Co nosić do rozmowy kwalifikacyjnej w restauracji

Zastanawiasz się, w co się ubrać na rozmowę o pracę w restauracji? Ubranie w biurze może być trudne, ale wywiady w restauracjach są dość powszechne, więc trzeba być przygotowanym.

Istnieją dwa czynniki, które pomogą Ci zdecydować, w co się ubrać: 1) o rodzaj pracy, o którą się starasz, oraz 2) o miejscu, w którym odbędzie się rozmowa kwalifikacyjna.

Jeśli chcesz ubiegać się o wysokie stanowisko kierownicze, na przykład chcesz ubierać wygląd, nawet jeśli przeprowadzasz wywiady w swobodnej kawiarni . Niezależnie od tego, jakiego rodzaju pracy szukasz, ważne jest, aby włożyć starań, aby zrobić dobre pierwsze wrażenie.

Ogólnie rzecz biorąc, rozmowa kwalifikacyjna w restauracji zapewnia nieco więcej swobody w ubieraniu się, niż w przypadku przesłuchiwania w biurze. Oto wskazówki, jak się ubrać podczas rozmowy kwalifikacyjnej w restauracji.

 • 01 Kawiarnia

  Większość spotkań w kawiarniach nie wymaga pełnego formalnego stroju biznesowego, ale ważne jest, aby wziąć pod uwagę cały obraz.

  Jeśli na przykład masz rozmowę z firmą rozpoczynającą działalność w kawiarni w sąsiedztwie, najprawdopodobniej uciekniesz z chrupiącym topem i dżinsami z ciemnego prania. Jeśli jednak przeprowadzasz wywiady na stanowisko kierownicze, a wywiad odbywa się w eleganckiej kawiarni wieżowiec korporacyjny, wtedy będziesz chciał "sprzedać" swój wygląd.

  Pomysły na strój

 • 02 Nieformalny obiad

  Gdy zostaniesz zaproszony na rozmowę na lunch, przeszukaj restaurację online i sprawdź, czy możesz znaleźć kod ubioru na stronach takich jak Yelp czy OpenTable.

  Jeśli nie ma wzmianki o ubieraniu się, a miejsce nie wydaje się szczególnie fantazyjne lub niebotycznie drogie, być może uda się uciec dzięki wypolerowanemu, ale łatwemu w prowadzeniu business casualowi . Pomyśl o jaśniejszych kolorach, zrelaksowanych guzikach, khaki lub kolorowych spodniach dla mężczyzn i kobiet, a także o butach lub mieszkaniach dla mężczyzn i kobiet.

  Weź pod uwagę także sezon. Na przykład restauracja typu outdoor typu patio nie będzie prawdopodobnie miejscem, w którym wymagany jest formalny wizerunek firmy od stóp do głów. Zapoznaj się z tymi wskazówkami, aby uzyskać lepsze lunche biznesowe przed wyjazdem.

  Pomysły na strój

 • 03 Lunch w połowie skali

  Aby porozmawiać w średniej wielkości restauracji, wypróbuj zrelaksowany biznesowy wygląd. Co to dokładnie znaczy? Mężczyźni mogą rozważyć otwarty blezer na guziku bez krawata. Albo guzik z krawatem i bez marynarki, ale akcesorium, takie jak kamizelka lub sweter z pulowerem.

  Dla kobiet wypróbuj ołówkową spódnicę do kolan z prostym zapięciem lub prostą, dopasowaną sukienkę z niskimi obcasami lub płaskimi. Ten rodzaj ubioru odnosi się również do spotkań happy hour lub drinka w zrelaksowanym, ale ekskluzywnym otoczeniu, takim jak lobby hotelowe lub salon.

  Pomysły na strój

 • 04 Ekskluzywny lunch

  Klasyczny, ekskluzywny lunch biznesowy lub kolacja w pięciogwiazdkowym lokalu wymaga pełnego formalnego stroju biznesowego. Biznesowy strój dla mężczyzn składa się z luźnych garniturów lub sukienek, marynarki, koszuli, krawata, ciemnych skarpet i butów. Dla kobiet strój biznesowy obejmuje garnitur, bluzkę z sukienkami na sukienki lub formalny strój z pończoszami i zamkniętymi palcami.

  Pomysły na strój

 • 05 W co się ubrać, gdy praca jest w restauracji

  Czy twój wywiad w restauracji, na pracę w restauracji? Jeśli przeprowadzasz wywiady dla serwera, baristy, hostessy lub kasjera, pozycja, trzymaj się całkowicie czarnego wyglądu: czarny guzik, czarne spodnie z marszczącymi zmarszczkami lub ołówkowa spódnica dla kobiet i czarny but z butami. Jeśli prowadzisz wywiady w roli menedżera lub opiekuna, spróbuj wypolerowanego wyglądu biznesowego.
 • 06 Więcej porad na temat tego, co należy nosić w rozmowach kwalifikacyjnych

  Potrzebujesz więcej wskazówek na temat ubrań? Oto wybór ubioru do rozmowy kwalifikacyjnej na każdą okoliczność.