (znanego również jako 501 (c) 3), darczyńcy będą mogli odpisać swój wkład pieniędzy, żywności i dostaw.

Po wypełnieniu odpowiedniej dokumentacji w Internal Revenue Service, uzyskanie statusu organizacji non-profit może zająć od trzech do sześciu miesięcy (lub więcej).

Powinieneś sprawdzić licencje wymagane przez twoje miasto i państwo. Najprawdopodobniej będziesz potrzebować zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej, a niektóre miejscowości wymagają również licencji hodowlanej.

Ważne jest, aby formularze zwolnienia zostały przygotowane do użycia, gdy zwierzę zostanie wyrzucone lub przyjęte. Dobrze jest także, aby wolontariusze lub osoby zapewniające dom zastępczy podpisały również podstawowy formularz zwolnienia.

Pozyskiwanie funduszy i darowizny

Program członkowski może zbierać regularne fundusze od miłośników zwierząt w społeczności. Strona internetowa i biuletyn e-mailowy powinny być dostępne dla twoich członków, aby pokazać, co jest osiągane przy ich wsparciu. Pamiętaj, aby wysyłać potwierdzenia darowizn.

Inne działania związane z pozyskiwaniem funduszy obejmują ubieganie się o granty i darowizny, organizowanie wydarzeń związanych z korzyściami (kolacja, pokazy mody lub pokazy sztuki), zwracanie się do lokalnych firm z branży zwierzęcej o przechowywanie słoików z darowiznami na ich biurku, wyszukiwanie w mediach i sprzedaż przedmiotów takich jak koszulki i kapelusze z nazwą i logo ratownika.

Darowizny towarów i usług są często tak samo ważne jak wkłady finansowe. Firmy produkujące karmy dla zwierząt domowych mogą oferować zdyskontowane lub bezpłatne torby z żywnością.

Hotele mogą zapewniać starą pościel i ręczniki do użytku w klatkach. Stojaki na gazety mogą przekazywać niesprzedane papiery. Lokalni fotografowie mogą wyrazić zgodę na robienie zdjęć zwierząt na swoją stronę lub broszury.

Pomoc weterynaryjna

Ważne jest nawiązanie dobrych relacji z lokalnym weterynarzem. Wiele psów i kotów, które zwróciły się do grup ratowniczych, potrzebuje usług narkotycznych i nijakich, podstawowych szczepień i leków. Niektórzy weterynarze mogą zgodzić się na zdyskontowanie kosztów usług medycznych dla zwierząt ratowniczych, a nawet wykonywanie pracy pro bono.

Ewidencjonowanie

Dokładne zapisy muszą być przechowywane przez cały czas. Darowizny powinny być starannie rejestrowane dla celów podatkowych. Szczegółowe karty klatek i pliki powinny być przechowywane dla każdego zwierzęcia. Należy również złożyć wszystkie formularze zwolnienia i przyjęcia.

Ubezpieczenie

Będziesz musiał uzyskać polisę ubezpieczeniową obejmującą odpowiedzialność i inne potrzeby.

Pokrycie ochroni cię w przypadku, gdy zwierzę zostanie ugryzione lub zranione przez zwierzę lub zostanie ranne w inny sposób na terenie.

Koordynuj z innymi ratunkami i schroniskami

Ważne jest ustanowienie relacji z innymi schroniskami, ludzkimi społeczeństwami i urzędami kontroli zwierząt. Poinformuj ich, jakie gatunki zwierząt chcesz zaakceptować w swoim programie ratunkowym, i ustaw regularne wizyty, aby sprawdzić ich populacje pod kątem możliwych rat.

Dodatkowe źródła informacji

Informacje na temat zakładania schronienia można również znaleźć na stronie internetowej Human Society of the United States (HSUS).