Jak przekazywać podwyżkę płac

Najlepsze praktyki i czego nie robić, gdy komunikujesz się o podwyżce wynagrodzenia

Kiedy myślisz o przekazaniu podwyżki pracownikowi, prawdopodobnie myślisz, że wygrasz. I jest to najlepszy scenariusz. Ale nawet ogłoszenie podwyżki płac jest obarczone szczegółami, które mogą pójść źle, jeśli nieprawidłowo obsłużysz wiadomość o podwyżce płacy.

W jednej ankiecie WorldatWork.org pracodawcy mieli trudności z regularną komunikacją, ponieważ wysoko wydajni pracownicy czują się niedopłacani. Pracownicy uważają, że decyzje dotyczące płac są oparte na złych informacjach i niesłusznie uważają, że są one wypłacane poniżej rynku.

Jak zauważyła ankieta, "ile komunikować o wynagrodzeniu, to ciągła debata, na którą nie ma jednoznacznej odpowiedzi: dla otwartej komunikacji twierdzą, że jeśli pracownicy nie zrozumieją systemu płac i sposobu, w jaki zostanie ustalona ich płaca, to nie trafią jego znakiem wspierania i umożliwiania realizacji strategicznych celów biznesowych.

"Co więcej, nawet zwolennicy przejrzystości programu wynagrodzeń wskazują, że należy zachować poziom prywatności pracowników, a całkowita otwartość, w której pracownicy wiedzą, ile płacą ich współpracownicy, może sprzyjać zazdrości i problemom z wydajnością."

Według badania tylko 13 procent respondentów stwierdziło, że większość pracowników rozumie, jak zmienna płaca , wynagrodzenie i świadczenia pracują razem, aby zrekompensować pracowników. 30 procent respondentów stwierdziło, że większość lub wszyscy pracownicy rozumieją, dlaczego podwyżki były dystrybuowane w taki sposób, w jaki były, ale 45 procent stwierdziło, że tylko kilku lub kilku pracowników rozumie.

Biorąc pod uwagę poziom zrozumienia wśród pracowników, chyba że twoja organizacja wykonała zadanie komunikacji typu crackerjack, większość pracowników potrzebuje edukacji na temat ich wynagrodzenia . Aby mogli oni w pełni zrozumieć wszelkie podwyżki płac, jakie mogą otrzymać, komunikacja musi w szerszym zakresie uświadomić im filozofię odszkodowań i wynagrodzeń firmy.

Rola menedżerów w przekazywaniu podwyżek

Podczas gdy menedżerowie nie są wyłącznie odpowiedzialni za komunikowanie o wynagrodzeniu z pracownikami, menedżerowie odgrywają znaczącą rolę. (Personel działu kadr, kompletne oświadczenia o nagrodach, spotkania z przedstawicielami firm zasiłkowych oraz listy wypłat wynagrodzeń mają również wpływ na zrozumienie i akceptację całego pakietu wynagrodzeń ).

Kierownicy muszą:

Czego nie robić, gdy komunikujesz podwyżkę płac

Podczas komunikacji z pracownikiem o podwyżce płac, są to działania i oświadczenia, których powinieneś unikać.

Najlepsze praktyki w przekazywaniu podwyżek płac

Zaplanuj prywatne spotkanie z pracownikiem, aby omówić jego wynagrodzenie. Podczas spotkania postępuj zgodnie z opisanymi tutaj najlepszymi praktykami.

Co może rzucić wyzwanie, gdy komunikujesz podwyżkę wynagrodzenia?

Są to najczęstsze sytuacje, które napotkasz.

Przyjrzyj się tym wskazówkom i najlepszym praktykom, aby skutecznie przekazać podwyżkę pracownikowi. Skorzystaj z następujących zasobów, aby poznać fundamentalne podejścia do omawiania problemów w trudnych rozmowach .

Więcej o trudnych rozmowach z pracownikami