Zaawansowane strategie zamykania sprzedaży

Te zamknięcia są nieco trudniejsze do zastosowania niż podstawowe lub pośrednie zamyka. Wymagają więcej czasu na konfigurację lub chęci, aby nieco bardziej naciskać na potencjalnego klienta. Ale gdy są mądrze wykorzystywane, mogą zawrzeć umowę z potencjalnymi klientami, którzy inaczej nie kupiliby od ciebie.

Pamiętaj, jeśli perspektywa jest naprawdę trudna do zamknięcia, jest to dla ciebie korzystne w dłuższej perspektywie ... ponieważ osoby, które są trudne do zamknięcia, są również trudne do sprzedania!

Kiedy już uda ci się zamknąć twardego klienta ciasteczek, zapewne pozostanie z tobą przez jakiś czas.

The Hero Close

W tym celu zawdzięczamy guru sprzedaży, Tomowi Hopkinsowi. W swojej książce " Sprzedawanie dla opornych" opisuje to jako "zamknięcie wyższego autorytetu". Jest przeznaczony do sprzedaży między firmami , chociaż przypuszczam, że mógłbyś stworzyć wariant również dla sprzedaży konsumenckiej.

Najpierw identyfikujesz zadowolonego klienta, który również jest odnoszącym sukcesy i dobrze znanym członkiem społeczności biznesowej. Kiedy dzwonisz, aby sprawdzić to z tym klientem i upewnić się, że wszystko jest w porządku z produktem, zapytaj go, czy byłby skłonny powiedzieć od czasu do czasu, jak dobry jest produkt. Jeśli wydaje się, że się wahają, zapewnij ich, że nie poprosisz o ich pomoc często - tylko w rzadkich przypadkach - i zawsze będziesz ostrzegał ich z wyprzedzeniem, kiedy będziesz chciał ich pomocy. Jeśli wyrażą zgodę na udzielenie pomocy, prosimy o zwięzłsze podziękowania i ewentualnie drobny upominek.

Następnym razem, gdy masz spotkanie z naprawdę dużą szansą, a oni zgłoszą swój sprzeciw (np. Czas potrzebny na nauczenie się nowego systemu), powiedz coś takiego:

"Wiesz, George Smith, właściciel Parallux, używa tego samego produktu. Czy mógłbyś teraz zadzwonić do niego i zapytaliśmy go o jego doświadczenia z procesem konfiguracji? Pamiętam, że miał podobną obawę, zanim zaczął korzystać z produktu. "

Następnie zadzwoń do pana Smitha, dokonaj krótkiego wprowadzenia i podaj telefon potencjalnemu klientowi. (Wiesz, że pan Smith będzie tam, ponieważ zadzwoniłeś do niego zaraz po umówieniu się na wizytę i dałeś mu dokładną godzinę.) Jeśli wybierzesz odpowiedniego klienta "bohatera", to zamknięcie znokautuje twoje skarpetki potencjalnego klienta.

The Sour-Grapes Close

Nie dla osób o słabych nerwach, ta bliskość wymaga doskonałej dostawy lub może się na ciebie opierać. Ale jeśli go wyciągniesz, zamknie wyprzedaż, która w przeciwnym razie się nie wydarzy.

Kiedy perspektywa siedzi w twojej prezentacji w ponurej ciszy (zwykle z rękami skrzyżowanymi), jest to całkiem jasny wskaźnik , że nie zamierzają kupić produktu, ale nie chcą ci powiedzieć dlaczego. Być może słyszeli jakieś przerażające historie o twojej firmie. A może wszedłeś z kawałkiem szpinaku utkwionym między zębami i natychmiast straciłeś perspektywę.

Trwałość z twojej strony albo da ci płaskie "nie", albo osławione "Zastanowię się nad tym". Zanim dotrzesz do tego punktu, ale po tym, jak jest jasne, rozmowa zmierza w tę stronę, powiedz coś takiego:

"Obawiam się, że popełniłem błąd przyjeżdżając dzisiaj. Przepraszam, że marnujesz swój czas, ale nie sądzę, że ten produkt jest odpowiedni dla ciebie. "

Potem zacznij pakować swoje rzeczy, potrząśnij ręką potencjalnego klienta i wyjdź przez drzwi. Jeśli dobrze przeczytałeś tę osobę, wyrwanie produktu może wstrząsnąć nim przynajmniej w myślach o zakupie. Jeśli nie, po prostu wyrzuciłeś sprzedaż. Właśnie dlatego ta szczególna bliskość nie jest dla niedoświadczonego sprzedawcy!