Korpus dowodzenia piechoty morskiej Stanów Zjednoczonych

Często jestem pytany, jakie elementy dowodzenia są dla amerykańskiego korpusu piechoty morskiej. Wiele z poniższych informacji zostało dostarczonych przez apacherat, członka naszego forum wiadomości i byłego Marine (w rzeczywistości nie ma czegoś takiego jak "były" Marine):

Korpus Piechoty Morskiej ma "ZASIĘG TRZY." Wierzę, że został on wymyślony podczas Wojen Anny przez Edisona, który wymyślił koncepcję zespołu strażackiego, który jest używany dzisiaj. W skrócie, zasada jest taka: każdy marine ma trzy rzeczy do zmartwienia.

Trzech mężczyzn do drużyny przeciwpożarowej dowodzonej przez kaprala (tak więc w drużynie jest ich łącznie cztery, gdy policzymy lidera zespołu). Trzy ekipy strażackie do składu karabinowego dowodzonego przez sierżanta. Trzy oddziały karabinów do plutonu dowodzonego przez por . Trzy plutony karabinowe do kompanii dowodzonej przez kpt. Trzy kompanie do batalionu dowodzonego przez podpułkownika itp.

MEU

Oprócz powyższych istnieją również MEU (Marine Expeditionary Unit). Z siłą około 2200 pracowników, MEU jest zwykle zbudowany wokół wzmocnionego batalionu, kompozytowej eskadry lotniczej i grupy wsparcia serwisowego MEU.

Dowodzony przez pułkownika MEU jest wykorzystywany do rutynowych, przyszłych operacji z flotami w rejonie Morza Śródziemnego, zachodniego Pacyfiku i okresowo Oceanami Atlantyckimi i Indyjskimi. MEU jest rozmieszczany na maksymalnie czterech okrętach amfibii. Elementem walki lądowej (GCE) jest batalionowy zespół lądujący (BLT), batalion piechoty wzmocniony artylerią, amfibiami, pojazdami szturmowymi, lekkimi opancerzonymi środkami rozpoznawczymi i innymi jednostkami, tak jak wymaga tego misja i okoliczności. Lotniczy element bojowy (ACE) to eskadra piechoty o średnim poziomie, wzbogacony o cztery typy śmigłowców w eskadrę złożoną. Te jednostki to CH-53E "Super Stallions", "Sea Knights" CH-46E, "Hueys UH-1N" i "Super Cobras AH-1W". Ace mogą również obejmować stałe samoloty, takie jak odrzutowiec AV-8B "Harrier". Elementem wsparcia usługi bojowej jest MSU Service Group Support (MSSG) utworzona przede wszystkim z zasobów grup wsparcia usług siłowych. MSSG zawiera wszystkich specjalistów logistycznych niezbędnych do funkcjonowania GCE, ACE i sprzętu ekologicznego. W skład MSSG wchodzą eksperci medyczni, stomatologiczni, konserwatorzy, inżynierowie i inni eksperci techniczni. Element polecenia (CE) dostarcza polecenia i kontrolę pozostałych trzech elementów.

Oprócz dowódcy MEU i jego personelu pomocniczego, CE obejmuje wyspecjalizowane oddziały zapewniające bezpośrednią zdolność działania, zdolności łącznikowe marynarki wojennej, rozpoznanie i inwigilację oraz wyspecjalizowane narzędzia komunikacji i elektroniki.

Marine Aviation

Marines nieco inaczej układają swoje polecenia lotnicze. Struktura poleceń lotnictwa to:

Na przykład, 1 MAW ma 1 stały skrzydło MAG (MAG-12) + 2 helo MAG (MAG-36 + Aviation Support Element, Kaneohe). 2 i 3 MAW mają po 2 magenty o stałym skrzydle + 2 helo. 4. MAW (Reserves) ma 4 mieszane MAG

Nie ma ustalonej wielkości (liczby żołnierzy) przypisanej do konkretnego elementu. Wielkość elementu dowodzenia zależy przede wszystkim od rodzaju jednostki i misji. Na przykład dywizjon lotniczy miałby inną liczbę żołnierzy niż piechota, ponieważ ma inną misję, inny sprzęt, a więc różne wymagania.