Music Publishing Company

Jeśli jesteś autorem piosenek i masz umowę na publikację, firmy zajmujące się wydawaniem muzyki będą zarządzać twoimi utworami i będą mieć pewność, że wszystkie należności licencyjne, do których masz prawo, są gromadzone. Zazwyczaj będą aktywnie poruszać się, aby utwory "pracowały ciężej". W zamian wydawca muzyki otrzyma dochód wygenerowany przez twoje piosenki.

Co właściwie robi firma wydawnicza?

Rozważając pracę wykonaną przez wydawnictwo muzyczne, najprościej spojrzeć na to, aby wyobrazić wytwórnie muzyczne jako wytwórnie płytowe dla autorów piosenek.

Chociaż jest to nieco uproszczenie, jak widać, firmy wydawnicze zajmujące się muzyką mają wiele wspólnych celów dla swoich autorów piosenek, które mają wytwórnie płytowe dla artystów w swoich magazynach.

Co właściwie robią firmy zajmujące się wydawaniem muzyki? Ich podstawowymi funkcjami są zawieranie umów z autorami piosenek, promowanie piosenek, których kompozytorzy piszą dla muzyków i każdego, kto może potrzebować utworu z dowolnego powodu (reklama, film, kampania promocyjna itp.), Wydawanie licencji na korzystanie z piosenki, które reprezentują i zbierają opłaty licencyjne. Ta praca jest zwykle określana jako administracja piosenki.

W ramach tych podstawowych funkcji można zauważyć, że firmy publikujące muzykę osiągają te cele na wiele różnych sposobów. Niektóre firmy wydawnicze są niezwykle praktyczne i angażują się we wszystko, od procesu twórczego po intensywną promocję. Na przykład, wiele firm wydawniczych ma osobę / dział poświęcony dostarczaniu informacji zwrotnej autorom piosenek na temat ich pracy, sugerując nowe kierunki i pasujących autorów tekstów do wspólnych wysiłków, które ich zdaniem mogą przynieść interesujące rezultaty.

Firmy, które intensywnie angażują się w proces twórczy, są również tymi, które wykazują znaczną proaktywność, jeśli chodzi o umieszczanie pracy ich autorów piosenek i pozyskiwanie nowych możliwości dla ich harmonogramów.

Inne firmy wydawnicze są mniej zaangażowane w relacje z klientami. Zwykle oceniają kompozycję, podejmują decyzję o jej potencjale rentowności, a następnie "kupują" część swoich należności licencyjnych.

Firmy te oferują niewielkie, jeśli w ogóle, kreatywne wsparcie swoim autorom piosenek i są bardziej reaktywne niż proaktywne, jeśli chodzi o szukanie okazji do uzyskania licencji . Mimo że nadal będą zajmować się administracją piosenek na ich listach, mają tendencję do odpowiadania na oferty, a nie wychodzenia z nich i próbowania generowania ich aktywnie.

Rodzaje firm wydawniczych

Oprócz tego, że istnieją różne "style" publikacji muzycznych, istnieją również różne typy wydawnictw. Odzwierciedlają one różne typy istniejących etykiet rekordów, a wiele firm wydawniczych jest związanych z (lub własnymi) etykietami. Rodzaje wydawnictw muzycznych to:

W jaki sposób wydawcy muzyki zarabiają pieniądze?

W przypadku wydawców muzycznych zarabianie pieniędzy polega na opłatach licencyjnych i opłatach licencyjnych. Większość wydawców uzyskuje podział zysków w wysokości 50/50 generowany przez utwory, które reprezentują. Pod względem należności licencyjnych istnieje kilka różnych rodzajów opłat licencyjnych, których wydawca dostanie obniżkę, ale niektóre z tych opłat nie są dla nich wyłączne. W zależności od okoliczności mogą być zmuszeni do podziału opłaty licencyjnej z właścicielem głównym - w rzeczywistości czasami osoba ubiegająca się o licencję może potrzebować oddzielnego pozwolenia wydawcy i głównego właściciela, który może nie zawsze mieć oko w oko, kiedy wydać licencję, a kiedy nie.

Jeśli chodzi o utwór "własność", wydawca zazwyczaj otrzymuje 50% udziałów w utworze. Innymi słowy, pierwotny właściciel praw autorskich (autor piosenek) przypisuje wydawcy część praw autorskich do utworu wydawcy. W pewnym momencie wydawcy zachowali te prawa dożywotnio, ale obecnie wydawca częściej otrzymuje część praw autorskich na określony czas, po czym pełne prawa wracają do pierwotnego właściciela praw autorskich - kto może wybrać zatrzymać je, odnowić umowę wydawniczą lub poszukać kontraktu wydawniczego.

Wykonywanie umowy o publikację muzyki

Jako autor piosenek, umowa z dobrą firmą wydawniczą może znacznie zwiększyć Twój potencjał zarobkowy. Jednak publikowanie ofert może być skomplikowane, a podpisanie niewłaściwej umowy może spowodować, że zostaniesz spalony przez wiele lat. Zawsze zasięgaj porady prawnej przed zawarciem umowy wydawniczej.