Jak zdobyć numer ubezpieczenia społecznego i dlaczego go potrzebujesz

Jak uzyskać numer ubezpieczenia społecznego?

Numer ubezpieczenia społecznego wydawany jest przez amerykańską administrację zabezpieczenia społecznego (SSA). To wydane przez rząd poświadczenie jest unikalnym numerem identyfikacyjnym (SSN), którego obywatele USA i niektórzy obywatele spoza USA potrzebują kilku ważnych celów. Na początek musisz mieć numer ubezpieczenia społecznego, aby uzyskać pracę. Numer ubezpieczenia społecznego jest również używany do identyfikacji pracowników do celów podatkowych i ostatecznie jest wymagany do otrzymania emerytury z zabezpieczenia społecznego.

Twój numer ubezpieczenia społecznego jest również wykorzystywany przez niektóre inne służby rządowe oraz przez banki i wystawców kredytów jako formę identyfikacji. Historycznie, zanim kradzież tożsamości stała się tak powszechna, twój numer ubezpieczenia społecznego był używany przez wszystkich na uniwersytetach do wykorzystania jako numer identyfikacyjny ucznia dla firm energetycznych, firm usług telefonicznych, a nawet bibliotek.

Jak ubiegać się o numer ubezpieczenia społecznego

Możesz ubiegać się o numer ubezpieczenia społecznego, postępując zgodnie z tymi wskazówkami. Aby złożyć wniosek o numer ubezpieczenia społecznego i kartę, musisz przynieść ze sobą określone dokumenty do lokalnego biura SSA. Dokumenty te pokazują dowód twojego wieku i twojej tożsamości. Aby udowodnić swój wiek, będziesz potrzebować świadectwa urodzenia. Musisz także ustalić swoją tożsamość. SSA akceptuje aktualne dokumenty tożsamości zawierające imię i nazwisko, inne informacje identyfikujące oraz ostatnie zdjęcie.

Dokumenty tożsamości, które musisz zabrać ze sobą, obejmują:

Jeśli te dokumenty tożsamości nie będą dostępne, Urząd Ubezpieczeń Społecznych poprosi o sprawdzenie:

Dokumentami używanymi do potwierdzenia wieku i tożsamości muszą być oryginały lub kopie certyfikowane przez agencję, która wystawiła dokument.

Otrzymasz swój numer ubezpieczenia społecznego i kartę, gdy tylko SSA zweryfikuje twoje dokumenty w urzędzie wydającym.

Co robi mój pracodawca z moją stacją SSN?

Twój numer ubezpieczenia społecznego ma być unikalny - i tak długo, jak nikt go nie ukradł, tak właśnie jest. Jeśli więc zmienisz nazwisko, numer ubezpieczenia społecznego pozostanie taki sam. Twój pracodawca uruchomi Twój numer w bazie danych, aby sprawdzić, czy pracowałeś wcześniej .

Możesz myśleć, że to głupi krok, ale wiele firm łączy się lub przerywa na różne firmy, które następnie podążają pod innymi nazwami. Możesz ubiegać się o pracę w dużej firmie, w której nigdy nie pracowałeś, ale nadal będziesz w ich systemie, jeśli wcześniej pracowałeś dla małej firmy zakupionej przez tę dużą firmę.

Z prawnego punktu widzenia pracodawca musi potrącać podatki i wszelkie potrącenia wymagane przez sąd. Na przykład zasiłek na dziecko, zaległe podatki lub inne orzeczenia przeciwko nim. Twój numer ubezpieczenia społecznego jest tym, co łączy je wszystkie razem.

Kiedy potrącają podatki z pensji, podatki są przypisane do twojego numeru ubezpieczenia społecznego. Twój numer musi być dokładny, abyś mógł otrzymać kredyt za pracę, którą wykonujesz. Kiedy przejdziesz na emeryturę, twoje świadczenia z zabezpieczenia społecznego będą pochodzić z pieniędzy, które wpłaciłeś na ubezpieczenie społeczne w ciągu dni roboczych.

Kontrola kredytowa i kradzież tożsamości

Jeśli twoja praca wiąże się z finansami lub innymi poufnymi informacjami, twój potencjalny pracodawca może użyć Twojego numeru ubezpieczenia społecznego, aby przeprowadzić sprawdzenie zdolności kredytowej. Zgodnie z prawem musisz podpisać formularz zwolnienia, aby umożliwić im sprawdzenie wiarygodności kredytowej.

Jeśli masz problemy z kradzieżą tożsamości, wypowiedz się przed uruchomieniem raportu. W ten sposób nie są zdziwieni, gdy wracają, wyglądając trochę na szaleńca. Jeśli jesteś z nimi związany, najprawdopodobniej będą chętni do współpracy, aby określić rzeczywisty poziom ryzyka.

Jeśli szukasz pracy i masz jakiekolwiek wątpliwości co do numeru ubezpieczenia społecznego, warto przyjrzeć się różnym okolicznościom, które mogą wymagać podania numeru ubezpieczenia społecznego .

Znany również jako: SSN, SS #, Soc