Jak publikować samodzielnie książki dla dzieci lub książki elektroniczne

Notatki od autorów

Czy myślałeś o samodzielnym opublikowaniu książki dla dzieci lub e-booków dla dzieci lub aplikacji?

Jeśli tak, naucz się z tego pytania i odpowiedzi z Nicole i Damir Fonovich, współtwórcami Luca Lashes, linii wielojęzycznych e-booków dla dzieci i aplikacji, którzy zdecydowali się zrezygnować z kontaktu z agentami lub wydawcami, a zamiast tego uruchomili same serie .

Self-Publishing A Children's Book: A Business Decision

Nicole i Damir, nawet nie próbowali znaleźć tradycyjnego wydawcy dla serii Luca Lashes. Co spowodowało, że zdecydowałeś się na samodzielną trasę wydawniczą?
Podjęliśmy decyzję o autoodpublikowaniu, gdy badaliśmy, co mówią inni autorzy, i dowiedzieliśmy się, jakie są powszechne praktyki w tradycyjnym świecie wydawniczym.

Wydawało się, że w wydawnictwach dziecięcych bardzo rzadko zdarza się, aby firma wydawnicza współpracowała z pisarzem, który nie ma agenta lub który wcześniej nie publikował. Słyszeliśmy również, że wydawcy często polegają na swoich autorach, którzy zajmują się głównie marketingiem, i wiedzieliśmy, że wszelkie należne tantiemy, pomniejszone o procentowy udział agenta, nie przyniosą zysku, który moglibyśmy sami zarobić.

Po prostu nie wydawało się to właściwą decyzją biznesową, by czekać latami, aby zostać zauważonym przez wydawcę, a następnie ryzykować, że nie będzie w stanie uzyskać żadnego zauważalnego dochodu. Biorąc pod uwagę zmiany na rynku treści cyfrowych, zdecydowaliśmy się zrezygnować z kontaktu z agentami lub wydawcami i zrobić to sami.

Znajomość rynku książek dla dzieci z nauczania i księgarń

Książki dla dzieci wchodzące na rynek są sprawdzane przez strażników, takich jak pedagodzy i bibliotekarze dzieci, a także edytor książek dla dzieci. Co sprawiło, że czułeś się kwalifikowany do publikowania własnych książek i aplikacji dla dzieci na tym wymagającym rynku?
Rozpoczęliśmy projekt publikowania Luca Lashes z 17-letnim doświadczeniem w nauczaniu, zarówno w nauczaniu, jak i administracji, co dało nam wiele informacji na temat tego, co robimy.

Damir miał pewne doświadczenie w pracy w księgarniach, więc doszliśmy do projektu z dobrą wiedzą na temat tego, co zwykle było w dziale dla dzieci - wiedzieliśmy, że istnieje ograniczona liczba książek dostępnych w różnych językach. Sami również robimy zakupy wśród kupujących książki i chcieliśmy, aby nasz syn odziedziczył miłość do książek.W każdym razie, mając całą ekspozycję na rynek książek dla dzieci , wiedzieliśmy, że istnieje zapotrzebowanie na zawartość naszej serii, która jest specjalnie zaprojektowana, aby pomóc małym dzieciom zmienić "strach przed pierwszymi" w zabawę. Rzeczy takie jak strach przed pierwszą wizytą u dentysty to coś, z czym wielu rodziców spotyka się ze swoimi dziećmi, a na półce dla dzieci było mniej niż mogłoby się wydawać. Mamy również szczęście, że mamy obiekt z wieloma językami i wiedzą na temat wielu globalnych kultur. Wiedząc, że etapy rozwoju dziecka są dość powszechne, pomyśleliśmy, że możemy znaleźć niszę dla naszych kreatywnych treści na cyfrowym rynku globalnym.

Jak długo zajęło Ci opracowanie serii?
Nasz zespół potrzebował roku, aby napisać, edytować i przetłumaczyć dziewięć książek i aplikacji oraz przetestować siedem z nich. Nadchodzą dwa kolejne.

Statystyki sprzedaży dostarczają informacji dla dystrybutorów i rynków

Twoje e-booki są sprzedawane za pośrednictwem dużych księgarń e-mail - Amazon.com, Barnes & Noble itp. W jaki sposób dystrybuujesz aplikacje Luca Lashes? Jakie trendy sprzedaży widzisz?
iTunes najbardziej widoczny złoty standard dla aplikacji i początkowo widzieliśmy więcej trakcji dla aplikacji tam, ale Amazon.com również zrobił naprawdę dobrze. Ponieważ Luca Lashes są obecnie tylko cyfrowe, sprzedaż jest generalnie wyższa w bardziej rozwiniętych technologicznie krajach, takich jak Francja.

Niektóre trendy są ciekawe - jedną z zaskakujących statystyk jest to, że nasza historia o fryzurach w języku hiszpańskim wyprzedza angielską wersję językową. I wiemy, że spora część naszych 25 000 fanów "lubi" pochodzi z krajów hiszpańskojęzycznych.

Jak sprzedawać własne książki dla dzieci

W jaki sposób przyciągasz ludzi do swojej witryny i serii?
Zrobiliśmy trochę promocji na Facebooku i trochę PR książki, ale ciężko pracowaliśmy nad odkryciami w Internecie, nadając naszym książkom odpowiednie metadane (co dzieje się z tyłu kodu e-booków), które pomagają ludziom znaleźć kiedy szukają. Uczestniczyliśmy w konferencjach i seminariach, aby dowiedzieć się jak najwięcej o takich rzeczach, jak strategia dotycząca danych meta, aby zwiększyć prawdopodobieństwo, że Luca Lashes znajdzie się, gdy ludzie szukają naszych typów książek.

Porady dla tych, którzy chcą samodzielnie opublikować książkę dla dzieci

Co powiesz tym, którzy myślą o samodzielnej publikacji książki dla dzieci lub e-booków?

Jeśli celem jest jakość i sprzedaż książek, samodzielne publikowanie książek dla dzieci jest o wiele trudniejsze i trwa dłużej niż można przypuszczać. To powiedziawszy, jesteśmy naprawdę zadowoleni z wielkiej recepcji dla Luca Lashes.

Weszliśmy w projekt z wieloma badaniami, pasją i ciężką pracą oraz poświęceniem na znalezienie odbiorców dla serii. Wiele lat temu słyszeliśmy, jak autor mówi, że jego filozofią było "Zrobić trochę dobrego, trochę się zabawić, zarobić trochę pieniędzy". Przyjęliśmy to.

Nicole i Damir Fonovich mieszkają w okolicach Chicago ze swoim synem Lucasem. Para stworzyła Luca Lashes, linię wielojęzycznych e-booków i aplikacji zaprojektowanych, aby pomóc dzieciom (0-4) zmienić "strach przed pierwszymi" w zabawę. Dowiedz się więcej na www.lucalashes.com.