Dowiedz się o różnych pozycjach agentów federalnych

Są to najbardziej interesujące i konkurencyjne zadania w zakresie egzekwowania prawa

Niewiele tytułów zawodowych niesie ze sobą tyle fascynacji i intryg, co agenta specjalnego. Najprawdopodobniej termin ten natychmiast przywołuje obrazy tajnych agentów i mężczyzn w czarnych garniturach i ciemnych okularach przeciwsłonecznych, z których wszyscy są nazywane "Smith".

Spopularyzowane we wszelkiego rodzaju filmach i telewizji, zakłada się, że agentów specjalnych działa fascynujące przypadki i podróżuje do wielu egzotycznych miejsc.

Chociaż popularność prac specjalnych agentów jest często przesadzona, mają tendencję do płacenia wyższych pensji i bardziej intensywnego i specjalistycznego szkolenia.

Ze względu na to, co mają do zaoferowania tego rodzaju prace, trudno się dziwić, że tak wielu ludzi, którzy chcieliby znaleźć pracę w wymiarze sprawiedliwości kryminalnej lub kryminologii, byliby zainteresowani kontynuowaniem kariery agentów specjalnych. Sprawdź te wspaniałe profile kariery agenta specjalnego, aby uzyskać więcej informacji na temat agencji, specjalizacji i wymagań.

 • 01 Agenci FBI

  Być może najbardziej utalentowane i znane organy śledcze w Stanach Zjednoczonych, rząd federalny, specjalni agenci Federalnego Biura Śledczego robią to wszystko. Od oszustw finansowych po walkę z terroryzmem, FBI oferuje agentom możliwość specjalizacji w wielu dochodzeniach kryminalnych.

  Chociaż ich jurysdykcja ogranicza się do Stanów Zjednoczonych i ich terytoriów, agenci FBI działają również na całym świecie, pomagając zagranicznym organom śledczym, gdy obywatele USA są ofiarami lub podejrzanymi o pewne przestępstwa.

  Agenci FBI przechodzą szkolenie w Akademii FBI w Quantico, VA i muszą być chętni do pracy w dowolnym miejscu, w którym są przydzieleni. Istnieje wiele ścieżek zatrudnienia, w zależności od obszaru wiedzy danej osoby, poziomu wykształcenia i wcześniejszych doświadczeń w zakresie egzekwowania prawa.

 • 02 Secret Service Agents

  Pierwotni mężczyźni w czerni, tajni agenci mają dwie wyjątkowe role w egzekwowaniu prawa. Najsłynniej, tajna służba USA jest odpowiedzialna za ochronę prezydenta Stanów Zjednoczonych, a także innych wysoko postawionych urzędników USA i zagranicznych przywódców. Agenci są ekspertami w dziedzinie ochrony godności i zapewniają szkolenia dla organów państwowych i lokalnych organów ścigania.

  Oprócz ochrony POTUS, agenci Secret Service chronią amerykański system finansowy, badając przypadki prania pieniędzy, oszustw finansowych, a zwłaszcza podrabiania.

 • 03 Badacze Sił Powietrznych

  Biuro Specjalnych Badań Sił Powietrznych wspiera siły powietrzne Stanów Zjednoczonych, badając poważne i brutalne zbrodnie z udziałem personelu Sił Powietrznych, prowadząc dochodzenia wewnętrzne i zbierając informacje o siłach wroga oraz badając zagrożenia dla interesów i zasobów Sił Powietrznych.

  Modelowany według FBI, AFOSI ma szeroki zakres obowiązków śledczych wszędzie tam, gdzie obecne są siły powietrzne USA. Specjaliści pochodzą zarówno z szeregów cywilnych, jak i wojskowych i muszą być gotowi i chętni do życia i pracy niemal w dowolnym miejscu na świecie. AFOSI jest także krajowym liderem w dochodzeniach dotyczących cyberprzestępczości i prowadzi Centrum Obrony Cyberprzestępczości.

 • 04 US Army Investigators

  Podobnie jak śledczy Sił Powietrznych, agenci służb specjalnych armii amerykańskiej są odpowiedzialni za prowadzenie wewnętrznych i kryminalnych dochodzeń wojskowego i cywilnego personelu armii. Prawie każda przestępstwo związane z interesami armii może podlegać jurysdykcji Dowództwa Śledczego US Army, choć skupia się przede wszystkim na zbrodniach przemocy, oszustwach i innych poważnych naruszeniach Jednolitego Kodeksu Sprawiedliwości Wojskowej.

  Inspektorzy armii są dobrze wyszkoleni i składają się z cywilnych agentów specjalnych i personelu wojskowego. Agenci muszą być dobrze wykształceni i gotowi do pracy w dowolnym miejscu na świecie.

 • 05 Naval Criminal Investigative Services

  Być może najbardziej znany wśród wojskowych karierze organów ścigania ze względu na serial telewizyjny NCIS , specjalnych agentów w Departamencie Marynarki prowadzą poważne dochodzenia z udziałem członków US Navy i US Marine Corps.

  Agenci NCIS prowadzą niezależne dochodzenia, a także pomagają lokalnym organom ścigania, gdy lokalne dochodzenie obejmuje personel lub interesy marynarki wojennej.

 • 06 ICE / Agenci Bezpieczeństwa Krajowego

  Agenci ds. Imigracji i kontroli celnej oraz śledczy Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego pracują w Departamencie Bezpieczeństwa Wewnętrznego Stanów Zjednoczonych i prowadzą specjalistyczne dochodzenia w sprawie gróźb dla obywateli amerykańskich, a także naruszają przepisy celne.

  Agenci ICE i Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego koncentrują się przede wszystkim na tym, aby nie dopuścić do przedostania się niebezpiecznych osób do Stanów Zjednoczonych, zapobieganiu handlowi ludźmi, badaniu międzynarodowego prania pieniędzy i pomocy w działaniach na rzecz zwalczania narkotyków.

 • 07 Agenci ATF

  Pełnomocnicy Federalnego Biura ds. Alkoholu, Tytoniu, Broni Palnej i Materiałów Wybuchowych odgrywają ważną rolę w regulowaniu wad i pomagają w zachowaniu niebezpiecznej broni i materiałów z rąk przestępców.

  Przedstawiciele ATF mają zadanie zbadać handel bronią palną, śledztwo w sprawie podpalenia, nielegalną sprzedaż alkoholu i wyrobów tytoniowych oraz sprzedaż, transfer i użycie materiałów wybuchowych i materiałów wybuchowych. Agenci ATF prowadzą rozległe tajne operacje. Mogą być zmuszeni do podróży przez dłuższy czas.

 • 08 Agenci DEA

  Agencja ds. Walki z narkotykami jest federalną agencją zajmującą się zwalczaniem narkotyków. Agenci ściśle współpracują ze stanowymi, lokalnymi i zagranicznymi organami ścigania i wykonują tajne dochodzenia. Zapewniają również wsparcie wywiadowcze i szkoleniowe organom ścigania w całym kraju.

  DEA preferuje agentów do posiadania co najmniej czteroletniego stopnia. Preferowane są osoby posiadające wcześniejsze doświadczenie w zakresie egzekwowania prawa i wyższe stopnie naukowe.

 • 09 Departament Agentów Obronnych

  Amerykański Departament Obrony to ogromna biurokracja, w której znajdują się cztery oddziały sił zbrojnych amerykańskich sił zbrojnych. Podczas gdy każdy oddział ma własny specjalny organ dochodzeniowy, specjalni agenci Departamentu Obrony mają za zadanie prowadzenie dochodzeń w sprawie oszustw i przestępstw finansowych, w szczególności w odniesieniu do zamówień i egzekucji kontraktów wojskowych.

  Departament Obrony Śledczej Kryminalnej działa w celu ochrony personelu DoD, zapewniając, że zakupiony sprzęt jest dostarczany i sprawny. Podstawową misją tej służby jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim cywilnym i wojskowym personelem DoD. DCIS pomaga również innym agencjom w badaniu cyberprzestępstw i zagrożeń bezpieczeństwa narodowego.