Criminologist Salary and Criminal Justice Career Info

Jeśli rozważasz zdobycie dyplomu kryminalistyki lub wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych, prawdopodobnie będziesz chciał w pewnym momencie zastanowić się nad swoim potencjałem zarobkowym. Oczywiście, pieniądze to nie wszystko, ale zawsze dobrze jest mieć pojęcie o tym, ile możesz oczekiwać, decydując się na ścieżkę kariery. I właśnie dlatego musisz wiedzieć z góry, ile pieniędzy możesz zarobić praca w wymiarze sprawiedliwości kryminalnej.

Dla tych z was, którzy są na granicy wyboru kariery lub studiów, lub zastanawiacie się, czy kariera w dziedzinie wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych lub kryminologii będzie warta twojego czasu, oto lista rodzajów dostępnych miejsc pracy i tego, co Ty mogą spodziewać się zarobku na początku kariery.

Dane dotyczące wynagrodzeń pochodzą z Federalnego Biura Statystyki Pracy Stanów Zjednoczonych, SimplyHired i Payscale.com, a także zawierają szacunkowe zakresy początkowe, a nie potencjał zarobkowy w czasie. Wynagrodzenie może się znacznie różnić w zależności od poziomu wykształcenia, regionu geograficznego i wcześniejszych doświadczeń.

 • 01 Crime Analyst - od 34 000 do 50,00 USD

  Analitycy kryminalni dostarczają służbom zajmującym się egzekwowaniem prawa zbieranie informacji i usługi analizy statystycznej. Wykrywają tendencje i identyfikują pojawiające się problemy, które mogą wymagać uwagi lub interwencji policji.

  Analitycy pomagają dowódcom policji ustalić, jak najlepiej przydzielić swoje zasoby i personel, aby zapobiegać przestępstwom, i przeglądają raporty policyjne i inne źródła danych, aby pomóc śledczym w rozwiązywaniu przestępstw.

 • 02 Kryminolog - 40 000 do 70 000 USD

  Podobnie jak analitycy kryminologii, kryminolodzy badają dane i trendy. W przeciwieństwie do analityków kryminologii, kryminolodzy wykorzystują swoją wiedzę, aby dowiedzieć się, jak przestępczość wpływa na społeczeństwo.

  Kryminolodzy najprawdopodobniej będą pracować w uczelni lub na uczelniach prowadzących badania lub w organach ustawodawczych publikujących propozycje dotyczące polityki publicznej.

  Studiują przestępczość, jej przyczyny i wpływ oraz doradzają ustawodawcom i organom wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych, w jaki sposób najlepiej opracować odpowiednie rozwiązania w celu zmniejszenia przestępczości na poziomie społecznym.

 • 03 Urzędnicy ds. Korekty - od 26,000 do 39 000 USD

  Urzędnicy ds. Korekty mają bardzo trudną pracę i często są opłacani na niższym szczeblu skali, jeśli chodzi o miejsca pracy w sądownictwie kryminalnym i kryminologii . To jednak nie odbiega od ważnej usługi, którą świadczą.

  Urzędnicy ds. Korekty pracują w więzieniach, więzieniach i innych zakładach karnych oraz pilnują więźniów. Służą one ochronie więźniów, których pilnują przed sobą, a także chronią społeczeństwo przed więźniami.

 • 04 Detektywi i kryminaliści - od 36 000 do 60 000 USD

  Jeśli rozwiązywanie przestępstwa jest twoją sprawą, praca jako detektyw jest dla ciebie świetną opcją. Detektywi mogą być przypisani do dowolnej liczby wyspecjalizowanych przestępstw i podejmować złożone dochodzenia, które mogą okazać się zarówno trudne, jak i fascynujące.

  Praca jako detektyw zapewnia cenne umiejętności, które mogą być wykorzystane do rozwoju kariery, a jednocześnie zapewnia wystarczającą różnorodność i wyzwanie do spędzenia całej kariery.

  Zazwyczaj praca jako detektyw nie jest pracą na poziomie podstawowym, ale przeniesieniem lub awanowaniem z szeregów policyjnych. Jeśli zastanawiasz się nad karierą w egzekwowaniu prawa, znalezienie drogi do detektywa jest świetnym celem, do którego należy dążyć.

 • 05 Technik kryminalistyki - 33 000 USD do 50 000 USD

  Technicy zajmujący się kryminalistyką mogą służyć jako cywilni przestępcy lub jako technicy laboratoryjni. Pomagają w gromadzeniu i analizowaniu dowodów oraz w utrzymaniu łańcucha dowodowego.

  Technicy zajmujący się kryminalistyką muszą mieć doświadczenie w naukach przyrodniczych, a także szacunek, znajomość i zainteresowanie systemem wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych. Technicy zajmujący się kryminalistyką zapewniają istotne wsparcie dla śledczych w rozwiązywaniu wszelkiego rodzaju przestępstw.

 • 06 Psycholog sądowy - od 57 000 do 80 000 USD

  Psycholodzy sądowi działają w prawie każdym elemencie systemu sądownictwa karnego. Mogą oceniać i doradzać więźniom, służyć jako ekspertowi świadkowie i określać przydatność podejrzanego do osądzenia lub ich poziomu winy za przestępstwo z uwagi na ich stan psychiczny.

  Niektórzy psycholodzy sądowi współpracują z prawnikami jako konsultanci przysięgłych lub z organami ścigania jako profilerami kryminalnymi . W rzadkich przypadkach psycholodzy sądowi mogą znaleźć pracę tylko z tytułem licencjata z psychologii.

  Aby odnieść prawdziwy sukces i zmaksymalizować swój potencjał zarobkowy, będziesz chciał zdobyć połączenie stopni z psychologii, kryminologii, socjologii lub wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych i zaawansowanych stopni w pokrewnych dziedzinach.

 • 07 Specjalista ds. Zapobiegania stratom - 11 USD do 16 USD za godzinę

  US Airforce / JBSA.af.mil

  Zapobieganie stratom to świetna kariera kryminalistów na poziomie podstawowym. Praca jako specjalista od zapobiegania stratom może zapewnić potrzebne doświadczenie zawodowe dla innych wielkich karier, takich jak policja lub kuratorzy sądowi .

  Specjaliści ds. Zapobiegania stratom pracują dla firm detalicznych, aby zapobiegać i łagodzić kradzieże zarówno klientów, jak i pracowników. Podczas gdy potencjał zarobkowy może zacząć się nisko, menedżerowie ds. Zapobiegania stratom mogą zarobić nawet 50 000 $ rocznie.

 • 08 Policjant - 31 000 $ do 50 000 $

  Być może jedna z pierwszych karier, które przychodzą ci na myśl, kiedy myślisz o kryminologii, policjanci są na pierwszej linii odpowiedzi społeczeństwa na przestępczość.

  Oficerowie patrolują swoje społeczności, pomagają niepełnosprawnym kierowcom, dokonują aresztowań i pomagają rozwiązywać spory. Główną funkcją policji jest egzekwowanie praw i obrzędów, ale ta rola znacznie rozszerzyła się na wszystkie rodzaje usług społecznych.

  Praca jako policjant może zapewnić możliwości awansu i niezbędnego doświadczenia, aby przejść do stanowiska detektywa lub śledczego lub zostać zatrudnionym jako agent specjalny.

 • 09 Polygraph Examiner - 56,000 USD (średnia)

  Egzaminatorzy poligrafów są przeszkoleni w zakresie przeprowadzania testów wykrywaczy kłamstw. Odbywają wysoce wyspecjalizowane szkolenia i znajdują się na wszystkich poziomach egzekwowania prawa, a także w sektorze prywatnym.

  Ich usługi mogą być wykorzystywane do kontroli przed zatrudnieniem lub dochodzeń administracyjnych i karnych. Podczas gdy wielu badaczy poligrafów jest zaprzysiężonych funkcjonariuszy organów ścigania, niekoniecznie jest to wymóg.

 • 10 Kurator i urzędnik kontroli wspólnotowej - 29 000 USD do 45 000 USD

  Kuratorzy sądowi i zwolnieni z warunkowego zwolnienia nadzorują osoby, które zostały skazane za przestępstwo i które zostały wydane albo w ramach wyroku, albo w celu redukcji kary więzienia.

  Ci oficerowie stoją przed ogromnymi wyzwaniami w monitorowaniu i doradzaniu ludziom, aby pomóc im w rehabilitacji i przywróceniu życia na właściwe tory.

  Kuratorzy sądowi i inspektorzy wspólnotowi sprawują kontrolę nad stażystami i zwolnionymi warunkowo, upewniając się, że przestrzegają warunków swoich wyroków i że nie mają kłopotów.

 • 11 Special Agents - od 47 000 do 80 000 USD

  Specjaliści pracują dla federalnych organów ścigania i państwowych organów dochodzeniowych. Agenci zazwyczaj specjalizują się w takich obszarach, jak przestępstwa finansowe, oszustwa, siły zadaniowe terrorystów, poważne napady i brutalne przestępstwa.

  Przyjmują złożone sprawy i ściśle współpracują z państwowymi i lokalnymi organami ścigania. Od agentów może wymagać intensywnej podróży, wykonywania tajnych zadań i prowadzenia długich i rozległych dochodzeń.