Rodzaje Firm Książki - różni ludzie dla różnych książek

Dowiedz się o różnych firmach książki

Istnieją różne typy wydawców książek, w dużej mierze zależne od rynku książki. Choć często myślimy o wydawcach "branżowych" - tych, którzy publikują książki zwykle spotykane w księgarniach - są też wydawcy akademiccy, wydawcy profesjonalni - i, oczywiście, usługi self-publishingowe . Niezależnie od tego, czy chcesz być autorem, czy marzyć o pracy w redakcji - powinieneś wiedzieć o różnych typach wydawców książek.

Trade Book Publishers

Tradycyjne wydawnictwa tworzące książkę dla czytelników konsumentów
Wydawcy książek branżowych nabywają, edytują, produkują, publikują i sprzedają książki, które najprawdopodobniej znajdziesz w księgarni z cegiełami . Podczas gdy wewnętrzne struktury firmy i organizacja tradycyjnych wydawców handlu są różne, na ogół publikuje się książki w wielu różnych formatach (twarda oprawa, broszura branżowa, książka o rynku masowym, książki elektroniczne, książki audio) oraz szeroki wybór tematów i gatunków. Należy pamiętać, że niektórzy wydawcy książek handlowych są częścią większych podmiotów medialnych, które mogą również posiadać wydawców podręczników. Podczas gdy w Stanach Zjednoczonych jest wielu wydawców branżowych, najważniejsi są wydawcy książek " Wielkiej Piątki ".

Book Packagers / Book Developers

Outsourcing dla wydawców książek
Pakowacze książek to firmy specjalizujące się w tworzeniu książek publikowanych pod nadrukiem wydawcy branżowego.

Innym sposobem patrzenia jest to, że wydawca "zleca na zewnątrz" opracowanie swojej książki. W publikacjach dla dorosłych książki w pakietach często zawierają dużo fotografii lub ilustracji, a wydawca uważa, że ​​bardziej opłacalne jest kupowanie już wyprodukowanych książek, niż samodzielne opracowywanie i tworzenie woluminów.

Niektóre seriale dla dorosłych młodych są również pakowane.

Pakiet pakujący opracowuje pomysł na książkę (lub serię książek), a następnie sprzedaje koncepcję wydawcy. Pakujący następnie wykonuje wszystkie prace edytorskie i produkcyjne dla wydawcy (z zatwierdzeniem wydawcy na kluczowych etapach procesu) i zazwyczaj wysyła gotowe książki bezpośrednio do magazynu wydawcy. W niektórych przypadkach pakiet udostępnia pliki, a wydawca książki drukuje i wiąże książki. Podczas gdy nazwa pakowarki książek jest zwykle nieznana konsumentowi kupującemu książkę, zwykle jest tam wskazanie pakowacza gdzieś na stronie tytułowej. Autorzy paczkowanych książek są generalnie zakontraktowani jako "praca na wynajem"; oznacza to, że otrzymują oni stałą opłatę i nie otrzymują wynagrodzenia z tytułu sprzedaży książek . Przykładem twórcy książek jest Weldon Owen z San Francisco.

Book promocyjny / "Bargain" wydawców książek

Tanie książki dla odbiorców ogólnych
Wydawcy ci tworzą niedrogie książki i produkty związane z książkami (takie jak kalendarze lub zestawy działań zawierające książki) w sekcji "Okazja" księgarni. Niskobudżetowe książki z non-fiction są zwykle bardzo ilustrowane (książki z pamiątkami, podręczniki rzemiosła); fikcja zawiera powiązania kilku powieści znanego, płodnego autora ( Agatha Christie ) lub przedruki klasyków w domenie publicznej (Dickens, Austen).

Niektórzy promocyjni wydawcy książek kupują i odsprzedają resztki książek handlowych.

Autorzy, którzy piszą oryginalne książki na ten rynek, są prawie zawsze zatrudniani do pracy. Uznani autorzy, którzy są przedrukowywani na tym rynku, robią to zgodnie z klauzulami przedruku w swoich umowach wydawniczych i otrzymują honoraria za swoją pracę.

Podręcznik Wydawcy / Wydawcy edukacyjni / Wydawnictwa akademickie

Książki dla klas i studentów
Wydawcy podręczników tworzą książki dla klas szkolnych i uniwersyteckich, zazwyczaj z myślą o konkretnym sylabusie kursu. Wydawcy książek szkolnych są określani jako "elhi" - połączenie "elementarnego" i "liceum".

Głównymi wydawcami podręczników są:
McGraw-Hill
osoba
Reed Elsevier
Houghton Mifflin

Profesjonalni wydawcy

Książki nakierowane na zawody wiedzy
Profesjonalni wydawcy tworzą książki i bazy danych dla profesjonalistów, którzy potrzebują dostępu do wiarygodnych, powszechnie akceptowanych informacji i standardów.

Należą do nich (ale nie wyłącznie) księgowi, architekci, lekarze, prawnicy i psychologowie. Ze względu na ilość danych w tych książkach i potrzebę ciągłych aktualizacji informacji, większość z tych informacji przeniosła się z przeważającej liczby książek do dostępu online. Przykładem profesjonalnego wydawcy jest John Wiley.

Usługi self-Publishing

(także DIY Publishers, Prasy Vanity, Subpodacy Wydawcy itp.)
Ogólnie rzecz biorąc, wydawcy indywidualni pod dowolnym imieniem pozwalają autorowi zobaczyć własną książkę w formie drukowanej lub online i dostępną dla publiczności. Istnieją jednak wyraźne różnice między tradycyjnym "publikowaniem" i posiadaniem książki wyprodukowanej przez usługę samodzielnego publikowania .

To powiedziawszy, istnieją różne powody do samodzielnego publikowania , ale często autor decyduje się na to, gdy jego odwołanie do ogólnego konsumenta nie jest wystarczająco jasne, aby tradycyjny wydawca mógł zaryzykować. Podczas gdy różni wydawcy lub wydawcy próżni oferują różne poziomy pomocy i wsparcia dla procesu publikowania , usługi self-publishingowe mają swoją cenę, za którą płaci autor.

Niektóre usługi samodzielnego publikowania obejmują:
Lulu.com
NOOK Barnes & Noble's Press
Reklama wydawnicza
iUniverse

Przeczytaj więcej na temat samodzielnego publikowania.

Wydawca hybrydowy

Między samodzielnym publikowaniem a tradycyjnym

Hybrydowe usługi wydawcy mieszczą się gdzieś pomiędzy firmą wydawniczą a tradycyjnym wydawcą. Wydawcy hybrydowi różnią się znacznie pod względem haseł, ale generalnie oferują swoim autorom pewien poziom wewnętrznej ekspertyzy redakcyjnej i wsparcia dystrybucji, a udział w zyskach wynikających ze sprzedaży książek. Niektóre przykłady wydawców hybrydowych to SheWrites, Entangled i Booktrope.