Jak napisać propozycję książki - Pierwsze kroki

Propozycja książki, na jej najbardziej podstawowym poziomie, jest dokumentem sprzedaży. Jest to pojazd, dzięki któremu początkujący autorzy literatury faktu i ich agenci sprzedają swoje pomysły książkowe redaktorom. Potrzebujesz propozycji książki, jeśli masz nadzieję sprzedać książkę o non-fiction wydawcy książek.

Pamiętaj, że publikowanie książek to przede wszystkim biznes. Ci, którzy są w stanie opublikować twoją książkę, szukają każdej pewności, że osiągną z tego zysk.

Twoja propozycja książki musi ich przekonać, że tak.

Podczas gdy powieść (szczególnie przez autora po raz pierwszy) lub książkę dla dzieci zazwyczaj muszą być w całości napisane zanim zostaną sprzedane, większość książek niezwiązanych z fikcją (np. Poradniki, samopomoc, eksploracja literatury faktu temat itp.) nie. Jeśli masz pomysł książki non-fiction w ramach swojego tematu wiedzy, nie musisz pisać książki w całości przed znalezieniem agenta literackiego . Zamiast tego piszesz propozycję książki.

W jaki sposób książka oferuje sprzedaż mojej książki?

Propozycja książki służy jako krótki, ale dogłębny przegląd twojego pomysłu na książkę, twojego podejścia do tematu, organizacji i przepływu książki oraz próbki pisma. Zapewnia również przegląd Ciebie jako potencjalnego autora, ze szczególnym naciskiem na twoją wiedzę i kwalifikacje, aby napisać książkę, którą proponujesz, oraz platformę autora na rynku dla książki.

Twoja propozycja książki powinna zdecydowanie i przekonująco przekonać agentów, redaktorów i innych decydentów w procesie pozyskiwania książek, że znasz swój temat, znasz swoich odbiorców, że wykonałeś pracę domową - a przede wszystkim, że jest dość rynku dla twojej książki, aby zainwestować w ciebie inwestycję wydawcy z punktu widzenia zysku i strat.

Zgodnie z propozycją książki, agent oceni, czy masz pomysł na sprzedaż. Propozycja książki staje się wtedy dokumentem, za pomocą którego agent sprzedaje twój pomysł (i ciebie!) Edytorowi książek. Po zawarciu umowy książki, kontynuujesz pisanie książki zgodnie z ustaloną propozycją.

Pamiętaj, że nawet jeśli masz już pisemny manuskrypt o specjalności twojego tematu, jest mało prawdopodobne, że agent lub redaktor, z którym nie masz jeszcze związku, poświęci czas na przeczytanie całego rękopisu bez pierwszego czytania i polubienie książki wniosek. Dlatego nawet jeśli napisałeś książkę, jeśli chcesz zdobyć agenta i sprzedać książkę wydawcy, prawdopodobnie będziesz potrzebować propozycji książki.

Rozpocznij rozwój projektu książki

Pisanie propozycji książki może zająć mniej czasu niż ukończenie ukończonej książki, ale niekoniecznie jest łatwiejsze. Dobrze zaprojektowana, kuloodporna propozycja książki wymaga ciężkiej pracy nad książką, którą chcesz napisać, a także poważnych badań nad specyfiką rynku.

Podczas gdy format propozycji książki jest dość konkretny, aby zacząć myśleć o swojej propozycji książki, należy zastanowić się nad odpowiedziami na te trzy podstawowe pytania:

Im silniejsza jest Twoja propozycja książki, tym bardziej prawdopodobne jest, że sprzedadzą ciebie i twoją książkę agentowi i redaktorowi. Twoje odpowiedzi na powyższe pytania będą podstawą do napisania i napisania Twojej formalnie ustrukturyzowanej propozycji książki.