Profil stanowiska: NCIS Special Agent Career

Praca dla służb dochodzeniowych w sprawach karnych marynarki wojennej

Przez Naval Criminal Investigative Service [domena publiczna], za pośrednictwem Wikimedia Commons

Czy jesteś zainteresowany pracą dla prawdziwie międzynarodowej agencji ścigania? Możesz rozważyć karierę jako agent specjalny ds. Służby dochodzeniowej na wypadek przestępstwa morskiego. Słynie z programu telewizyjnego NCIS , agenci specjalni z agencji cieszą się fascynującymi zajęciami z udziałem międzynarodowych tajemnic i intryg.

NCIS jest oddziałem śledczym Departamentu Marynarki Stanów Zjednoczonych. Usługa zapewnia wsparcie dochodzenia w sprawach karnych dla marynarki wojennej i korpusu piechoty morskiej.

Składa się głównie ze specjalnie wyszkolonych cywilnych specjalistów dochodzeniowych, którzy są odpowiedzialni za prowadzenie poważnych spraw karnych z udziałem personelu marynarki wojennej i mienia.

Dowiedz się więcej o karierach wojskowych służb dochodzeniowych:

Pierwotnie był to oddział Biura Marynarki Wojennej, NCIS był integralną częścią bezpieczeństwa Naval w pewnym charakterze od I wojny światowej. Obecnie usługa zatrudnia ponad 1000 agentów specjalnych pracujących w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie w prawie 40 krajach rozwiązywać poważne przestępstwa i zapobiegać terroryzmowi.

Do czego służą specjaliści NCIS?

Gdziekolwiek obecna jest Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych, reprezentowany jest NCIS. Agenci są odpowiedzialni za śledztwo w sprawie zbrodni, które dotyczą personelu marynarki wojennej, ich rodzin, a także sprzętu i mienia marynarki wojennej.

W szczególności NCIS ma jurysdykcję do prowadzenia dochodzenia w sprawie poważnych przestępstw, które wiązałyby się z uwięzieniem przez rok lub dłużej w oparciu o Jednolity Kodeks Sprawiedliwości Wojskowej lub kodeks karny Stanów Zjednoczonych.

Specjaliści zwykle nie badają drobnych zbrodni, wykroczeń ani czynów, które są przestępstwem tylko ze względu na związek podejrzanego z Marynarką Wojenną.

Zamiast tego koncentrują się na poważnych przestępstwach uznawanych za przestępcze w ramach dowolnej jurysdykcji, w tym na nadużyciach dzieci, rabunku, gwałtach i zabójstwach. Badacze badają również nienadzorowaną śmierć personelu marynarki wojennej, która nie jest od razu znana z powodu choroby lub innych przyczyn naturalnych.

Specjaliści NCIS przeprowadzają operacje kontrwywiadu przeciwko terrorystom. Działają na rzecz zapobiegania atakom terrorystycznym i gromadzenia informacji wywiadowczych na temat podejrzanych o terroryzm. Przeprowadzają także kontrole bezpieczeństwa w celu zapewnienia, że ​​okręty i związki okrętowe są tak bezpieczne, jak to możliwe od ataku.

Agenci zapewniają również usługi cyberbezpieczeństwa, aby zapewnić bezpieczeństwo systemów danych morskich. Agenci działają w celu wykrywania, udaremniania i przechwytywania hakerów oraz zapobiegania atakom wirusów i złośliwego oprogramowania.

Praca specjalnego agenta NCIS często obejmuje:

Specjaliści NCIS są przydzielani do stacji marynarki wojennej i baz amerykańskiego korpusu piechoty morskiej na całym świecie, a oficer śledczy stacjonuje na każdym lotniskowcu amerykańskim i na pokładzie dużego statku szturmowego na morzu.

Agenci mogą pracować wyczerpująco i spędzać dni i miesiące poza domem lub na morzu podczas wykonywania zadania.

Jakie są wymagania, aby zostać agentem specjalnym NCIS?

Aby zostać uznanym za stanowisko specjalnego agenta, kandydaci muszą mieć mniej niż 37 lat lub muszą być obecnymi pracownikami federalnymi lub kwalifikować się do preferencji weteranów. Wnioskodawcy muszą również poprawić swoją wizję do 20/20, zostać obywatelem Stanów Zjednoczonych i posiadać ważne prawo jazdy.

Kandydaci są zobowiązani do posiadania co najmniej tytuł licencjata z akredytowanej instytucji. Przeprowadzone zostanie obszerne sprawdzenie przeszłości . Wnioskodawcy będą musieli mieć możliwość zakwalifikowania się do tajnej odprawy , która zazwyczaj wymaga przeprowadzenia badania wariograficznego .

Niezbędne umiejętności obejmują obserwację, krytyczne myślenie i rozwiązywanie problemów. Umiejętności pisania raportów są niezbędne, podobnie jak umiejętności komunikacji interpersonalnej.

Po nominacji kandydaci będą uczestniczyć w kursie NCIS Basic Agent w federalnym centrum szkoleniowym ds. Egzekwowania prawa w Glynco, Ga . Po ukończeniu agenci będą mogli uczyć się nowych umiejętności i specjalizacji w miarę rozwoju zawodowego.

Ile wynosi wynagrodzenie dla agentów specjalnych NCIS?

Naval Criminal Investigative Services przeprowadza okresowe zatrudnianie, zgodnie z potrzebami agencji. Aby znaleźć otwory i okazje, sprawdź na stronie USA Jobs. Specjaliści uzyskują wynagrodzenie podstawowe w wysokości około 56 000 USD rocznie, nie licząc stawek za lokalność i dodatków do egzekwowania prawa (LEAP) .

Czy kariera jako Agent specjalny NCIS jest dla ciebie odpowiednia?

Niewiele możliwości w zakresie egzekwowania prawa oferuje mobilność i różnorodność kariery zawodowej jako specjalny agent NCIS. Jeśli lubisz podróżować, cieszyć się możliwością podjęcia wielu skomplikowanych dochodzeń i mieć uznanie dla amerykańskiej armii, kariera w Naval Investigative Services może być dla ciebie idealną karierą kryminalistyczną .