4 Wskazówki, że Twoje podejście do przywództwa jest takie, że wyniki są złe

Niewiele rzeczy w życiu lub biznesie funkcjonuje zgodnie z planem, szczególnie w życiu lidera. Niezależnie od tego, czy jesteś nowy w kierowaniu zespołem, czy po prostu jesteś nowy w prowadzeniu, warto zwrócić uwagę na 4 wskaźniki, które możesz potrzebować, aby przemyśleć swoje podejście.

1. Wyniki nie spełniają oczekiwań

W biznesie wyniki są najlepszym wskaźnikiem i jeśli twój zespół konsekwentnie nie spełnia celów, nadszedł czas, aby przyznać, że istnieje problem i zacząć szukać rozwiązania.

Jednak zanim pośpieszysz, aby wstrząsnąć rzeczami, ważne jest, aby dokładnie przyjrzeć się swoim zachowaniom.

Rozważać:

2. Przepływ nowych pomysłów jest słaby do nieistniejącego

Kiedy pomysły na rozwiązywanie problemów lub wprowadzanie innowacji w celu usprawnienia operacji nie są płynne, zazwyczaj bierze się pod uwagę czynnik przywództwa.

Lider jest odpowiedzialny za kształtowanie i kształtowanie środowiska pracy, a gdy ludzie w tym otoczeniu milczą na temat proponowania pomysłów, nadszedł czas, aby zmienić swoje podejście.

Rozważać:

3. Twój zespół wydaje się być daleko i nieprzystępny

Jeśli dostrzeżesz, że dostajesz zimne ramię, prawdopodobnie masz rację. Ta sytuacja jest szczególnie powszechna w przypadku liderów nowych w zespole.

Rozważać:

4. Twój zespół właśnie przechodzi przez ruchy

Żaden lider nie chce przyznać, że jej zespół po prostu wykonuje ruchy, ale tak się dzieje. I podczas gdy kuszące jest patrzenie na ludzi lub ogólne czynniki związane z miejscem pracy jako przyczyny źródłowe, kontrolujesz przełącznik energii dla swojego zespołu.

Rozważać:

5 kluczowych działań, które pomogą wzmocnić wydajność Twojego zespołu:

Zawsze jest wyjaśnienie słabych wyników. Chociaż mogą istnieć czynniki zewnętrzne, istnieją szanse, że w pracy pojawiają się problemy z przywództwem, zasobami i procesami, tworząc wyzwania. Teraz, gdy przyjrzeliśmy się jakimś czynnikom pod bezpośrednią kontrolą, nadszedł czas, aby zespół zaangażował się w pomoc w zdiagnozowaniu przyczyny i opracowaniu leku.

  1. Bądź przejrzysty ze swoim zespołem na temat słabych wyników. Zasługują na zrozumienie, że coś nie działa i że kierownictwo szuka ulepszeń.
  2. Odporność na pośpiech, aby dopasować swój widok do problemu . Poproś zespół, aby zbadał obszary, w których wydajność jest słaba i oferuje analizy. Słuchaj więcej niż mówisz.
  3. Gdy zespół opracuje hipotezę na temat przyczyn źródłowych, zachęć ich do szczegółowego przedstawienia pomysłów na potencjalne rozwiązania. Pomóż im nadawać priorytety pomysłom.
  4. Przekaż własność pomysłów na ulepszenie członkom Twojego zespołu. Poproś ich o posiadanie implementacji i bieżącego monitorowania i strojenia ich pomysłów. To poczucie odpowiedzialności za poprawę ogólnej wydajności będzie dotyczyło wielu problemów zidentyfikowanych w tym artykule.
  5. Świętuj zwycięstwa i umieszczaj członków swojego zespołu w centrum uwagi z kierownictwem wyższego szczebla. Pamiętaj, że kiedy wszystko idzie dobrze, to z ich powodu, nie z ciebie.

Dolna linia

To frustrujące, gdy sprawy nie układają się dobrze w zespole. Jako lider kontrolujesz wiele zmiennych wpływających na morale, pracę zespołową, innowacje, rozwiązywanie problemów i wydajność. Zanim spiesz się, by obwiniać o czynniki poza Twoją kontrolą, pauzuj i cofnij się o krok i uważnie przyjrzyj się swoim zachowaniom. Będziesz zaskoczony, jak małe zmiany w twoim podejściu przyniosą znaczące rezultaty.